Kaip rasti gerą darbą užsienyje?

Išvykimas dirbti į užsienį yra rimtas sprendimas, kurį reikia gerai apgalvoti. Kai kurie nori išvykti, kad pagerintų savo finansinę padėtį. Kiti nori išbandyti savo jėgas naujoje srityje, išmokti ko nors naujo. Kaip susirasti darbą užsienyje? Žmonės, nusprendę vykti dirbti į užsienį, dažnai nežino, kokį darbą nori dirbti ir kuriam laikui. Dėl šios priežasties jie kreipiasi dėl visų įmanomų tuo metu esančių pasiūlymų. Tai nėra geras būdas susirasti darbą. Šiame straipsnyje aptarsime, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ir kur (bei kaip) ieškoti darbo užsienyje.

Paruoškite savo gyvenimo aprašymą

Prieš pradėdami ieškoti darbo, pirmiausia parenkite gerą gyvenimo aprašymą. Tai padės jums pateikti paraišką į jus dominančias pareigas. Gyvenimo aprašyme svarbu pateikti informaciją, kuri yra svarbiausia įdarbintojo požiūriu (patirtis, kvalifikacija, įgūdžiai). Taip bus lengviau atrinkti žmones, kurių patirtis atitinka profilį. Visų pirma išvardykite kiekvienoje buvusioje darbovietėje užimtas pareigas ir laikotarpį, kurį dirbote. Svarbu, kad gyvenimo aprašyme būtų pateikta teisinga informacija apie jūsų įgūdžius ir užimtumą.

Pasirinkite šalį, kurioje norite dirbti

Pasirinkite, kurioje šalyje norite dirbti (Europos Sąjungoje ar už jos ribų). Jei dirbsite ne Europos Sąjungoje, turėsite atlikti sudėtingesnes oficialias procedūras (pavyzdžiui, susitvarkyti paso ar vizos dokumentus). Kita vertus, kaip ES pilietis galite laisvai kirsti sienas ES ir Šengeno erdvėje.

Darbas užsienyje – paieška internetu

Populiariausias būdas – ieškoti darbo internetu – pirmiausia patikrinkite darbo pasiūlymus įvairiose internetinėse įdarbinimo tarnybose. Taip pat verta pasidomėti portalais, kurie specializuojasi užsienio darbo pasiūlymų srityje. Naršydami darbo pasiūlymus atkreipkite dėmesį į potencialių darbdavių reikalavimus. Tai padės jums suprasti, kokias pareigas turite daugiausia galimybių gauti ir kokias sąlygas turite atitikti, kad jas gautumėte. Remdamiesi darbo skelbime nurodytais reikalavimais, į savo gyvenimo aprašymą verta įtraukti reikiamus įgūdžius, kuriuos turite ir kurių pageidauja darbdaviai.

Kaip rasti darbą užsienyje per agentūrą?

Pravartu susisiekti su agentūra, pasikalbėti su jos darbuotojais ir gauti informacijos apie esamus darbo pasiūlymus užsienyje. Patyrę specialistai surengs pokalbį ir tada sukurs kandidato profilį. Atsiradus konkrečiam asmeniui tinkamam darbo pasiūlymui, įdarbinimo specialistas pateikia kandidatui pasiūlymą įsidarbinti, o tada išsiunčia kandidato profilį darbdaviui. Įdarbinimas per legalią įdarbinimo agentūrą yra labai geras pasirinkimas, kurį renkasi daugelis. Taip yra todėl, kad ji garantuoja darbo vietos stabilumą ir leidžia kandidatui prieš išvykstant gauti visą informaciją apie įsidarbinimą.