Ligoniai prieš gydytojus – keiksmais ir kumščiais Girtas pacientas sumušė gydytoją

ligonines priemimo skyriusŠiemetinis prieškalėdinio ketvirtadienio vakaras Šilutės ligoninės istorijon pateks kaip išskirtinis – tądien pacientas stipriai sumušė gydytoją.

Į Priėmimo skyrių atvežtas vyras jam pagalbą teikiančią medikę iškoneveikė necenzūriniais žodžiais ir sumušė taip, kad ją pačią kolegoms teko guldyti ligoninėn…

Šilutės ligoninės vadovai įvykį vadina pasibaisėtinu, bet liūdnai konstatuoja, jog keiksmų ir psichologinio smurto protrūkiai ligoninėje, deja, vis dažnesni.

Gydytoja po smūgių prarado sąmonę

27 metų vyrą, išgėrusį medikamentų, į ligoninę artėjant vidurnakčiui atvežė greitoji medicinos pagalba. Kartu su juo atvyko ir artimieji, kurie, pasak įvykį aiškinusio ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojo, Vytauto Žvirblio, buvo ypač agresyvūs.

Būtent aršūs artimieji sukėlė konfliktą, kai medikai vedė vyrą atlikti būtinos tais atvejais procedūros – plauti skrandį. Ilgai nedelsė ir jis pats – kumščiu trenkė gydytojai į galvą. Smūgiai buvo keli ir tokie stiprūs, kad ilgametė medikė net prarado sąmonę…

Tuo pat metu vyras kumščiais dar pavaišino ir greta buvusią slaugytoją.

Medikai skubiai iškvietė apsaugą ir policiją. Atvykęs ekipažas agresyvų vyrą nuramino panaudojęs specialiąsias priemones ir išvežė į komisariatą. Bet netrukus jis ir vėl buvo perduotas medikams. Vyras paguldytas į Reanimacijos skyrių, o netrukus išvežtas į Klaipėdos Jūrininkų ligoninės skyrių.

Bet jo artimieji ligoninės personalui ramybės nedavė visą naktį – skambino ir grasino.

48 m. Šilutės ligoninės gydytojai sumuštas veidas ir galva, ji pati gydoma ligoninėje.

„Šiandien visas personalas sunerimęs, tik apie tai ir kalba. Neramu ligoninėje, darosi baugu dirbti“, – sakė V.Žvirblis.

Švenčių dienos – nebeišskirtinės

„Tai yra baisu“, – taip trumpai nutikusį įvykį įvertino ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus.

Ligoninės vadovas sako,jog toks atvejis, kai taip rimtai sumušta medikė, per visą Šilutės ligoninės istoriją – pirmas, bet vargu ar paskutinis. Mat su smurtu medikai susiduria vis dažniau. Tiesa, anksčiau jie žinodavo, kad pykčio protrūkių ir keiksmų iš savo pacientų gali sulaukti tik didžiųjų metų švenčių dienomis, na dar kažkiek tuomet, kai mokami atlyginimai, žodžiu, kai liaudis per ilgai „švenčia“.

Pastaruoju metu, anot D.Steponkaus, smurtas su poilsio dienomis ir išmokomis nebe tiek susijęs: girtų piliečių atgabenama kasdien, o alkoholis, kaip žinia, agresiją provokuoja labiausiai.

Vyriausiojo gydytojo manymu, prie pacientų agresijos protrūkių prisideda ir pastaruoju metu visuomenėje formuojamas neigiamas medikų įvaizdis. Anot jo, nei gydytojas, nei mokytojas ar kunigas jau nebėra visuomenėje gerbtini žmonės, kaip būdavo prieš kelis dešimtmečius. Todėl kai kurie menkesnio intelekto piliečiai mano, kad turi teisę visą susikaupusį pyktį išlieti ant gydytojo.

Neretai, pasak gydytojo, būna, kad atėjęs apžiūrėti atvežto ligonio vietoje pasisveikinimo iš jo jau išgirsta grasinimą atleisti iš darbo… „Tokiais atvejais būna išties nelengva išlikti švelniu ir šypsotis pacientui“, – sako ilgametis medikas.

Profesija tampa viena nesaugiausių

Deja, galimybes apsiginti medikai turi labai ribotas. Žinoma, jie gali išsikviesti policiją, bet kasdien ekipažai ligoninėje juk nebudės ir už durų nestovės.

Ligoninėje yra įrengtos ir vaizdo stebėjimo kameros, tačiau sveikatos ministro nurodymu, jomis filmuoti galima tik bendrosiose patalpose, ten, kur nevyksta ligonių apžiūra. Tuo tarpu siautėti tokie pacientai dažniausiai pradeda likę akis į akį su gydytoju.

Aišku, gerai, kai apžiūrėti aršų ligonį tenka stambesnės kompleksijos vyrui – medikui, bet jei gydytoja – smulki moteris, jai tenka labai laviruoti, kad ir darbą tinkamai atliktų, ir tokio paciento pykčio proveržių išvengtų.

Didžioji dalis medikų, o slaugytojos – visos,   yra moterys. Todėl dažniausiai kaip tik moterims ir tenka iškęsti tokių nepraustaburnių keiksmus.

„Mediko profesija tampa viena iš nesaugiausių, nes apžiūrėti ir teikti pagalbą mes privalome kiekvienam žmogui, o apsaugos neturime jokios“, – konstatuoja D.Steponkus.