Keli patarimai toms, kurios nori glotnesnės veido odos

Kas tik nenori glotnios veido odos, kuri būtų maloni prisilietimui? Jeigu jums atrodo, kad jau išbandėte kiekvieną įmanomą odos priežiūros produktą, bet neturite norimų rezultatų – pats laikas peržiūrėti savo rutiną ir ritualus tam, kad rastumėte silpnąsias vietas bei jas eliminuotumėte, o galiausiai – turėtumėte norimą rezultatą. Pasitelkėme į pagalbą ekspertų ir odos priežiūros specialistų žinias bei surinkome svarbiausius patarimus toms moterims, kurios tik nori glotnesnės veido odos!

Pexels.com nuotr.

Dėl ko oda apskritai būna šiurkšti?

Pirmiausiai, prieš pradedant kelią į glotnesnę veido odą, reikėtų išsiaiškinti priežastis dėl kurių ji gali nebūti tokia. Dažniausiai priežastys yra labai paprastos – mityba, stresas bei jus supanti aplinka. Šiurkščios odos priežastimi dažnai tampa sausas oras, dehidratacija (geriate per mažai vandens) arba per retai valote veido odą bei netinkamai ją prižiūrite, dėl ko ant veido susikaupia ir pasilieka daug negyvų odos ląstelių.

Lietuvoje šiurkšti veido oda dažnai būna ir dėl sauso bei šalto klimato. Žmogaus odoje vyksta daugybė skirtingų procesų ir nuolat turi būti balansas tarp riebalingų medžiagų bei drėgmės. Koks tas balansas – galite pasakyti pažvelgę į savo odą. 

Tačiau įtaką odos šiurkštumui taip pat turi ir jūsų gyvenimo būdas. Jeigu rūkote, vėlai einate miegoti, vartojate alkoholį – tai irgi atsiliepia odai. Tuomet daug reikalingesni tampa tokie produktai, kaip tonikas veidui, kurie pagerina odos būklę. Beveik visus mūsų išvardintus procesus galima kontroliuoti (daugiau-mažiau), kad pagerintumėte veido odą. Ir nors tam tikros problemos yra paveldimos, 90% atvejų jūs galite padaryti daugiau pačios, kad rezultatas būtų labiau tenkinantis.

Reguliariai šveiskite veido odą

Pradėti kelionę į glotnesnę veido odą galima pradėti nuo reguliaraus jos šveitimo. Kaip žinote, šveisdamos veido odą jūs nuvalote negyvas odos ląsteles, išvalote nešvarumus, bakterijas ir kitas nuosėdas, kurios susikaupia ant veido per visą dieną. 

Šveitimas nuima riebalą ir išlygina nelygumus, susidariusius ant odos, kurie ir yra dažniausia šiurkštumo priežastis. Jeigu odą šveisite, taip pat padidinsite kitų odos priežiūros produktų veiksmingumą, kadangi jie geriau įsigers. Šveitiklio ir šveitimo rūšį reikėtų pasirinkti pagal savo odos tipą.

Papildomo dėmesio į šveitimą turėtų atkreipti ir tos moterys, kurios susiduria su acne bakterija arba kitomis, opiomis odos problemomis. Riebią odą verta šveisti 3-5 kartus per savaitę, o nedidelio riebumo odą pakaks 2-4 kartus!

Gerkite daugiau vandens

Jau minėjome, kad šiurkšti veido oda gali būti dehidratacijos priežastis. Kadangi šiurkšti oda dažnai yra išsausėjusi, tai vanduo tikrai bus į naudą.

Sveikos ir glotnios odos paslaptis dažnai net nėra tai, ką tepate ant veido, bet, ką pilate ir dedate į savo kūną. Kiekvienas žmogus yra maždaug 70% vandens, todėl ląstelėms jis yra būtinas tam, kad jos galėtų funkcionuoti. Kuo daugiau vandens geriate, tuo daugiau resursų yra ląstelėms ir jos gali pašalinti toksinus bei veikti taip, kaip numatyta.

Išbandykite pienelius veidui

Tokios priemonės, kaip pieneliai veidui yra puikus pasirinkimas tuo atveju, kada reikia šiek tiek pakeisti esamą veido priežiūros rutiną. Dauguma pienelių yra ganėtinai neutralios ir nekenksmingos priemonės, kurios gali sudrėkinti veido odą, suteikti jai žvilgesio ir suteikti daug naudingų mikroelementų. Kad ir iš kurios pusės bežiūrėtumėte – išbandyti veido pienelius yra tikrai verta.

Naudokite tinkamas priemones veido drėkinimui

Dar sykį pasikartosime – drėgmė ir vanduo yra kritiškai svarbūs tam, kad jūsų veido oda išliktų glotni ir lygi. Vienas iš didžiausių klaustukų – ar jums pavyksta rasti tinkamą drėkinimo priemonę pagal savo odos tipą. 

Jeigu ieškote kažko, kas padėtų įveikti šiurkščią ir sausą veido odą, sudėtyje turėtų būti: fermentų, hialurono rūgšties, peptidų ir kitų panašų veikimą turinčių mikroelementų. Tačiau, jeigu jūsų oda jautri ir sausa, tuomet rinkitės drėkinimo priemonę su peptidais ir keramidais. 

Galima naudoti ir tiesiog hialurono rūgštį, kurią jūsų oda sugers, kaip stiklinę vandens, ištroškęs keliautojas per dykumą. Hialurono rūgštis pagrinde ir yra skirta tam, kad perduotų drėgmę į veido odą bei ją drėkintų. Fizinės šios medžiagos savybės yra tokios, kad ji, it kempinė sugeria vandenį į odą ir skatina drėkinančius procesus.

Padidinkite savo vitamino C dozes

Turbūt žinote, kad vitaminas C yra vienas svarbiausių mikroelementų stipriam imunitetui. Tačiau žinokite ir tai, kad ši medžiaga (askorbo rūgštis) labai neblogai atstato odos sluoksnį po to, kai jį pažeidžia tiesioginiai saulės spinduliai. Dėl to, moterims, kurios dažnai būna saulėje arba jau yra vyresnio amžiaus, odos priežiūrą labai palengvina vitamino C vartojimas.