Kodėl ne visuomet verta pasirinkti pigiausias medienos granules?

Akivaizdu, jog kaina daro milžinišką įtaką įvairiems žmonių pasirinkimams, o medienos granulės nėra jokia išimtis. Norėdami sutaupyti, žmonės neretai renkasi pigesnius būsto šildymo variantus, tačiau tai tikrai ne visuomet leidžia išlaikyti storesnę piniginę.

 

Kalbant apie medienos granules, svarbu pabrėžti, jog jų kaina dažnai gali būti akivaizdus kokybės rodiklis, į kurį atkreipti dėmesį yra būtina kiekvienam. Natūralu, jog aukštesnės kokybės produktas kainuoja kiek brangiau. Tačiau ar visuomet kokybės veikiama medienos granulių kaina tiesiogiai veikia galutinį žmonių pasirinkimą?

Aukštesnė produkto kokybė – didesnė kaina

 

Kaip jau buvo minėta anksčiau, įprastai aukštesnės kokybės medienos granulės yra kiek brangesnės. Taip yra todėl, jog pagaminti kokybiškesnį biokurą yra kiek brangiau dėl gamyboje naudojamų medžiagų, tiek ir dėl pačios įrangos. Visų pirma, kokybiškesnės granulės yra gaminamos iš natūralios spygliuočių medienos, o jų sudėtyje daugiau nėra absoliučiai jokių priemaišų. Tai reiškia, jog kokybiškesnėms granulėms pagaminti reikia kiek daugiau pačios medienos.

 

Didelę įtaką galutinei produkto kainai taip pat daro ir kiti aspektai, tokie kaip pagaminimo laikas. Aukštesne kokybe pasižyminčios medienos granulės yra gaminamos tik iš tinkamai išdžiovintos smulkintos medienos pjuvenų. Pačių pjuvenų džiovinimo procesas užtrunka, o tai dažnai reiškia, jog medienos granulių kokybę pagrindiniu prioritetu laikantys gamintojai per tą patį laiko tarpą gali pagaminti kiek mažiau galutinio biokuro produkto lyginant su tais, kurie nekreipia didelio dėmesio į kokybę.

 

Kodėl verta pasirinkti brangesnes, tačiau kokybiškesnes medienos granules?

 

Nors tikrai ne visuomet, tačiau dažniausiai kaina yra puikus medienos granulių kokybės rodiklis. Tai reiškia, jog pasirinkus įsigyti kiek brangesnes granules, tikėtina, jog jos bus gerokai kokybiškesnės. Įprastai toks pasirinkimas užtikrins ne tik geresnį šildymo sistemų efektyvumą, tačiau taip pat ir granulinio katilo ilgaamžiškumą.

 

Tuo tarpu pigių bei mažiau kokybiškų granulių naudojimas kiekvieną dieną gali reikšti didesnes šių granulių sąnaudas bei ateityje nuolatos gendantį granulinį katilą. Akivaizdu, jog to norisi išvengti kiekvienam, todėl pasirinkti pigiausias granules ne visuomet yra gera idėja. Laikui bėgant brangesnių medienos granulių naudojimas leis sutaupyti. Natūralu, jog toks taupymas ne visuomet pasijaučia iš karto, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje tai tampa akivaizdžia nauda.

 

Būtina įsitikinti perkamų granulių kokybe, net jei jos ir brangesnės

 

Laikui bėgant vis daugiau žmonių įsitikina medienos granulių kokybės reikšme, todėl ir jų pasirinkimu dažniausiai tampa nors ir brangesnės, tačiau kur kas kokybiškesnės medienos granulės.

Žinoma, tuo dažnai naudojasi ir medienos granulių gamintojai bei pardavėjai, platinantys žemesnės kokybės granules. Tai reiškia, jog kartais pasitaiko atvejų, kuomet mažiau kokybiškas medžio granules gaminantys ir parduodantys platintojai specialiai padidina parduodamų granulių kainą, siekdami sudaryti įspūdi, jog jų parduodamas biokuras yra aukštesnės kokybės.

 

Dėl šios priežasties yra visuomet rekomenduojama įsitikinti, jog tokios granulės iš tiesų yra geresnės kokybės. Puikus būdas tai padaryti – atidžiai pažvengti į medienos granulių pakuotę bei perskaityti ant jos pateiktą informaciją. Visų pirma, aukštesnės kokybės granulės visuomet bus pagamintos tik iš natūralios medienos. Tokia informacija praktiškai visuomet yra nurodoma ant pakuotės.

 

Taip pat visuomet galima įsigyti vos vieną medienos granulių pakuotę ir ją išbandyti prieš perkant gerokai didesnius kiekius. Užtenka perlaužti vieną granulę ir pažvelgti į jos vidų. jeigu granulės vidinė dalis yra biresnė nei įprasta, tikėtina, jog šios granulės savyje turi daugiau drėgmės ir dėl to yra prastesnės kokybės.