Kokius baldus turėčiau pasirinkti sodui, terasai ir balkonui?

Atšilus orams vis dažniau norime praleisti laiką lauke, o ne sėdėti namuose. Todėl, kai tik įmanoma, verta sode, terasoje ar balkone susikurti savo sėdimąjį kampelį. Tai bus poilsio ir bendravimo vieta. Jei norite, kad jis būtų tikrai reprezentatyvus ir funkcionalus, būtinai pasirinkite tinkamus baldus. Skaitykite, kokie modeliai geriausiai tinka sodui, terasai ar balkonui.

Reprezentatyvūs ir funkcionalūs sodo baldai

 Prieš nuspręsdami pirkti vidaxl lauko baldai, gerai apgalvokite, kaip norėtumėte juos naudoti ir kaip įsivaizduojate visą jų išdėstymą. Konkretaus sprendimo pasirinkimas turėtų priklausyti nuo turimos erdvės, taip pat nuo funkcijos, kurią jis turi atlikti – šiek tiek kitokie baldai tiks, jei norite tiesiog turėti savo oazę tarp žalumos, kurioje galėsite pasislėpti nuo pasaulio, o kitokie, jei norite įrengti vietą, kurioje galėsite pakviesti didesnį būrį draugų į barbekiu.

Šiuo metu lauko baldų pasirinkimas yra labai didelis. Jie jau seniai nebepanašūs į neįdomias plastikines kėdes ir stalus, anksčiau naudotas iš prekybos centro. Šiandien estetikos požiūriu sodo ir terasos modeliai niekuo nenusileidžia interjerui skirtiems modeliams, todėl kiekvienas tikrai ras tai, kas atitinka jo skonį. Lauko baldai išsiskiria ilgaamžiškumu ir atsparumu nepalankioms oro sąlygoms: ekstremalioms temperatūroms, lietui, vėjui ir drėgmei. Kartu gerai, jei jie yra palyginti lengvi, kad pasibaigus sezonui nekiltų problemų juos pervežant ir sandėliuojant.

Nedideliame balkone, net ir daugiabučiame name, taip pat galite susikurti jaukų poilsio kampelį. Žinoma, šiuo atveju galimų sprendimų pasirinkimas yra daug mažesnis ir jį lemia ribota erdvė.

Iš kokių medžiagų turėtų būti pagaminti lauko baldai?

  • mediniai sodo baldai – jie gražiai atrodo žalioje aplinkoje, yra nesenstantys ir nereikia nerimauti, kad jie išeis iš mados ar nebetiks prie naujo sodo išplanavimo. Deja, jų priežiūra gali būti labai varginanti. Norint, kad dėl drėgmės ir kitų išorinių veiksnių jie neprarastų patrauklios išvaizdos, juos reikia reguliariai impregnuoti.
  • metaliniai baldai, apsaugoti antikoroziniais preparatais – yra patvariausi.
  • poliuretano baldai – baldai iš aukštos kokybės plastiko, primenantys natūralaus rotango pynę, tačiau daug atsparesni pažeidimams. Šiuolaikinis rotango lauko baldu komplektas, atrodo labai elegantiškai, kaip gražiausi svetainės baldai, ir kartu nereikia nerimauti, kad dėl drėgmės ar saulės poveikio jis praras patrauklią išvaizdą.
  • tradiciniai rotango arba pinti baldai – jie lengvi ir labai žavūs, deja, labai trapūs, juos galima lengvai sugadinti per lietų.