Kredito unijai rūpi ne savas pelnas, bet šilutiškių verslas

kredito unija juskeviciene2012-ieji paskelbti Tarptautiniais kooperatyvų metais, o balandžio 23-27 dienomis visoje Europoje švenčiama Europos kooperatyvų savaitė. Šias datas mini ir jau 16-tus veiklos metus bebaigiančios Šilutės kredito unijos darbuotojai.

Beveik 7500 narių, 11 nutolusių kasų kaimuose, pernai uždirbta 488,8 tūkst. litų pelno – tokie pasiekimai pristatyti antradienį surengtoje spaudos konferencijoje. Kartu kalbėta ir apie bankelio naujoves, išklausyta nuolatinių narių – rajono ūkininkų nuomonė.

Kredito unija padeda plėsti ūkius

Kredito unijos valdybos pirmininkė Genovaitė Kimbrienė, Paskolų komiteto pirmininkė Birutė Gustienė ir Stebėtojų tarybos pirmininkas Leonas Anskaitis pokalbio pasikvietė ir bankelio paslaugomis nuolat besinaudojančius ūkininkus. Atvyko katytiškė Nijolė Juškevičienė ir Sausgalviuose ūkininkaujants Romualdas Gavutis. Abu jie savo ūkius jau daug metų plečia, pasinaudodami Kredito unijos parama.

Ūkininkai sakė pastebėję vieną esminį skirtumą tarp Kredito unijos ir kitų bankų: čia kiekvienas atėjusysis pasijunta kaip savo šeimoje. „Nejaučiame streso: mus visada šiltai pasitinka, pažįsta visos darbuotojos, vadina vardu. Jaučiuosi taip gerai, kad bet kada galiu paskambinti čia dirbantiems specialistams ir pasitarti bet kuriuo finansiniu klausimu“, – sakė N.Juškevičienė.

R.Gavutis irgi jau ne kartą finansinės paramos kreipėsi į uniją ir niekada jam nebuvo atsakyta. „Čia dirbančios specialistės visada pritaiko geriausias sąlygas, pataria, kaip naudingiau taupyti ar skolintis“, – kalbėjo sausgalviškis.

R.Gavučio ūkyje jau dirba ir jo atžalos, kurių jis, anot G.Kimbrienės, tiesiog neišleido į užsienį. Valdybos pirmininkė svečiams įteikė po suvenyrą – kredito unijos taupyklę ir linkėjo, kad taupytų ne tik jie patys, bet ir jų vaikai.

„Šie ūkininkai – tikslūs kaip laikrodukai, kaip tikri šių namų šeimininkai, nes jie tokie ir yra. Atiduoti pasiskolintų pinigų niekada nevėluoja“, – sakė G.Kimbrienė.

Pagrindiniai rodikliai – antri Lietuvoje

Šių namų šeimininkai – tai bene tiksliausiai kredito unijų paskirtį ir veiklą apibūdinantys žodžiai. Būtent savo pinigų ir unijos namų šeimininku galima vadinti kiekvieną šio bankelio narį. Kooperatinė bendrovė, kurią 1996-aisiais įsteigė mūsų rajono ūkininkai ir jų šeimų nariai, šiandien remia tuos pačius ūkininkus, rajono verslininkus ir tarnautojus.

„Džiugu, kad vis daugiau mūsų rajono gyventojų renkasi mūsų kredito uniją kaip pagrindinę finansinę įstaigą. Ypač daug pastaruoju metu ateina vyresnio amžiaus žmonių. Jiems patogu mūsų kredito unijoje laikyti indėlius, atsiimti pensijas, sumokėti už komunalinius patarnavimus“, – sakė G.Kimbrienė.

Jaunesnio amžiaus žmonėms čia patogu skolintis asmeniniams poreikiams ir verslui. Jauni ir vidutinio amžiaus žmonės mielai naudojasi internetine bankininkyste, kredito ir debeto kortelėmis.
kredito unija kimbriene gustiene
Kredito unijos internetinės bankininkystės paslaugomis šiuo metu jau naudojasi 1639 fiziniai bei 60 juridinių asmenų.
Pažymėta, kad per 2011-uosius metus kredito unijos turtas nuolat augo ir metų pabaigoje padidėjo net 21,22 mln. litų, arba 36,6 procento, palyginti su ankstesniais metais.

Šilutės kredito unija turi 11 nutolusių kasų ir tai yra antras rodiklis Lietuvoje. Mūsų šalyje iš viso jau veikia 75 kredito unijos, iš viso turinčios 117 nutolusių kasų. Daugiau kasų už šilutiškius turi tik Panevėžio kredito unija, beje, vienintelė juos lenkianti ir pagal narių skaičių. Bet verta nepamiršti, kad ir tenykštis rajonas yra gerokai didesnis už Šilutės.

Tikslas – sudaryti sąlygas verslui

Pasak G.Kimbrienės, kredito unijos tikslas nėra vien tik kaupti pelną, todėl ji savo nariams gali pasiūlyti geresnes palūkanas už paskolas ir indėlius. Čia taip pat neimama komisinių mokesčių už komunalines įmokas ar pinigų pervedimus internetu.

„Siekiame sudaryti geras sąlygas smulkioms įmonėms ir fiziniams asmenims pradėti ir plėtoti savo verslą, skatinti verslumą ir savarankišką užimtumą, teikiant finansinę paramą ir konsultuojant bei mokant pradedančiuosius verslo pagrindų“, – tokį Šilutės kredito unijos tikslą išsakė jos valdybos pirmininkė.

Be to, unijos finansininkai aktyviai organizuoja kooperacijos viešinimo renginius. Visą šią savaitę čia skelbtos atvirų durų dienos besidomintiems unijos veikla. O gegužę, artėjant kredito unijos gimtadieniui, kuris minimas gegužės 28-ąją, skelbiama akcija, kuomet nauji nariai bus priimami be stojamojo mokesčio.

Šiuo metu Šilutės kredito unijoje paskelbta akcija „Paskolos žemės ūkiui“ pavasario darbams. Pasinaudoti ja ūkininkai gali iki gegužės 31 dienos.

Kasmet maždaug 25 aktyviausi unijos nariai vyksta į keliones po kurią nors užsienio šalį. Šiemet pasitikėjusieji šio bankelio veikla jau grįžo iš kelionės po tulpių šalį Olandiją.