Kvepalai: tai, ką apie juos svarbu žinoti kiekvienam

Kiekvienas žmogus, gyvenantis šioje planetoje, yra unikalus savo asmenybės savybių deriniu, požiūriu, temperamentu.

Taip pat unikalus ir savo odos savybėmis. Kiekvieno reakcija į kvepalus, kai jie yra užpurškiami ant kūno, yra skirtinga ir priklauso nuo to, kaip jie dera su odos savybėmis. Norint dvelkti ypatingu ir nepakartojamu aromatu, labai svarbu pasirinkti kvepalus, derančius su odos savybėmis, su asmenybe bei nuotaika. Nors iš pirmo žvilgsnio tai atrodo sudėtingas procesas, tačiau galite pasinaudoti keliais paprastais patarimais, kurie padės išsirinkti geriausiai jūsų asmenybę atskleidžiančius kvepalus.

1 patarimas – numatykite sau tinkamą kvepalų kainų diapazoną. Nišiniai kvepalai yra prabangos prekė, todėl jų kainos labai stipriai skiriasi, priklausomai nuo jų rūšies ir naudojamų medžiagų kokybės. Nuspręskite, kiek pinigų galite skirti kvepalams.

2 patarimas – įvertinkite kvapiosios medžiagos koncentraciją. Kvapai klasifikuojami į tam tikras rūšis (odekoloną, tualetinį vandenį, parfumuotą vandenį ir kvepalus), kurių skiriamasis bruožas – intensyvumas, priklausantis nuo naudojamų aromatinių junginių. Kuo kvapai intensyvesni, tuo ilgiau jų aromatas išlieka. Kvapus rinktis reikėtų pagal savo gyvenimo būdą ir tai, kiek laiko norite dvelkti savo mėgstamu aromatu:

Odekolonas (Eau de cologne) – mažiausia kvapiųjų medžiagų koncentracija. Vandens ir alkoholio mišinyje yra apie 3–5 proc. eterinio aliejaus. Odekolono aromatas išlieka apie 2 valandas. Ši kvepalų rūšis paprastai žymima santrumpa EDC.

Tualetinis vanduo (Eau de toilette) – šiek tiek didesnė kvapiųjų medžiagų koncentracija. Sudėtyje yra apie 4–8 proc. eterinio aliejaus. Tualetinio vandens aromatas išlieka apie 3–4 valandas. Ši kvepalų rūšis žymima santrumpa EDT.

Parfumuotas vanduo (Eau de parfum) – didesnė kvapiųjų medžiagų koncentracija, palyginti su odekolonu ar tualetiniu vandeniu. Sudėtyje yra apie 15–18 proc. eterinio aliejaus. Parfumuoto vandens aromatas išlieka apie 6 valandas. Ši kvepalų rūšis dar gali būti vadinama kvapiuoju vandeniu ir žymima santrumpa EDP.

Kvepalai (Pure parfum, perfume, parfum, parfum extrait, simply extrait) – didžiausia kvapiųjų medžiagų koncentracija. Sudėtyje yra apie 20–40 proc. eterinio aliejaus. Kvepalai turi didelę išliekamąją vertę ir jų aromatas gali išlikti visa dieną, todėl ši kvepalų rūšis brangiausia. Tai kvepalai, kurie žymimi santrumpa PP arba EP.

3 patarimas – tinkamai testuokite kvepalus. Specializuotose parduotuvėse yra kvapų testavimo lapelių, ant kurių užpurškiami pasirinkti kvepalai, kad būtų lengviau užuosti jų aromatą. Tačiau ekspertai tokį kvapų testavimo būdą vertina nepalankiai. Kvepalai visuomet turi būti purškiami ant odos – tai geriausias būdas suprasti, kaip oda reaguos į kvepalus.

Ar žinote, kaip reikia taisyklingai rinktis kvepalus? Užpurkškite nedidelį kvepalų kiekį ant riešo ir palaukite apie 30 sekundžių, kol kvepalai įsigers į odą. Tik tuomet jų įkvėpkite. Stebėkite savo pirminę reakciją į aromatą.

4 patarimas – atsižvelkite ir įvertinkite kvepalų sudėtį. Paprastai kvepalus sudaro trys pagrindinės kvepalų natų grupės: viršutinės, širdies ir pagrindinės. Natos sukurtos iš visiškai skirtingos, bet viena kitą papildančių sudedamųjų dalių. Pagrindinės kvepalų natos yra stipriausios ir išlieka ilgiausiai. Širdies natos yra papildančios, o viršutinės – trumpiausiai išliekančio aromato. Svarbiausia atrasti tokius kvepalus, kurių pagrindinės natos yra maloniai kvepiančios, o viršutinės bei širdies natos – neerzina.

Tiesa, įtakos kvepalų, užpurkštų ant kūno, aromatui turi ir kūno temperatūra, ir odos savybės. Tai labai svarbu, nes būtent odos ir kvepalų derinys lemia, ar konkretus aromatas jums patiks. Beje, kvapas, kuris vieniems malonus, kitus gali erzinti. Jei nesate tikri, ar išsirinkote tinkamus kvepalus, visuomet galite paprašyti mėginėlio. Dauguma populiariausių kvepalų prekės ženklų ir elektroninių kvepalų parduotuvių gali atsiųsti kvepalų mėginėlių.

Labai svarbu, jog renkantis bet kurią kvepalų rūšį, ji būtų originali, nes kvepalų klastotės, nors ir būna pigesnės, tačiau dažnai nuvilia savo kokybe, išliekamumu ir netgi aromatu. Norite rasti patikimą kvepalų pardavėją? Apsilankykite ziuzi.lt – naujoje elektroninėje kvepalų parduotuvėje, skirtoje tiems, kurie ieško kokybiškų kvapų. Ir tiems, kurie vertina prabangius, unikalius, ilgai išliekančius ir nepamirštamą aromatą paliekančius kvepalus!