Kuo skiriasi lauko audiniai nuo vidaus audinių?

Kalbant apie namų ar lauko patalpų dekoravimą, tinkamos medžiagos pasirinkimas yra labai svarbus tiek stiliui, tiek funkcionalumui. Vidaus ir lauko audiniai yra pritaikyti įvairiems naudojimo tikslams ir atsparūs skirtingoms aplinkos sąlygoms. Suprasdami esminius šių dviejų tipų audinių skirtumus, galėsite protingai pasirinkti medžiagas savo erdvei iš nevotex.lt.

Kas yra interjero audiniai?

Interjero audiniai paprastai kuriami taip, kad pirmenybė būtų teikiama komfortui ir estetikai, todėl jie idealiai tinka kurti jaukias gyvenamąsias erdves jūsų namuose. Jie parenkami artimam kontaktui ir kasdieniniam bendravimui, dažnai dengia baldų paviršius, tokius kaip sofos ir pagalvės, kur ieškote atsipalaidavimo.

Kas yra lauko audiniai?

Lauko apmušalų audiniai pasižymi unikaliomis savybėmis, išskiriančiomis juos nuo patalpų audinių ir užtikrina, kad jie atitiktų aplinkos poveikio reikalavimus. Šios savybės apima didesnį patvarumą ir specializuotas procedūras, kurios paruošia juos ilgalaikiam naudojimui lauke.

  • Atsparumas oro sąlygoms: lauko audiniai sukurti taip, kad atlaikytų įvairias oro sąlygas.

Atsparus blukimui ir trūkinėjimui, kai yra veikiami saulės spindulių. Daugelis lauko audinių yra padengti UV filtrais arba pagaminti iš UV spinduliams atsparių pluoštų, pavyzdžiui, akrilo. Lauko medžiagos dažnai pasižymi vandeniui atspariomis savybėmis, todėl audinys nesugeria lietaus ir netaps jautrus pelėsiui.

  • Audinio sudėtis: lauko audiniams naudojamos medžiagos yra itin svarbios jų ilgaamžiškumui.

Dažymas tirpalu – tai procesas, kurio metu į polimerą, prieš išspaudžiant jį į verpalą, įdedama dažų, todėl atspalvis giliai įterpiamas, kad būtų išgaunama blukimui atspari spalva.

Kuo skiriasi lauko ir vidaus audiniai?

Lauko audiniai pirmenybę teikia patvarumui ir atsparumui oro sąlygoms, o patalpų audiniams daugiau dėmesio skiriama minkštumui ir patogumui. Tačiau aukštos kokybės lauko audiniai dabar gali atrodyti labai panašūs į vidaus audinius.

Kaip patikrinti, ar audinys tinkamas naudoti lauke?

Lauko baldų audiniai paprastai turi specifikacijas, kurios nurodo atsparumą UV spinduliams, atsparumą vandeniui ir atsparumą pelėsiui. Etiketėse arba gaminio aprašymuose dažnai pateikiama informacija, ar audinys yra pritaikytas naudojimui lauke.

Ar skiriasi patalpų ir lauko audinių priežiūros reikalavimai?

Lauko audinius reikia dažniau valyti dėl purvo, tačiau dažnai juos lengviau valyti dėl atsparių vandeniui ir dėmėms savybių. Priklausomai nuo tekstilės medžiagos, buitiniai audiniai gali reikalauti švelnesnio apdorojimo.