Kaip pasirinkti valtį žvejybai?

Patyrę žvejai dažniausiai nepatiria sunkumų rinkdamiesi valtį žvejybai. Tie, kuriems per gyvenimą pavyko sugauti ne vieną šimtą karpių ar karšių, tiksliai žino, kokia valtis geriausiai tinka upėms ar ežerams. Tačiau ką daryti tiems, kurie neturi pakankamai patirties ir vandens transporto priemonę renkasi pirmą kartą? Galite išstudijuoti daugybę informacijos internete arba kreiptis patarimo į profesionalus. 

Pripučiamų valčių tipai ir įvairių modelių savybės

Šiuolaikinėje rinkoje valčių žvejybai asortimentas itin didelis. Tačiau gausus asortimentas gali visiškai sugluminti pradedantyjį žveją, nes nežinantiems kriterijų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį, galite labai lengvai suklysti. 

Jei norite būti tikri, kad liksite patenkinti pirkiniu, įsitikinkite: žinote, kuo grindžiamas guminės valties pasirinkimas – atsižvelgiate į tai, kiek žmonių su jumis žvejos, kokiu atstumu plauksite nuo kranto, kaip greitai norite judėti vandens paviršiumi ir pan.

Valties dydis

Natūralu, kad kuo didesnė valtis, tuo daugiau keleivių ja galės plaukti. Čia svarbiausia žinoti, kiek žmonių joje bus vienu metu. Daugelio žvejų nuomone, 2,8-3,2 m ilgio valtis yra gana tinkama žvejoti tiek vienam, tiek poromis. 

Valties grindų charakteristika

Kaip tvirtina daugelis žvejų, valtis su pripučiamomis grindimis ar tiesiog guminėmis žūklei netinka. Tinkamiausia valtis – valtis kietomis grindimis. Tai leis jums be problemų judėti valties viduje ir jaustis užtikrintai bet kokiomis žvejybos sąlygomis. 

Kokį atstumą planuojate nuplaukti ir kokiais vandens telkiniais? 

Jei norite žvejoti nedideliame ežere ar ramioje upėje, tuomet nereikia rinktis valties su varikliu. Užteks irklų. Plaukiant ilgais atstumais sraunia upe būtinas galingas variklis. 

Kaip pasirinkti valtį žvejybai: svarbios savybės

Apsisprendėte, kokio dydžio ir tikslu naudositės valtys žvejybai, tačiau kaip išsirinkti tokią, kad ji tarnautų ilgai? Ilgalaikiam būsimo pirkinio veikimui svarbios 2 charakteristikos: medžiaga ir kokybė.

Pripučiamų valčių privalumai

  • Didelis stiprumas, atsparumas pradūrimams ir įpjovimams, taip pat kitiems 

mechaniniams pažeidimams. 

  • Lengvas surinkimas ir transportavimas.
  • Naudojimo patogumas, galimybė nusileisti nuo sausos platformos. Nereikia stumti valties nuo kranto.
  • Ilgas tarnavimo laikas.
  • Prieinamos kainos. Geriausių pripučiamų valčių kaina yra kelis kartus mažesnė 

nei modelių su kietais bortais.