Kraštietės jubiliejų usėniškiai minėjo su jos eilėmis

usenai aldona gustas minejimasŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filialas pakvietė kaimo bendruomenę į literatūrinę – muzikinę kompoziciją „Žymioji menininkė Aldona Gustas“.

Kovo 2 dieną žymiai lietuvių kilmės vokiečių rašytojai ir dailininkei Aldonai Gustas sukako 80 metų. Šiuo metu rašytoja gyvena Berlyne (Vokietija).

Mums, usėniškiams, jos asmenybė ir kūryba labai įdomi dar ir dėl to, kad Aldona Gustaitė (dabar žinoma kaip Aldona Gustas – Holmsten) gimė ir vaikystę praleido Usėnų seniūnijoje, Karceviškių kaime.

Neseniai Usėnų pagrindinės mokyklos salėje vyko poezijos ir muzikos popietė, skirta A.Gustas jubiliejui. Pranešimą apie rašytojos gyvenimą ir kūrybą skaitė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filialo bibliotekininkė Onutė Miliauskienė. Ji papasakojo apie žinomą rašytoją, kuri, vos dešimties sulaukusi, išvyko iš Lietuvos. Pranešėja pažymėjo, kad A.Gustas, išaugusi ir kaip menininkė subrendusi vokiečių kultūroje, yra plačiai žinoma ne tik kaip rašytoja, kurios kūryba išversta į keletą užsienio kalbų, išleista įvairiose Vakarų Europos šalyse, bet ir kaip įdomi dailininkė. Bibliotekininkė pasidžiaugė, kad Šilutės viešoji biblioteka padėjo Usėnuose surengti rašytojos dailės darbų parodą.

Nors A.Gustas rašo vokiečių kalba, bet gimtosios šalies prisiminimai išliko ryškūs  jos eilėraščiuose. Todėl buvo labai įdomu klausyti, kaip poetė kalba apie mylimą gimtinę, Šilutę, Šyšos bangeles, žydinčias pievas, takelį į mokyklą. Šias eiles vokiškai ir lietuviškai deklamavo VI klasės mokiniai, parengti mokytojų Liucijos Jasevičienės ir Sofijos Bagvilienės.

Renginį paįvairino Usėnų liaudiškos kapelos „Verpstė“ (vadovė Zosė Židackienė) atliekamos dainos apie gimtinę Lietuvą, kurią su ilgesiu ir meile savo kūryboje apdainavo mūsų kraštietė vokiečių rašytoja Aldona Gustas.

spaudos remimo fondasProjektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.