Ketogeninė mityba ir jai tinkantys sveiki maisto produktai

Šiandien ketogeninė mityba tapo labai populiari. Atlikti tyrimai parodė, kad ši mityba, kurioje ribojamas angliavandenių ir padidinamas riebalų suvartojimas, gali būti veiksminga priemone siekiant atsikratyti svorio, sergant diabetu ir epilepsija.

Be to, yra užuominų, jog ketogeninė mityba gali būti naudinga ir sergant tam tikromis vėžio rūšimis, Alzheimerio ir kitomis ligomis. Ir nors vis dar reikia atlikti išsamesnius mokslinius tyrimus siekiant nustatyti šios mitybos ilgalaikę naudą, ji tampa vis dažnesniu vartotojų pasirinkimu.

Paprastai ketogeninės mitybos taikymo atveju per dieną suvartojamų angliavandenių kiekis yra sumažinamas iki 20-50 g. Ir nors iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti kaip ganėtinai sudėtinga užduotis, vis dėlto yra daugybė maistingų maisto produktų, kuriais galima lengvai pakeisti angliavandenius. Todėl pristatome jums keletą sveikų maisto produktų, kurie puikiai tiktų propaguojantiems ketogeninę mitybą.

Jūros gėrybės

Jūros gėrybės yra puiki ketogeninės mitybos sudedamoji dalis. Lašišoje ir kitose žuvyse yra daug vitamino B, kalio ir seleno. Be to, jose beveik nėra angliavandenių. Kita vertus, angliavandenių kiekis skirtinguose vėžiagyviuose skiriasi. Pavyzdžiui, krevetėse ir daugumoje krabų nėra jokių angliavandenių, tačiau kituose vėžiagyviuose jų yra. Ir nors juos galima įtraukti į ketogeninę mitybą, vis dėlto vertėtų atsižvelgti į angliavandenių kiekį. Taip pat nevertėtų pamiršti, kad lašišoje, sardinėse, skumbrėje ir kitose riebiose žuvyse yra ir daug omega-3 sočiųjų rūgščių, kurios gali sumažinti insulino lygį ir padidinti jautrumą insulinui viršsvorį turintiems ar nutukusiems žmonėms.

Mažai angliavandenių turinčios daržovės

Nekrakmolingose daržovėse yra mažai kalorijų ir angliavandenių, tačiau jose yra daug maistingųjų medžiagų, tarp kurių yra ir vitaminas C bei daug svarbių mineralų. Daržovėse ir kitame augaliniame maiste yra skaidulų, kurių mūsų organizmas nesuvirškina ir neįsisavina kaip kitus angliavandenius. Žinoma, renkantis daržoves būtina atsižvelgti į įsisavinamų angliavandenių kiekį, kurį galima sužinoti iš bendro angliavandenių skaičiaus atėmus skaidulų skaičių. Daržovėse taip pat yra ir antioksidantų, kurie padeda kovoti su laisvaisiais radikalais. Taigi, į ketogeninės mitybos planą galite įtraukti avokadus, šparagus, kopūstus, brokolius, kalafijorus, agurkus, salotas, alyvuoges, pipirus, špinatus, cukinijas, pomidorus ir kt.

Mėsa ir paukštiena

Mėsa ir paukštiena ketogeninėje mityboje yra vieni pagrindinių maisto produktų. Šviežioje mėsoje ir paukštienoje nėra angliavandenių, tokiame maiste yra daug vitamino B bei keletas labai svarbių mineralų. Be to, tai yra ir puikus aukštos kokybės baltymų šaltinis, kurio pagalba galima lengviau išsaugoti raumeninę masę, kai nusprendžiama vartoti mažiau angliavandenių.

Kiaušiniai

Kiaušiniai yra vieni svarbiausių ir universaliausių maisto produktų, kuriuos galime įtraukti į savo kasdienės mitybos planą. Viename dideliame kiaušinyje yra mažiau nei 1 gramas angliavandenių ir apytiksliai 6 gramai baltymų. Tai kiaušinius paverčia idealia ketogeninės mitybos sudedamąja dalimi. Tačiau labai svarbu, kad būtų suvalgytas visas kiaušinis, nes būtent kiaušinio trynyje yra daugiausiai maistingųjų medžiagų, tarp kurių yra ir antioksidantai liuteinas bei zeaksantinas, padedantys apsaugoti mūsų akių sveikatą. Ir nors kiaušinio trynyje yra daug cholesterolio, kiaušinių vartojimas paprastai nepadidina cholesterolio lygio kraujyje.

Ir pabaigai apie ketogeninę mitybą

Taip pat nereikėtų pamiršti į ketogeninės mitybos planą įtraukti ir kokosų aliejų, kuris pasižymi unikaliomis savybėmis, graikinį jogurtą, sūrį, alyvuogių aliejų, turintį didžiulį teigiamą poveikį mūsų širdžiai, riešutus ir sėklas, uogas, sviestą ir grietinėlę, alyvuoges, nesaldintą kavą ir arbatą bei juodąjį šokoladą ir kakavos miltelius. Taigi, pasirinkimų yra daugybė, todėl ketogeninė mityba gali būti ne tik labai sveika, tačiau ir gardi.