„Maisto bankui“ šilutiškiai aukoja vis daugiau

maisto-bankas1Penktadienį ir šeštadienį vėl turėjome galimybę gerumu pasidalinti su skurdžiau gyvenančiais – jau ketvirtą kartą dalyvauti „Maisto banko“ organizuojamoje produktų pirkimo vargstantiesiems akcijoje.

Šilutiškiai savo gerumu jau nebe pirmą kartą nustebino paramą renkančio „Maisto banko“ vadovus. „Akcijos rezultatai kaskart parodo, kad Šilutėje gyvena tikrai jautrūs žmonės, nors tai nėra turtingas miestas, čia nedideli atlyginimai“, – sakė organizacijos Klaipėdos skyriaus vadovė Loreta Danupienė.

Aukotojai nežiūrėjo, kad produktai brangsta

L.Danupienė „Šilutės naujienoms“ vardijo tokius surinktos paramos skaičius.

Šilutės neįgaliųjų draugija, paramą rinkusi Dariaus ir Girėno g. esančiame prekybos centre „Iki“, surinko 850 vienetų produktų, kainuojančių 2585 litus. Lietuvininkų g. esančiame „Iki“ apsipirkę šilutiškiai galėjo aukoti reabilitacijos centro „Gabrielius“ gyventojams ir suaukojo 582 vienetus produktų už 1729 litus.

Tik penktadienį produktus rinko Šilutės evangelikų liuteronų labdaros organizacija „Šilutės Sandora“, o jai aukoti buvo galima mažojoje „Maximoje“. Sandoriečių globojamiems vaikams ir seneliams suaukota 196 vnt. produktų už 565 litų sumą.

Didžiojoje „Maximoje“ apsilankę pirkėjai aukojo „Carito“ globojamiems varguoliams ir nupirko 524 vnt. produktų už 1521 litą.

Pirmą kartą į akciją įsitraukė parduotuvė „Super Netto“, čia pirkę šilutiškiai sunkmetį išgyventi padėjo Švėkšnos neįgaliesiems. Šio miestelio neįgalieji galimybe gauti tokią paramą pasinaudojo pirmą kartą. Jiems nupirkta 717 vnt. produktų už 2060 litų.

Šeštadienį mažojoje „Maximoje“ produktai dovanoti ir VšĮ reabilitacijos centrui „Taikos kelias“, kurio nariai aukas rinko irgi pirmą kartą. Jiems nupirkta 227 vnt. produktų už 601 litą.

Iš viso Šilutėje per 16 akcijos valandų surinkta 3096 vnt. produktų, kainuojančių apie 9064 litus. Šie skaičiai rodo, kad šiemetinė akcija pranašesnė už pernykščio pavasario, kuomet buvo suaukota 2780 vnt. produktų, kurių vertė 9016 litų (reikėtų nepamiršti, kad dauguma maisto produktų per metus smarkiai pabrango).

Beje, rudeninės akcijos, pasak L.Danupienės, visad būna dosnesnės, gal todėl, kad vyksta artėjant Kalėdoms. Pavasarinės akcijos paprastai skurdesnės, nes žmonės jau būna išvarginti taupymo mokesčiams už šildymą.

Kviečia dalintis, kol turime

Pasak L.Danupienės, šio pavasario akcija už pernykštę pranašesnė ir visoje Lietuvoje. „Tokią milžinišką paramą surinkti per du pusdienius yra tikrai didelis pasiekimas. Labai labai džiaugiamės ir prieš kiekvieną aukotoją žemai lenkiamės“, – sakė „Maisto banko“ vadovė.

Dar ji pastebėjo, jog aukotojai jaunėja, maisto vargstantiems nuperka vis daugiau jaunų žmonių. Kitas pastebėjimas – anksčiau aukas renkantys žmonės sulaukdavo daugiau priekaištų, o pastaruoju metu apie akcijų rezultatus daugiau sužinoję gyventojai tampa geranoriškesni.

Tuos, kuriems šiandien nepakeliamai sunku, kuriems trūksta net maisto, prispaudė ligos, L.Danupienė ragina nedelsti ir kreiptis į „Maisto banko“ vadovus. Galima skambinti tel. 8 673 96563, galima rašyti elektroniniu paštu loreta@maistobankas.lt

Tiesa, prašančiųjų dokumentai bus atidžiai patikrinti, nes organizacija, anot jos Klaipėdos skyriaus vadovės, siekia būti skaidri. Jei paaiškės, kad paramos žmogui tikrai reikia, garantuojama, kad ji bus suteikta. Žmogus bus nukreiptas į artimiausią organizaciją, per kurią galėtų gauti paramą maistu.

„Kol turime – dalinkimės“, – kvietė L.Danupienė.