Lietuvoje seimūnas duobėtu keliu nebedardės

Audrius Endzinas. /  Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.Kelio į gyvenvietę, kurioje yra ir parlamentaro Audriaus Endzino šeimos sodyba, rekonstrukcija papiktino šilutiškius. Jie pabrėžia, kad rajone yra daug svarbesnių, bet blogesnės būklės kelių, kurie tokio dėmesio nesulaukia.

Šilutės rajone vos prieš kelias savaites pradėtas remontuoti vienas vietinės reikšmės vieškelis. Lėšos – beveik pusė milijono litų – iš Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo skirtos žvyrkeliui, besidriekiančiam nuo Jonaičių gyvenvietės Šilmeižių ir Didšilių kaimų link. Žmonės nelinkę vadinti vien sutapimu, kad būtent Šilmeižių kaime yra Seimo nario, Liberalų sąjūdžio (LS) atstovo A.Endzino šeimos sodyba, juoba kad šis politikas yra susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio partijos kolega, rašo portalas lzinios.lt.

Remonto neinicijavo

Seimo narys A.Endzinas LŽ patvirtino tikrai gyvenantis Šilmeižiuose. Jo namų link vedančio kelio kapitaliniu remontu politikas tikino nė kiek nesistebintis. „Gerai, kad kelias rekonstruojamas. Vaikai galės patogiau į mokyklą nuvažiuoti ir kaimo žmonės – grįžti namo. Man nuo to kelio iki savo sodybos dar gerą galą reikia važiuoti”, – aiškino politikas.

Pasak A.Endzino, kelias remontuojamas ne jo asmeniniu prašymu, o remiantis Vyriausybės nutarimu. „Važinėju ne tik tuo keliu. Iš Vilniaus iki pamario važiuoju ir autostrada. Negi dėl to, kad ja važinėju aš ir kiti Seimo nariai, jos negalima remontuoti?” – ironizavo LS atstovas.

A.Endzinas tikino nežinantis, kodėl minėto rezervo lėšų neskiriama kitiems apleistiems vietinės reikšmės Šilutės rajono keliams remontuoti.

Prisiminė gavęs prašymą

Šilutės rajono savivaldybės administracijoje neatsirado valdininkų, galinčių atsakyti, kieno prašymu remontuojamas minėtas kelias. Merijos klerkai tik baksnojo į šių metų gegužės 11 dienos Vyriausybės nutarimą, kuriuo buvo skirtos lėšos Šilutės seniūnijos vietinės reikšmės keliams tvarkyti.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus dėl kelio rekonstrukcijos jokio kriminalo neįžvelgia. „Tuo keliu važinėja ne tik A.Endzinas, bet ir daug kitų Šilutės rajono gyventojų. To magistralinio vieškelio, jungiančio du asfaltuotus kelius, būklė jau seniai mums kėlė nerimą”, – aiškino seniūnas.

Jis pasakojo, kad pavasariais, per polaidį tas kelias dažnai apsemiamas ir virsta neišvažiuojama klampyne. „Vieną pavasarį mūsų gyventojas tame kelyje užklimpo ir, nepajėgęs pats išvažiuoti, automobilį paliko bei pėsčias grįžo namo. Tačiau atėjęs kitą rytą taip pat negalėjo išvažiuoti, nes naktį pašalo ir automobilio ratai įstrigo lede”, – prisiminė seniūnas.

R.Steponkus tikino, kad dar šių metų vasario 2 dieną kaimų gyventojai jam atsiuntė pasirašytą prašymą dėl kelių remonto. Prašymas buvo skirtas ir Seimo nariui A.Endzinui, ir Šilutės seniūnijai. Dokumentą, labiau panašų į konkretų siūlymą dėl darbų ir jų atlikimo eigos, pasirašė Laučių, Šilmeižių, Grabupių ir Didšilių kaimų gyventojai. Jiems esą didelį susirūpinimą kelia esamų kelių būklė. Todėl gyventojai siūlo „nukasti ir nuvežti pakelėse susikaupusį gruntą, atnaujinti sankasas, įrengti 18 centimetrų storio  žvyro ir smėlio mišinio dangas, iškirsti krūmus, iškasti pakelės griovius, naujai įrengti pralaidas ir nuovažas”.

Įtartinai tiksliai surašytą raštą A.Endzinas, kalbinamas LŽ, pagaliau prisiminė gavęs, tačiau tvirtino jo neinicijavęs. „Gavau ir tokį raštą, tačiau tikrai niekam nesiūliau jo rašyti”, – kratėsi Seimo narys.

Girdi vien pažadus

Tačiau toks didelis dėmesys atskiriems objektams piktina kitų Šilutės rajono seniūnijų, maitinamų vien valdininkų pažadais, gyventojus. Kintų seniūnijoje jau kelerius metus nuolat atidėliojama kelio Šilutė-Povilai ruožo rekonstrukcija. Prieš kelerius metus pradėjus rekonstruoti šį kelią, darbų pabaigos iki šiol nematyti. Keliu, kuriuo iš Šilutės patogiausia pasiekti Lietuvos Venecija vadinamą Mingės kaimą, jau nebevažiuoja turistų autobusai.

„Turizmo agentūros atsisako vežioti šiuo maršrutu, nes kelionės nebaigtu rekonstruoti keliu nebeatlaiko jokie autobusai”, – LŽ sakė Kintų seniūnas Antanas Kližentis.

Anot seniūno, jo valdose yra ir daugiau neišvažiuojamų kelių. „Tačiau mums vis žada – kitąmet, kitąmet. Dabar kelio remontą vėl atidėjo kitiems metams, po Seimo rinkimų. Juk žinote, kai bus kitas Seimas, bus ir kiti pažadai”, – nusivylimo neslėpė A.Kližentis.

lzinios logo 2011 09