LVŽS Šilutės skyrius paleistas ir bus formuojamas iš naujo

Gegužės 12 dienos vakarą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba nuotoliniame posėdyje nusprendė paleisti esamos sudėties Šilutės skyrių.

G. Kimbrienei svarbu, kad skyriaus nariai aktyviai dalyvautų rinkimuose. A. S. Nausėda su kiekvienu skyriaus nariu žada bendrauti iš naujo.

 „Šilutės naujienų” žiniomis, partijos vadovai jau antrą kartą bando savo iniciatyva pakeisti skyriaus vadovus.

Pasirūpino A. S. Nausėda

Pirmą kartą, prieš penkerius metus iš skyriaus pirmininko pareigų buvo atstatydintas Virgilijus Pozingis ir skyriui vadovauti bei kandidatu į tuometinius mero rinkimus buvo peršami skyriaus nariams nepriimtini asmenys. Tačiau skyriaus nariai atlaikė aukštesnės partinės valdžios spaudimą ir išsirinko skyriaus pirmininke Genovaitę Kimbrienę, o kandidatu į mero postą pasirinko Sigitą Majų.

Artėjant Savivaldybės tarybos rinkimams – jie įvyks 2023 metų pavasarį – LVŽS partijos vadovybė dar kartą nori pasirinkti sau patogius Valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyriaus vadovus. Todėl ir paleido senąją skyriaus vadovybę, o skyriaus valdžios rinkimus iš naujo įgaliojo organizuoti buvusį LR Seimo narį Alfredą Stasį Nausėdą.

Kai kurie Šilutės skyriaus valdovai sako žinantys, jog tuo, kad būtų paleista ankstesnioji skyriaus vadovybė, pasirūpino pats A. S. Nausėda. Neva jis partijos vadovams pranešė, kad jam paskutiniuosiuose LR Seimo rinkimuose laimėti sutrukdė skyriaus vadovai, nes jie nutarė remti kitos partijos kandidatą – Zigmantą Balčytį.

Pradės nuo nedidelio būrio

LVŽS Šilutės skyriui iki šiol vadovavusi G. Kimbrienė šiuo metu atostogauja ir sakė, kad partijos tarybos posėdyje nedalyvavo, o apie sprendimą, kad skyriaus vadovybė paleista sužinojo vėliau.
Ji internetu jau gavo Tarybos sprendimo protokolą. Jame be kita ko rašoma, jog Šilutės skyriaus paleidimas nėra bausmė skyriaus pirmininkui nei nariams. Tai tik galimybė atnaujinti skyriaus vadovybę ir veiklą. G. Kimbrienė sakė dėl tokio sprendimo nesijaudinanti, jai svarbu, kad skyriaus nariai aktyviai dalyvautų naujuose rinkimuose ir išsirinktų savo vadovus.

LVŽS Šilutės skyrių iš naujo organizuoti paskirtas A. S. Nausėda „Šilutės naujienoms” sakė, kad skyrių organizuos remdamasis partijos ideologija ir su kiekvienu skyriaus nariu bendraus iš naujo. Jis mano, kad skyriaus organizaciją pradės nuo nedidelio būrio narių, o vėliau jų skaičių didins. Skyriaus organizacija gali būti pradėta per artimiausius du mėnesius.

A. S. Nausėda paneigė teiginius, kad jis pats yra pranešęs, jog skyriaus vadovybė ir nariai rėmė kitą kandidatą į LR Seimą. Pasak jo, partijos vadovai tai sužinojo be jo teiginių.

Komercijos direktorius, korespondentas