KO REIKIA, KAD NAMUOSE JAUSTUMĖTĖS KAIP KAVINĖJE?

Kava savo ypatingu kvapnumu ir nepakartojamu skoniu daugeliui padeda išsaugoti mėgavimąsi gyvenimu. Ypač maloniai nuteikia rytinis kavos gėrimo ritualas, kuris padeda sėkmingai pradėti naują dieną.

Kaip pasiekti tokį pat kavos gėrimo malonumą, kaip kavinėje?

Tik ne visiems įmanoma pasiekti aukščiausio lygio pasitenkinimą, kokį patiriame kavinėje. Tad jei norite namuose jaustis kaip kavinėje, privalote turėti nuosavą kavos aparatą. Ir prisiminkite, jog kavos aparatai pigiau kainuoja, kai perkate juos internetu. Dabartiniai kavos gaminimo įrenginiai yra labai modernūs ir patogūs naudotis.

Kokios yra kavos aparatų rūšys?

Rinkoje yra žinomi automatiniai, pusiau automatiniai ir kapsuliniai kavos aparatai. Automatiniai aparatai turi ekraną. Jame tereikia pasirinkti norimą gėrimą ir paspausti atitinkamą mygtuką. Jeigu namuose turite pusiau automatinį kavos aparatą, jums pirmiausiai teks sumalti kavos pupeles, po to malinį suspausti ir įdėti filtro laikiklį į kavos aparatą.

Tada bus galima nustatyti norimą kavos stiprumą ir pasigaminti gėrimą pagal savo skonį. O kapsulinis kavos aparatas skirtas labai skubantiems, nes užtenka tik įdėti mėgstamo gėrimo kapsulę į kavos aparatą ir po keleto akimirkų jau galėsite gurkšnoti kvapnią kavą.

Kokia forma kavos pupelės gali būti dedamos į kavos aparatą?

Viena iš dažniausiai naudojamų formų – tai kapsulė, kurioje jau iš anksto yra įdėta kavos porcija. Pačias kapsules gamina iš plastiko arba aliuminio, kadangi jų viršus yra padengtas folija, po panaudojimo jas reikia išmesti. Sekanti forma – tai tabletė. Jos skirtos pusiau automatiniams kavos aparatams. Kiti renkasi stambiai, vidutiniškai ar smulkiai maltą kavą.

Kokius ir kada kavos aparatus rinktis?

Jei nutarėte įsigyti kavos aparatą ir labai mėgstate šį gėrimą su pienu, tada rinkitės automatinį su įdiegta pieno sistema. O jeigu jums prie širdies espreso kava, tada verta rinktis rankinį, pusiau automatinį ar automatinį kavos aparatą, skirtą šios rūšies gėrimo gaminimui. Pirmiausiai svarbu įvertinti savo finansines galimybes ir tuo pačiu žinoti, jog pigūs kapsuliniai aparatai negarsėja tokia aukšta kokybe, kaip kitų rūšių kavos aparatai.