KOKIA ORO PRAMOGA YRA PATI ŠAUNIAUSIA?

Nors ne vienam iš mūsų šuolis parašiutu iš pirmo žvilgsnio ir atrodo kažkas baisaus, tačiau dažnas pasvajojame apie tai, kaip būtų šaunu į gimtąją žemelę pažvelgti iš paukščio skrydžio. Todėl tikėtina, jog draugų būryje atrastumėt tokį, kuris slapčiomis galvoja apie tokią dovaną. Kita vertus, gal ir jums pačiam slapčiausioje širdies kertelėje kirbėtų noras įveikti savo aukščio baimę? Tada tik reikėtų pasiryžti ir nuspręsti pajusti skrydžio svaigulį bei norą pasipriešinti žemės traukos jėgai.

Ką reikia žinoti prieš tai, kai nuspręsite rizikuoti šokti su parašiutu iš lėktuvo?

Reikia nepamiršti tokio dalyko, kad prieš tai, kai nuspręsite nepabūgti pirmo šuolio parašiutu, reikia kai ką savyje įvertinti. Pirmoji užduotis – rengiantis šuoliui būtina pasirengti įveikti aukščio baimę. Taip pat didelę reikšmę turi ir jūsų esama sveikatos būklė, nes šokti iš lėktuvo su parašiutu turi teisę tik tie asmenys, kurie neturi jokių rimtų sveikatos sutrikimų. Be to, šokti su parašiutu turi teisę tik tie žmonės, kurių svoris neviršija šimto kilogramų.

Nuo kokio amžiaus leidžiama šokti su parašiutu iš lėktuvo?

Pirmiausia reikia įsidėmėti tai, kad šokti su parašiutu iš lėktuvo gali tik tie asmenys, kurie jau yra sulaukę keturiolikos metų amžiaus. Be to, ši ekstremali oro pramoga pilnametystės nespėjusiems sulaukti jauniems žmonėms yra leidžiama tik turint tėvų sutikimą. O tėvai, prieš duodami sutikimą, turi gerai pagalvoti, ar jų atžalos tikrai atlaikys šį didelės ištvermės reikalaujantį būdo išmėginimą.

Kokie yra šuolio su parašiutu būdai?

Šuolio su parašiutu būdai yra du – šuolis su dviviečiu parašiutu, kuriame kartu dalyvauja ir instruktorius, ir šuolis be instruktoriaus. Pirmasis variantas patiks tiems, kurie nori pajusti laisvo kritimo žavesį. Šuolis pradedamas trijų kilometrų aukštyje, iki pusės minutės trukmės mėgaujamasi laisvuoju kritimu. Kai iki žemės belieka pusantro kilometro, išsiskleidžia parašiutas, likęs nuotolis iki nusileidimo trunka iki penkių minučių, jo metu sklandoma virš esamos apylinkės.

Šuolis be instruktoriaus būna vykdomas iš aštuonių šimtų metrų aukščio, o, iššokus iš lėktuvo, vos po kelių sekundžių savaime automatiškai išsiskleidžia parašiutas. Visą nusileidimo laiką su šuolininku bendrauja profesionalus instruktorius nuo žemės.