Laidojimo paslaugos Kaune – kaip pasirūpinti laidotuvėmis per karantiną?

Artimojo netektis – visada nelaukiama, skausminga patirtis, kuri išmuša iš vėžių. Šį etapą lydi įvairūs iššūkiai: organizaciniai rūpesčiai, laidotuvių išlaidos ir noras išėjusį artimą žmogų palydėti kuo tinkamiau. Deja, koronaviruso sukeltas chaosas neaplenkia ir laidojimo sferos. Ko tikėtis išlydint mirusius artimuosius karantino laikotarpiu?

Svarbu išlikti ramiems

Net tais atvejais, kai iš anksto žinome apie artėjančią netektį ir tam ruošiamės, žinia apie mirtį atrodo netikėta ir sukrečianti. Nepaisant sunkių emocijų, laidojant artimuosius karantino laikotarpiu būtina išlikti ramiems, veikti racionaliai ir koordinuotai. Rekomenduojama įsigyti visą laidojimo paslaugų paketą: tokiu atveju velionio paruošimu paskutinei kelionei, šarvojimu, palaidojimu, giedotojų ir net kunigo bei Šv. Mišių užsakymu pasirūpinti galės laidojimo namai. Visgi, kai kuriuos žingsnius atlikti turi būtent artimieji. Vienas aktualiausių – laidojimas kapinėse. Siekiant šį klausimą išspręsti kuo sklandžiau, būtina operatyviai susisiekti su kapinių valdytoju dėl laidojimo vietos suteikimo, duobės iškasimo ir kitų detalių.

Nepriklausomai nuo to, ar mirusysis buvo užsikrėtęs koronaviruso infekcija, karantino laikotarpiu galimas tiek kremavimas, tiek šarvojimas. Pasirinkus pirmąjį variantą, visais kremavimo rūpesčiais pasirūpinti gali Kaune įsikūrusios UAB „Ceremina“ profesionalų komanda. Atkreipiame dėmesį, kad renkantis antrąjį variantą (jei mirusysis sirgo COVID-19), šarvojimas galimas tik uždarame karste.

Užtikrinami saugumo reikalavimai

Greta tradicinių su laidotuvėmis susijusių rūpesčių, pandemijos laikotarpiu kyla papildomi faktoriai: patalpų dydis, saugumo procedūros, dalyvavimo laidotuvių ceremonijoje sąlygos.

Šiuo periodu itin svarbu laikytis saugumo reikalavimų. Šarvojimo salėje sėdėjimo vietos turėtų būti išdėstytos mažiausiai 1 metro atstumu. Erdviomis šarvojimo patalpomis gali pasirūpinti ritualinių paslaugų įmonė UAB „Ceremina“, teikianti sklandžias, kokybiškas laidojimo paslaugas Kauno mieste.

Saugome aplinkinių sveikatą ir laikomės visų būtinųjų reikalavimų. Šarvojimo patalpos yra reguliariai dezinfekuojamos, taip apsaugant apeigų dalyvius nuo sveikatos rizikų. Nepaisant to, laidotuvėse dalyvaujantys asmenys turi laikytis saugumo priemonių – kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, rankų higienos, naudoti antiseptines, dezinfekavimo priemones, reguliariai keisti apsaugines kaukes. Ne mažiau svarbu laikytis saugaus atstumo nuo kitų asmenų (rekomenduojama bent 2 m). Jeigu Jums pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai, ceremonijoje dalyvauti negalima.

Ar galima dalyvauti laidotuvėse turėjus sąlyti su COVID-19 sergančiu asmeniu?

Laidojimo paslaugas teikiančių įmonių atstovai karantino laikotarpiu dažnai sulaukia šio klausimo. Būtina atkreipti dėmesį, kad žmonės, 14 dienų laikotarpyje keliavę į užsienio šalis ar turėję sąlytį su asmeniu, kuriam nustatyta koronaviruso infekcija, šarvojimo ir laidojimo ceremonijose dalyvauti negali.

Išimtis taikoma mirus ypač artimam asmeniui. Dalyvavimas šarvojimo ir laidojimo ritualuose galimas, jeigu:

•        Asmeniui nėra pasireiškę ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai (kosulys, karščiavimas, dusulys, kvėpavimo sunkumai);

•         Izoliuoti asmenys į šarvojimo salę gali atvykti nuosavu transportu ir suderinus su laidojimo paslaugas teikiančia įmone;

•        Yra sudaromos sąlygos minėtiems asmenims į šarvojimo patalpas patekti per atskirą įėjimą ir galimybę atsisveikinti su mirusiuoju neturint kontakto su kitais laidotuvių dalyviais.

•        Aptariamu atveju, asmens dalyvavimas šarvojimo ir laidojimo ceremonijoje turi būti suderinamas su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) specialistais.

UAB „Ceremina“ laidojimo paslaugos Kaune padės Jums liūdną netekties valandą ir išspręs rūpesčius, susijusius su laidojimo organizavimu. Pasirūpinsime visomis laidojimo paslaugomis: užtikriname erdves, komfortiškas, visus saugumo reikalavimus atitinkančias šarvojimo patalpas, galime suteikti karstą/urną, esant poreikiui teikiame kremavimo paslaugas ir išpildome visus kitus Jūsų poreikius, siekiant oriai išlydėti mirusį artimą žmogų.