Kokia dovana nustebintų darbuotojus ar kolegas?

Šventinis laikotarpis neaplenkia ir ofiso – pasibaigus visiems draudimams, šiemet ir vėl galime sugrįžti į darbo vietas ir čia taip pat paminėti gražiausias metų šventes. Dažniausiai darbinėje aplinkoje taip pat neapsieinama be dovanų. Nuspręsti, ką padovanoti darbuotojams ar kolegoms gali būti pakankamai sunku, tačiau tarp žemiau pateiktų variantų turėtumėte atrasti ne vieną dėmesio vertą idėją.

Kanceliarinės prekės

Galima sakyti, jog tai – kone populiariausios verslo dovanos Kalėdoms, kurias labai lengva pritaikyti praktiškai. Itin dažnai nusprendžiama pasirinkti tušinukus ar plunksnakočius: jų vertė gali labai ženkliai skirtis, tad tinkamą rašiklį surasite nepriklausomai nuo to, ar ieškote prašmatnesnės dovanos, ar šiemet visgi nutarėte pataupyti. Kai kurie iš jų turi išgraviruotus tekstus, kurie leidžia tokią dovaną labiau personalizuoti. Kalbant apie kitas dovanoms tinkančias kanceliarines prekes, vertėtų paminėti dokumentų aplankus, segtuvus, lipnius lapelius, užrašines ir kitus reikmenis, kurie vienaip ar kitaip gali pasitarnauti darbo aplinkoje.

Darbo knygos – kalendoriai

Nors vis dažniau būsimus vizitus ir susitikimus žymimės telefonuose, daugelis vis dar neatsisako tokių kalendorių. Jei pastebėjote, kad Jūsų kolega ar darbuotojai elgiasi taip pat, artėjant naujiems metams, galite jiems padovanoti naują darbo knygą. Jos gali būti ir įvairių dydžių, ir skirtingų dizainų, tad galėsite surasti bet kuriam bendradarbiui tinkamą variantą. Jei norisi šią dovaną paversti asmeniškesne, į darbo knygą galite įrašyti šmaikštų ar motyvuojantį palinkėjimą.

Vizitinių kortelių dėklai

Dažniausiai tokios dovanos nereikalauja didelių išlaidų, tačiau atrodo pakankamai solidžiai – jei norisi atrasti elegancija alsuojantį sprendimą, į vizitinių kortelių dėklus iš tiesų verta atkreipti dėmesį. Žinoma, toks sprendimas labiausiai tiks tuomet, jei darbuotojai turi asmenines savo vizitines – tuomet kartu su dėklu galite įteikti ir jų papildymą. Tačiau jį taip pat bus galima pritaikyti ir banko ar įvairioms nuolaidų kortelėms – toks dėklas yra pakankamai universalus.

Valgomų dovanų rinkiniai

Tai – labai universalios ir sparčiai populiarėjančios dovanos, kurias drąsiai galima parinkti net ir klientams ar verslo partneriams. Priklausomai nuo planuojamo biudžeto ir dovanų adresatų, galite surinkti gurmaniškus produktus ar, pavyzdžiui, rinktis laiko patikrintus karštų gėrimų ir saldumynų rinkinius. Galite surasti šventinį receptą ir į tokį rinkinuką sudėti visus jam reikalingus ingredientus bei atspausdinti gaminimo eigą – tokią dovana bus itin originali. Tačiau lygiai taip pat galite rinktis jau paruoštus kalėdinių rinkinius: tuomet Jums nebereikės rūpintis net ir jų įpakavimu.

Suvenyrai

Jei reikalingos smulkios kalėdinės dovanos, turėtumėte apsvarstyti šventinių suvenyrų kandidatūrą. Pagrindinių kalėdinių simbolių statulėlės, kvepiančios žvakės, nedidelės eglutės ir kitos šventinės dekoracijos tikrai atras vieną ant darbo stalo, o galbūt kai kurias iš jų netgi norėsis parsinešti į namus. Toks variantas bus saugus ir tuo atveju, jei keičiantis dovanėlėmis turėsite nustebinti mažiau pažįstamą kolektyvo narį.

Linksmos dovanos

Ne paslaptis, jog su kai kuriais kolegomis sutariame geriau nei su kitais – jei norėsite pasveikinti artimą bičiulį, galima šiek tiek pašmaikštauti. Tuomet turėtumėte apžiūrėti originalias dovanas: tai gali būti šmaikštūs raktų pakabukai, neįprastų formų puodeliai, vakarėlių atributika ar kiti nusišypsoti priversiantys sprendimai. Galbūt tokių dovanų nepirktume visiems kolektyvo nariams, tačiau patys artimiausi tikrai supras Jūsų užuominas.

Šios dovanos tikrai turėtų patikti Jūsų darbuotojams ar kolegoms, o kai kurias iš jų galėsite pritaikyti ir verslo partneriams ar klientams. Jei rinksitės subtilius, darbe lengvai pritaikomus sprendimus, tokios Jūsų dovanos visuomet bus sutiktos palankiai.