Kokios kanceliarinės prekės reikalingos pirmokui?

Kiekvieno pirmoko tėvams iškyla klausimas, kokių kanceliarinių prekių gali prireikti jų vaikui.

Norima, kad mokyklinukas kuo geriau prisitaikytų prie naujo gyvenimo etapo. Visgi mokyklinių prekių gausa yra milžiniška. Tačiau nesijaudinkite – pateikiame keletą patarimų, kaip ir ką parinkti pirmokėliui.

Piešimo ir rašymo priemonės

Kanceliarinės prekės – būtinos priemonės pirmokui. Mokslų metų pradžiai rekomenduojama pasirinkti po 12 piešimo priemonių. Pavyzdžiui, po 12 spalvotų pieštukų ir 12 spalvų flomasterių. Siūloma atkreipti dėmesį į pirmąją rašymo priemonę – plunksnakotį. Jis lemia, kaip vaikui seksis mokytis rašyti, ar nepavargs jo ranka ir pan. Pirmokui reikia ir smulkių kanceliarinių priemonių, t. y. drožtuko, trintuko, liniuotės. Visas šias prekes patariama įsigyti kuo geresnės kokybės. Tada pirmokėliui yra žymiai patogiau ir smagiau mokytis.

Kuprinė

Vienas pagrindinių pirkinių yra kuprinė. Netinkamai parinkta ji gali nulemti netaisyklingą vaiko laikyseną. Pirmiausia reikia atsižvelgti į kuprinės svorį. Tuščia pradinuko kuprinė neturi sverti daugiau kaip 700 g. Kuo ji bus lengvesnė, tuo geriau. Dar siūloma atkreipti dėmesį į kuprinės nugarėlę. Tinkamiausia yra pakietinta su paminkštinimais. Tuomet ji nespaudžia nugaros, yra patogi, prisitaiko prie vaikučio kūno. Galima pagalvoti ir apie kuprinę su neperšlampamu dugnu, papildomais atšvaitais, ratukais ir pan.

Penalas

Pirmokėliui, norint susidėti visas piešimo ir rašymo priemones, reikia penalo. Jų yra įvairių: penalų-pieštukinių ir atverčiamų. Patogiausia pirmokui pirkti atverčiamą penalą iš dviejų dalių. Jame turi tilpti ne tik smulkios kanceliarinės prekės, bet ir spalvoti pieštukai bei flomasteriai. Tėveliai neretai sprendžia dilemą: pirkti tuščią penalą ar su priemonėmis? Visgi rekomenduojama pirkti tuščią. Ne visi penale esantys priedai atitinka tuos, kurie reikalingi pirmokui.

Sąsiuviniai

Mokslų metų pradžioje pirmokui užtenka bent dešimties sąsiuvinių: penkių langeliais ir penkių linijomis. Siūloma rinktis ryškių linijų ir storesnių lapų sąsiuvinius. Pirmokai, kol mokosi rašyti, spaudžia rašymo priemonę. Taip lapai lengvai suplyšta. Norite mažuosius dar labiau sudominti mokymosi procesu? Šiuo atveju tikslinga pirmuosius sąsiuvinius pirkti su jų pamėgtais herojais ant viršelių.

Straipsnyje pateikėme tik pačių pirmokui reikalingiausių priemonių sąrašą. Jis gali būti papildytas, priklausomai nuo mokyklos reikalavimų ar būsimojo mokinuko poreikių. Dažniausiai pirmasis mokyklinių prekių apsipirkimas būna didelis. Tačiau neišsigąskite – daugumos kokybiškų daiktų pirmokėliui užtenka net keleriems metams.