Kaip vizualiai praplėsti namų erdvę?

Gyvenimas ankštoje patalpoje gali daugelį išvesti iš proto. Tačiau, jeigu nėra lėšų persikraustyti į naujus namus, bet vis norima bent šiek tiek pajusti tos erdvės? Nesijaudinkite, yra keletų būdų bent vizualiai praplėsti turimą erdvę.

Atkreipti dėmesį renkantis baldus

Mažos erdvės efektą gali sukurti ir netinkamai pasirinkti baldai. Baldų parduotuvės gali kartais suklaidinti žmones, kadangi jų pateiktą koncepciją bandoma atkartoti žymiai mažesniuose namuose. Todėl ir kyla keblumai, nes nėra įvertinamas baldų dydis bei bandoma atkartoti tai, kas pavaizduota namų interjerų žurnaluose. 

Geriausiai pasirinkti viena (arba du) labiausiai patinkančius interjero stilius ir pagal juos kurti namų nuotaiką bei atmosferą. Iris.lt gali padėti jums atrasti norimą interjero stilių bei padėti atnaujinti namus! Taip pat labai svarbu neapkrauti nedidelių erdvių su mažais baldais. Geriau pasirinkti masyvią sofą ar spintą, kuri bus lyg erdvės atrama. O tuomet galėsite papildyti bendrą erdvę interjero detalėmis.

Atspindžių pasaulis

Pasinaudojant šviesos ir veidrodžių pagalba, galima sukurti ne tik erdvės pojūtį namuose, bet ir suteikti jaukumo. Itin dideli veidrodžiai padeda dvigubai „padidinti“ esamą erdvę. Reikia tik teisingai pasirinkti veidrodžių rėmus, kurie ne tik suteiks erdvumo, bet ir taps stilingais namų akcentais. Taip pat galima naudoti ir veidrodines plokštumas, kurios yra įmontuojamos sienose, lubose, ar net balduose. Dar vienas iš variantų yra veidrodžių mozaikos. Jomis galima papuošti ne tik sienos dalį, bet ir mėgstamą (arba kaip tik pabodusį) baldą. Taip šviesa galės laisvai „žaisti“ ant veidrodinių paviršių. 

Sienų derinimas prie baldų

Viena iš mažos erdvės paslapčių yra tai, kai baldų spalva būna tokia pati (arba panaši) kaip sienų. Tuomet yra susidaromas vientisos masės vaizdas ir kambarys atrodo itin mažas. Kontrastuojančios spalvos griauna mažų erdvių vizualizaciją bei suteikia namams platumo. Žinoma, sienų ir baldų spalvos turi būti giminingos ir viena su kita derėti. Taip pat, jeigu nuspręsite savo namuose pasitelkti langelius, dryžius arba kitus raštus – juos naudokite, kaip akcentines detales. Neleiskite joms užimti pagrindinį vaidmenį, kadangi namai, kuriuose yra vien raštai, automatiškai susiaurina erdvę. 

Renkantis sienų spalvą, atkreipkite dėmesį į tai, kad norint sukurti plačios erdvės vaizdą, nereikia jų dažyti šviesiomis spalvomis. Viskas priklauso nuo kambario paskirties: miegamajame galima naudoti šiltas spalvas, o vonioje – šaltus atspalvius. Nebijokite naudoti žalią, mėlyną ar net juodą spalvas. Tokių spalvų pasirinkimai padeda nutolinti sienas, o ypač tada, jeigu ja nudažyta tik viena siena. Geriausia pasirinkti spalvą, kuri būtų šaltesnė. Atsargiai su geltonais, raudonais ir salotiniais atspalviais. Šios spalvos yra skirtos didelių erdvių namams. Na, o svarbiausia pasitelkite kūrybiškumą, o su juos bus viskas įgyvendinta!