Laukdami Kalėdų traksėdiškiai prisiminė tradicijas

kaledos traksedziuoseTraksėdžių bibliotekoje į prieškalėdinį renginį „Gerumu sušildyk“ rinkosi vietos bendruomenės nariai: nuolatiniai bibliotekos skaitytojai, mokiniai, mokytojai, ištisos šeimos – tėvai, seneliai, anūkai. Besirenkančius šventės dalyvius pasitiko antrokų padarytais šiaudiniais žaisliukais papuošta eglutė ir vaikų sukurti kalėdiniai atvirukai. Šventinę nuotaiką kėlė ir baltais angelais, kuriuos iš popieriaus iškarpė Rita Užgalienė, dekoruoti bibliotekos langai.

Prieš renginį labiausiai jaudinosi mokiniai, bibliotekos dramos būrelio dalyviai, laukiantys atvykstančių savo šeimos narių. kaledos traksedziuose4jpg

Renginio sumanytoja bibliotekininkė Vida Paldauskienė pakvietė visus sušilti gerumu. Netrukus Advento vainike buvo įžiebta pirmoji žvakė. Dramos būrelio dalyviai deklamavo eiles, priminė  Kūčių papročius, kvietė pažaisti, minti mįslių, susipažinti su senoviniais namų apyvokos daiktais.

Jaunieji artistai pynė Advento vainiką, įpindami į jį gražiausius žodžius apie gerumo, rimties ir vilties laikotarpį.

Kalėdines giesmes giedojo Traksėdžių pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų ansamblis, vadovaujamas Jono Jurkšo. Mokyklos direktorė Birutė Morkevičienė dalyviams ir artistams dėkojo už sukurtą jaukią nuotaiką, gražų liaudies tradicijų pristatymą.

Vakaronės dalyvius sveikino bendruomenės pirmininkė Eglė Paulauskienė ir artistams įteikė saldžių dovanų, o bibliotekininkei V.Paldauskienei, mokytojai Snaigei Svipaitei ir mokyklos direktorei – po neseniai lietuvių kalba išleistą iš Rusnės kilusios vokiečių rašytojos Šarlotės Kaizer (Sharlote Keyser) knygą „Tėviškės namų ir sodybų aidai“. Pasidžiaugė, kad ir mūsų bendruomenės nariai prisidėjo prie šios knygos leidimo.

Traksėdžiuose vyksta akcija „Knygų Kalėdos“, tad bibliotekininkė pakvietė padovanoti bibliotekai knygų.