Linų sėmenys: nauda ir vartojimas

Dažnai po ligų ar netikėtų sukrėtimų staiga susirūpiname savo sveikatą: užsibrėžiame naujus sporto tikslus, bandome atsisakyti žalingų įpročių ir, žinoma, stengiamės pakeisti savo mitybą. Deja, tiek daug pokyčių priveda prie vieno didelio nesusipratimo - greitai pametame sveiką gyvenseną. Taip yra turbūt dėl to, nes turėtume pradėti nuo mažesnių žingsnelių - pavyzdžiui, į kasdienį racioną įtraukiant tokius superproduktus kaip linų sėmenys.

Nauda

  • Jei niekaip neišvengiate virškinimo problemų, linų sėmenys privalo atsirasti Jūsų virtuvės spintelėse. Šios sėklos lengvina virškinimo procesą, sušvelnina skrandžio skausmus ir, bendrai, padeda valyti žarnyną. Jose esančios skaidulos slopina alkio jausmą ir palengvina tuštinimąsi, tad jei norite jaustis lengviau ir džiaugtis puikia žarnyno būkle, nepraleiskite pro akis šio ingrediento.
  • Taip pat linų sėmenų vartojimas suteikia neįkainojamą naudą ir apsaugo tiek moteris, tiek vyrus nuo kankinančių specifinių problemų. Moterys, tikėtina, mažiau serga krūtų ligomis, įtraukdamos linų sėmenis į savo mitybą gali sureguliuoti mėnesinių ciklą, o menopauzės metu palengvinti hormonų sukeliamus nemalonius simptomus. Vyrai vartodami šias sėklas gali apsisaugoti nuo prostatos problemų ir sumažinti šansą tapti nevaisingais. 
  • Kalbant apie psichologinius sutrikimus, linų sėmenys yra tas superproduktas, kurį tikrai turėtų įsigyti žmonės, kasdienybėje patiriantys daug streso ir labai nerimaujantys. Nors tai tik palyginus maža dalis link puikios psichologinės sveikatos, gerosios medžiagos reguliuoja nervų sistemos veiklą ir su nerimo problemomis tvarkytis gali būti daug paprasčiau.

Kaip suvartoti daugiau linų sėmenų?

  • Vienas valgomasis šaukštas šių sėklų yra optimali dienos norma, kurią laisvai galite įberti į tokius užkandžius kaip jogurtas, varškė ar vaisių kokteilis. Taip nė nepastebėsite sėklų, o šios žymiai prisidės prie Jūsų organizmo apsaugojimo.
  • Su tokiu produktu galite gamintis energijos rutuliukus, košes ar net salotas. Tiesiog stenkitės sėklas įmaišyti gana vėlai, nes jei patiekalas kaip nors kaitinamas, sakoma, kad linų sėmenys praranda daugybę savo naudingų savybių.
  • Kiti žmonės šį supermaistą beria į šiltą vandenį, leidžia išbrinkti ir išgeria – nereikia daug galvoti apie tai, į kokį patiekalą šias sėklas galima įmaišyti!
  • Tik nepamirškite, kad suvokę, kad linų sėmenis galite dėti beveik visur, neturėtumėte persistengti ir viršyti normalių kasdienio suvartojimo normų. Bet koks naudingas produktas, vartojamas nesaikingai, bus žalingas!