Kilimų valymas: bandyti patiems ar palikti profesionalams?

Nors šiandien gausu įvairių situacijų, kuomet kreipiamės pagalbos į specialistus, prakalbus apie namų valymą vis dar dažnai galioja taisyklė, kad turime tai padaryti patys. Tačiau ar tikrai visais atvejais?

Štai tinkamas ir kokybiškas kilimų valymas neretai reikalauja ne tik didelių pastangų, bet ir tam tikrų taisyklių. O visiškai natūralu, kad turėdami namuose brangių ir patogių kilimų, nepaisant to, tai modernaus stiliaus, vaikiški, ilgo plauko ar klasikiniai kilimai, pageidausite ne tik palaikyti švarą, bet ir išsaugoti jų kokybę. 

Daugybė liaudiškų patarimų

Iš kartos į kartą yra dalijami įvairūs liaudiški patarimai, kuomet naudojant vienas ar kitas priemones galima pasiekti gerų rezultatų. Jokia išimtis yra ir kilimų valymas. Šiuo metu gausybė liaudiškų valymo idėjų slypi ir internetinėje erdvėje, tereikia paieškoti. Kilimų valymo tokiomis priemonės pasiūlymai patys įvairiausi: nuo valymo actu iki skutimosi putų naudojimo. Tačiau norint išlaikyti kilimo kokybę ir vertę, į tokius patarimus vertėtų žiūrėti kiek kritiškai. Ypač jeigu kalbama apie investicijų pareikalavusių brangių kilimų priežiūrą. 

Ar tikrai viską sugebėsite patys? 

Tai, kad prižiūrite namus ir reguliariai siurbiate bei valote kilimus – puiku ir, be abejo, tą daryti yra būtina. Tačiau ar kada susimąstėte, kad namų salygomis visų susikaupusių nešvarumų taip lengvai pašalinti nepavyks? Pavyzdžiui, sausas siurbimas, nors ir pašalina matomus nešvarumus, tikrai negarantuoja visiškos švaros. Mat kilimuose kaupiasi ne tik dulkės, bet ir įvairios bakterijos ar netgi pelėsis. Be to, valydami kilimus patys neretai neišvengiame klaidų, o tai gali kainuoti ir kilimo sugadinimą. Tad labai naudinga karts nuo karto užsiimti generaliniu namų valymu. O tą, žinoma, geriausiai atliks profesionalai, turintys ne tik reikiamą įrangą, patikrintas priemones, bet ir patikimą žinių bagažą. 

Visgi kokiais būdais valyti kilimus, priklauso nuo kiekvieno poreikių ir finansinių galimybių. Kitas momentas – paties kilimo vertė. Natūralu, kad tas namų puošmenas, kurios pareikalavo didesnių investicijų, norėsite išsaugoti kuo ilgiau, tad šioje vietoje, tikėtina,  neapsieisite be valymo paslaugas atliekančių darbuotojų, kurie išmano, kaip kiekvienoje situacijoje geriausia pasielgti.