Kuo LED šviestuvai pranašesni už kitus apšvietimo būdus?

Terminas LED reiškia šviesos diodą. Skirtingai nuo įprastų lempučių, LED lemputės neturi kaitinimo siūlelio, todėl jos tarnauja ilgiau, nes neišskiria tiek daug šilumos. Vietoj to, kai elektros srovė pasiekia lempą, ji praeina per LED juostelę, kuri išsklaido gaunamą energiją matomos šviesos pavidalu.

Yra dar vienas svarbus skirtumas: šviesos diodai yra „kryptiniai“ šviesos šaltiniai, t.y. jie skleidžia šviesą tam tikra kryptimi. Net senieji LED modeliai skleidžia šviesą ir šilumą į visas puses, net ir ten, kur jos nereikia. Tai reiškia, kad LED lempos gali efektyviau naudoti šviesą ir energiją įvairiose srityse.

Mėlynos šviesos diodo išradimas, kuris leido atsirasti mums žinomoms LED lempoms, 2014 m. pelnė išradėjams Nobelio fizikos premiją ir visiems laikams pakeitė požiūrį į apšvietimą. Privalumai jaučiami ir šiandien, kiekvieną kartą paspaudus jungiklį.

Lubiniai LED šviestuvai ir jų pranašumai?

Mažesnės išlaidos ir didesnis patvarumas. Tai yra pagrindiniai LED lempų pranašumai, lyginant su kitais sprendimais, pavyzdžiui, tradicinėmis halogeninėmis lempomis. Tačiau verta žinoti ir kitų privalumų.

  • LED lempos 80% taupesnės nei tradicinės

Pagrindinis LED lempų pranašumas yra energijos suvartojimo sumažinimas. Tai, kas dažnai nėra taip akivaizdu, yra skirtumas, palyginti su tradiciniais apšvietimo sprendimais.

Lempų efektyvumas matuojamas skleidžiamos šviesos intensyvumo (matuojama liumenais) ir gaunamos energijos (matuojama vatais) santykiu. Kitaip tariant, efektyvumas šiame kontekste reiškia šviesą, išgaunamą iš kiekvieno elektros vato, kuo daugiau liumenų vienam vatui, tuo efektyvesnė lempa.

LED lempos neskleidžia šilumos

Ar kada nors nudegėte keisdami įkaitusią lemputę? Ši problema nekyla naudojant LED lempas, kurios neskleidžia šilumos. Taipogi LED technologija leidžia pasirinkti šviesos spalvą ir intensyvumą.

Daugeliui namų naudojimo sąlygomis reikia nuo 700 iki 800 liumenų, pavyzdžiui, studijuojant, dirbant ar gaminant maistą. Tačiau norint gauti intensyvią šviesą, gali prireikti daugiau nei 1000 liumenų. Kalbant apie lengvesnį apšvietimą, pakaks apie 300 liumenų.

Naudodami LED lempas taip pat galite pasirinkti spalvų temperatūrą, t.y. generuojamos šviesos tipą. Tai gali būti šaltas arba neutralus baltas tonas, šiltas švytėjimas arba kreminė balta spalva, atkartojanti natūralią šviesą. Visos šios parinktys galimos renkantis LED lempas.