Kviečia antrasis Europos automobilių kroso čempionato etapas

Praėjusį savaitgalį Latvijoje, Bauskėje, įvyko pirmasis Europos automobilių kroso čempionato etapas. Po įtemptų varžybų galiausiai paaiškėjo pirmieji nugalėtojai ir prizininkai. Dabar dalyvių laukia kelionė į Lietuvą, nes birželio 11-12 d. Vilkyčių automobilių sporto komplekse startuos II etapas.

Vilkyčiuose

Pirmasis etapas leidžia daryti išvadas apie tai, iš kurių dalyvių galima tikėtis aukščiausio tempo Vilkyčiuose. Štai „SuperBuggy“ klasėje Bauskėje triumfavo Petr Nikodem iš Čekijos. Namų trasoje sėkmingai pasirodė latvis Ervins Grencis, iškovojęs antrąją vietą. Trečias pro finišo vėliavą finale praskriejo prancūzas Johnny Feuillade. Tačiau Lietuvoje šiems trims greičiausiems pirmojo etapo dalyviams savo vertę teks įrodyti dar sykį, nes dalyvių „super bagių“ klasėje bus net 19.

„Buggy 1600“ klasėje Bauskėje pirmasis etapas geriausiai klojosi vokiečiui Mark Wibbeler. Jis už savęs paliko Liuksemburgo atstovą Kevin Peters ir Nyderlandų lenktynininką Styn Jaspers. Šioje klasėje startavo ir trys lietuviai.

Geriausiai iš mūsiškių pavyko pasirodyti Tomui Zavarskiui, kuris iškovojo šeštąją vietą. Dešimtas lenktynes baigė finale į susistumdymą su varžovais patekęs Kęstas Krakys, o iš karto už jo galutinėje lentelėje klasifikuotas Saulius Žunda.

Tikėtina, kad Vilkyčiuose, savų žiūrovų akivaizdoje lietuviai stengsis parodyti dar geresnius rezultatus, o prie Bauskėje lenktyniavusių mūsų tautiečių trijulės planų prisijungti turi ir dar vienas šios bagių klasės dalyvis Tomas Skrodenis.

„Junior Buggy“ klasėje Bauskėje triumfavo Čekai. Pirmąją ir antrąją vietas pasidalijo du šios šalies atstovai – atitinkamai Arnošt Florian ir Daniel Pytloun. Nyderlandų sportininkas Teun Van Asten prasibrovė ant trečiosios vietos laiptelio. „Cross Car“ klasėje pirmojo etapo nugalėtoju tapo prancūzas Valentin Comte. Antras pasirodymą baigė Chantal Van Der Putten iš Nyderlandų, o trečias – čekas Adam Kotaška.

Bauskėje taip pat vyko ir Nacionalinės klasės važiavimai vienoje, „Super2000“ klasėje. Čia užtikrintai laimėjo latviai, užėmę net septynias aukščiausias vietas greičiausiųjų dešimtuke. Nugalėtoju čia tapo Ivo Garbans, vairavęs „Volkswagen Golf“. Janis Gustanis su „Toyota MR2“ užfiksavo antrą rezultatą, o „Honda Civic“ vairavęs Davis Udris žengė ant trečiosios vietos laiptelio.

Lietuvių gretose geriausiai pasirodė aštuntą vietą užėmęs Arnas Kanapeckas. Vilkyčiuose, antrame Europos autokroso čempionato etape Nacionalinės klasės važiavimai taip pat bus rengiami, tad lietuviai dar turės progą atsigriebti broliams latviams. Be to, mūsų šalyje vyksiančio etapo metu nacionalinės klasės bus dvi – ne tik „Super2000“ bet ir „SuperCars“, kur startuos dar galingesni kėbuliniai automobiliai.

Daugiau informacijos apie birželio 11-12 dienomis Vilkyčiuose vyksiantį Europos automobilių kroso čempionato etapą, jo dienotvarkę, bilietų kainas bei informaciją apie papildomas pramogas bei koncertus rasite organizatorių „Facebook“ puslapyje. Ten taip pat vyksta ir konkursai bei žaidimai, kuriuose galite laimėti nemokamus bilietus į vienintelį tokio lygio automobilių sporto renginį Lietuvoje.

Pagal organizatorių inf.