KOKIA KROSNELĖ PIRČIAI IDEALIAUSIA?

Savaime suprantama, kad neįmanoma įsivaizduoti pirties, kurioje nebūtų vienokios ar kitokios rūšies krosnies. Malkinės krosnelės be konkurencijos pirmauja pirčių pasaulyje, nes tik ji gali besimaudantiems padovanoti aplinką, kurioje tvyro magiška įkaitusių akmenų ir natūraliai išgauto garo kvapų samplaika.

Į kokius tris dalykus būtina atsižvelgti, renkantis būsimai pirčiai malkinę krosnelę?

Renkantis pirčiai malkinę krosnelę reikia atsižvelgti į tris esminius dalykus – jos ilgaamžiškumo galimybes, į ją telpančių akmenų kiekį ir naudojimosi ekonomiškumą. Krosnelės patvarumas priklauso nuo to, iš kokio metalo ji yra pagaminta, ir jos sienelių storio. Jos tinkamumo naudoti laikas priklauso nuo kūrenimo ypatumų ir esamos konstrukcijos.

Apie ką reikia pagalvoti prieš pirties krosnelės įsigijimą?

Jei nusprendėte įsirengti pirtį su malkine krosnele, pirmiausiai turite žinoti būsimo statinio plotą, kokią temperatūrą pirtyje norėsite palaikyti pėrimosi metu, koks turėtų būti garas joje. Taip pat reikia būti apsisprendus, kokia turėtų būti pakura, vidinė ar išorinė. Kai žinosite visus šiuos duomenis, tada pardavėjas galės pasiūlyti jums tinkamiausią krosnelės pirčiai variantą.

Nuo ko priklauso pirties garo kokybė?

Kuo daugiau akmenų krosnelė talpina, tuo geresnis garas išgaunamas. O pati garo kokybė tiesiogiai priklauso nuo turimos krosnelės rūšies. Jei krosnelė yra akumuliacinio tipo, tada yra išgaunamas sausesnis ir odos nenudeginantis garas. O drėgnesnis ir sunkesnis garas gaunamas tada, kai vanduo pilamas ant krosnelės, kuri yra su tinklu.

Kokios malkinės krosnelės yra ekonomiškesnės?

Ekonomiškumu pasižymi tos akmenimis užkraunamos malkinės krosnelės, kurios talpina iki šešiasdešimties kilogramų pirties akmenų. Šios krosnelės yra ekonomiškai patrauklesnės, nes labai greitai įkaista pati patalpa ir akmenys, nes jų kiekis yra optimalus. Be to, pirties krosnelių ekonomiškumas labai daug priklauso nuo konkrečių jų modelių ir ugnies kanalų suvirinimo ypatumų.

Pačiomis geriausiomis akmenimis įkraunamomis pirčių krosnelėmis yra laikomos tos, kurių degimo kanalai yra vamzdžio formos, nes tada įmanoma akmenis sukrauti ratu iš visų pusių. Toks akmenų išdėstymas leidžia krosnelei kuo greičiau įkaisti ir ilgai išlaikyti reikiamą temperatūrą.