Laisvalaikio erdvė namuose – kaip ją sukurti?

Šaltasis metų laikas yra tas laikotarpis metuose, kuomet dažnam nesinori laisvalaikio leisti lauke.

Pixabay nuotr.

Atrodo, jog viskas, ko tuo metu reikia – namų jaukumas ir šiluma. Tačiau net ir savoje erdvėje kartais tų veiklų pritrūksta. Laimei, yra sprendimas! Jei namuose turite pakankamai vietos, įsirenkite laisvalaikio zoną, kurioje tilptų visi jūsų mėgstami užsiėmimai. Iš tiesų ši zona gali būti pritaikyta ne tik jūsų šeimai, bet ir draugų ar artimųjų susibūrimams. Taigi, jei įdomu, kaip vieną tokių erdvių susikurti, šis straipsnis kaip tik jums! Jame pateiksime keletą svarbiausių aspektų, kuriuos turėtumėte apmąstyti. 

Erdvė mėgstamiems hobiams

Greičiausiai visi sutiks, jog tobulas laisvalaikis yra tuomet, kai galime užsiimti mėgstamomis veiklomis. Būtent dėl šios priežasties įrenginėdami laisvalaikio erdvę namuose, gerai pagalvokite apie tai, kas jums yra arčiausiai širdies bei kokie užsiėmimai jums labiausiai patinka. Galbūt tai biliardas, stalo tenisas, šachmatai, įvairūs stalo žaidimai ar net namų kinas. Kad ir kas tai bebūtų, skirkite šioms veikloms vieną ar net kelis skirtingus kampelius laisvalaikio erdvėje. O kad būtų dar patogiau, įsigykite keletą sėdmaišių, kuriuos galėsite lengvai pernešti iš vienos vietos į kitą, priklausomai nuo to, kokia veikla nuspręsite užsiimti. Didelį jų pasirinkimą galite rasti užsukę į šią nuorodą – https://www.varle.lt/sedmaisiai/

Tinkamai parinkti baldai

Natūralu, jog visi anksčiau minėti užsiėmimai – yra pagrindiniai elementai jūsų laisvalaikio erdvėje. Tad, gerai apgalvokite, kur ir kas stovės, bei užtikrinkite, jog kiekvienam iš jų būtų pakankamai vietos. Kaip bebūtų, norint šią erdvę pilnai išpildyti, yra reikalingi ir įvairūs papildomi baldai. Priklausomai nuo to, kokio dydžio yra jūsų laisvalaikio erdvė, pasirinkite geriausią sėdimų vietų variantą. Nors prieš tai minėjome sėdmaišius, kurie tikrai gali būti patogus sprendimas, užsiimant keliomis skirtingomis veiklomis, tačiau vien jų tokiame kambaryje greičiausiai nepakaks. Todėl rekomenduojama pasirinkti jūsų kambario stiliui ir dydžiui tinkančią sofą, ant kurios galėsite patogiai leisti vakarus. Didelį jų asortimentą galite rasti, užsukę į šią nuorodą – https://www.varle.lt/sofos/. Žinoma, nepamirškite pasirūpinti ir stalu ar net keliais, ant kurių galėsite pasidėti stalo žaidimus, užkandžius, gėrimus ar kitus reikiamus daiktus. Jei jūsų pomėgis skaityti, laisvalaikio erdvėje galite drąsiai turėti ir lentyną knygoms – viskas pagal jūsų norus!

Vieta daiktams susidėti

Kadangi laisvalaikio erdvėje įprastai tikrai netrūksta veiksmo, ji labai greitai gali tapti netvarkinga. Taip pat tai – erdvė, kuria dažnai naudojasi nemažai žmonių, todėl natūralu, jog tvarka nebus tokia ideali, kaip norėtųsi.  Todėl gerai apgalvokite, kur visi daiktai galėtų būti sudėti. Tam gali puikiai pasitarnauti pinti krepšiai, lentynos ar spintelės, kurios leis tvarkingai susidėti visus norimus daiktus. 

Malonus apšvietimas

Dar vienas svarbus aspektas, į kurį reiktų atsižvelgti planuojant ir įrenginėjant laisvalaikio zoną namuose, yra apšvietimas. Jei kambaryje bus keletas veiklų, kuriomis galėsite užsiimti, pasirūpinkite, jog apšvietimą jame būtų galima lengvai keisti. Pavyzdžiui, jei norėsite žiūrėti filmą, geriausiai tam tiks blanki šviesa arba visiška tamsa, kuriai pasiekti geriausiai tiks roletai ar žaliuzės. Tuo tarpu jei norėsite žaisti stalo žaidimus, bus reikalingas ryškus apšvietimas. Kad visa tai reguliuoti būtų lengviau, galite įsigyti išmaniąsias lemputes, kurių skleidžiamos šviesos spalvą bei ryškumą galėsite reguliuoti tiesiog programėle, esančia jūsų telefone. 

Dekoro elementai

Be abejo, laisvalaikio erdvė – tai ta vieta, kurioje norėsite atsipalaiduoti ir pailsėti nuo dienos darbų, tad įnešti į jį bent kiek jaukumo yra tikrų tikriausia būtinybė. Tam galite naudoti įvairias pagalvėles, pledus, užuolaidas, paveikslus ar įrėmintas nuotraukas, kurios atmosferą pavers kur kas labiau kviečiančia užeiti ir praleisti laiką šiame kambaryje. Be to, norint įnešti daugiau gyvybės, puikiai tiks ir įvairūs augalai. Nebijokite eksperimentuoti ir tikrai atrasite sprendimą, kuris jums patiks labiausiai.

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis jums buvo naudingas ir dabar geriau suprantate, ko reikia namų laisvalaikio erdvei. Prisiminkite, svarbiausia, jog joje jaustumėtės gerai ir laikas, praleistas šiame kambaryje, atneštų tik geras emocijas.