Kaip yra vykdomas skolos išieškojimas?

Toks klausimas gali kilti tikrai ne vienam. Tuo labiau, kad jis aktualus abiem pusėm – tiek skolininkui, tiek ir pinigus paskolinusiam žmogui ar įmonei. Taip pat ir visiems kitiems, net jeigu dar nėra tekę susidurti su tokia problema ir ieškoti būdų, kaip atgauti jums priklausančius pinigus.

Be to, kiekvienu atveju ir pats procesas gali būti kažkiek kitos. Kadangi yra keli teisiniai keliai, kaip galima bandyti atgauti skolą. Taip pat galima bandyti pasiekti ir taikų susitarimą sudarant aiškias grąžinimo sąlygas turinčią sutartį. Nors tik labai retai skolininkai būna linkę eiti į tokias derybas, ypač jeigu sąmoningai vengia vykdyti savo finansinius įsipareigojimus. Bet toks variantas taip pat įmanomas.

Efektyviausias sprendimas – ieškinys

Kai kuriais atvejais tik tokiu būdu kreipiantis į teismą gali pavykti atgauti paskolintus pinigus. Ypač jeigu skolininkas sąmoningai stengiasi vilkinti procesą ir išvengti šios prievolės. Ir tokiu atveju atsakymas į klausimą kaip vykdomas skolos išieškojimas būtų gana paprastas. Pirmiausiai reikia parengti visus dokumentus ir juos perduoti teismui. Ir šioje vietoje tikslumas bei dokumentai pagrįsti faktai gali labai daug nulemti.

Kadangi prasidėjus teisminiam nagrinėjimui į visa tai bus atsižvelgiama. Ir būtent pagal tai vertinamas, pirmiausiai, pats skolos pagrįstumas. Su kuriuo skolininkas nenori sutikti. Todėl savarankiškai atlikti šios procedūros nerekomenduojama, kadangi tam tikrai reikės nemažai teisinių žinių bei patirties.

Tolimesnė eiga jau labai priklausys nuo to, kokį sprendimą priima teismas. Ir jis taip pat kiekvienu atveju gali būti vis kitoks. Tačiau, jeigu jis yra palankus pinigus paskolinusiam asmeniui, tuomet tereikia sulaukti sprendimo įsigaliojimo ir gauti vykdomąjį dokumentą.

Tuomet jis perduodamas antstoliams ir jau jie rūpinasi visais niuansais. Tada gali būti areštuojamos skolininko banko sąskaitos bei turtas. Žinoma, atsakingi žmonės dažniausiai vengs tokių pasekmių, todėl gali pavykti problemą išspręsti ir kitais paprastesniais būdais.

Alternatyvus variantas

Norint išvengti papildomų gana nemažų išlaidų, galima rinktis ir kitus būdus, kurie pakankamai efektyviai leidžia susigrąžinti paskolintus pinigus. Žinoma, kiekvienu atveju būtų pravartu žinoti, kaip vykdomas skolos išieškojimas, kadangi už to gali slypėti gana nemažai niuansų.

Taigi, dar vienas ir kiek paprastesnis variantas būtų pareiškimas dėl teismo įsakymo išdavimo. Tai irgi savita procedūrą, kurią geriausiai išmano šioje srityje dirbantys teisininkai, todėl pirmiausiai pagalbos reikėtų kreiptis į juos. Kadangi tik jie gali įvertinti situaciją ir pasirinkti tinkamiausią variantą.

Tuo labiau, kad šis būdas ne visuomet duoda realių rezultatų, ypač jeigu skolininkas visais būdais bandys išvengti savo prievolių ir neigs skolos faktą. Tačiau taip būna pakankamai retai, kai skolininkas neturi realaus turto, kurį galėtų prarasti ir kas dažniausiai paskatina grąžinti skolą.