Medžių pjovėjams dėkinga moteris žadėjo užpirkti Mišias

medziai nupjauti„Pjauti (,) negalima (,) pasigailėti?” – tokia dilema, kur dėti kablelį, kiekvieną pavasarį iškyla ten, kur komunalininkai atvyksta pjauti medžių.

Paprastai tų medžių likimas būna nulemtas Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos sprendimu, kai medžiai ima kelti pavojų: būna aplūžę, nusenę arba trikdo gyventojų sveikatą (pavyzdžiui, alergizuoja).

Tačiau jei vieniems gyventojams kai kurie medžiai kelia problemų ir žmonės prašo juos nupjauti, tai kiti kaimynai stoja mūru už tų medžių išsaugojimą.

Tokia situacija praėjusią savaitę buvo ir vieno Cintjoniškių gatvės daugiabučio kieme.

Du didžiulius, keliolika metrų aukštį pasiekusius medžius „Šilutės komunalininko” darbininkai nupjovė seniūnijos prašymu. O pastaroji tokių veiksmų ėmėsi, nes turėjo ne vieną gyventojų prašymą tuos medžius nupjauti. Medžiai taip gožė langus, kad saulė kambarių nebepasiekdavo, o jų žiedynų pūkai gniužulais nuklodavo atvirą balkoną, užteršdavo džiovinamus skalbinius, sukeldavo alergiją.

3-iajame daugiabučio aukšte gyvenanti p.Aldona per langą stebėjo medžių kirtimą ir iš aukštai rodė padėkos ženklus. O jos medziai nupjauti kelia inkilakaimynas p.Kęstutis iš kitos laiptinės piktinosi medžių naikinimu ir sukvietė žiniasklaidos atstovus, kad medkirčiai būtų sustabdyti. „Niekam tos saulės kambariuose nereikia, užtenka jos lauke. O medžiai turi augti”, – prieštaravo Aldonai Kęstutis. Beje, jo buto langų jokie medžiai neužstoja.

Į kiemą išėjusi Aldona „Šilutės naujienoms” sakė, kad medžių lajai pasiekus III aukštą ji gyveno kaip rūsyje. Be saulės kambariai buvo niūrūs, gėlės nebeaugo, o blogiausia, kad sustiprėjo alergija ir medikai rekomendavo saugotis alergizuojančių medžių pūkų. Moteris jau porą metų teikė prašymus seniūnijai nupjauti arti namo augančius medžius. „Pagaliau prašymas išgirstas, pagaliau pamatysiu saulę, galėsiu auginti gėles, nebedusti nuo pūkų. Eisiu Mišias užpirkti, kad tokį gerą darbą vyrai padarė”, – džiūgavo Aldona.

Nupjovę ir supjaustę porą didelių medžių, darbininkai dar kartą lipo į automobilinį bokštelį ir kilo link dar vieno medžio viršūnės – ten įkėlė inkilėlį, nuimtą nuo nupjauto medžio. „Nemalonu, kai mus, atliekančius privalomą darbą, žmonės užsipuola, koneveikia – juk ne mes nusprendžiame, kurį medį pjauti, kurį palikti. Mes tiesiog stengiamės gerai atlikti savo darbą ir išsaugoti tai, ką galime”, – sakė inkilėlį keldami vyrai.

Pamatęs pjovėjus atskubėjo ir gretimo daugiabučio gyventojas, kuris irgi prašė paslaugos – nupjauti greta namo augantį aukštą išsikerojusį jazmino krūmą. Anot vyriškio, šis daugiabutis irgi ne kartą kreipėsi į komisiją, prašydamas išretinti gyventojams saulę užstojančius beržus, tačiau pagalbos nesulaukiama jau keli metai.

Anot šilutiškio, keista, kad komisija neišgirsta gyventojų prašymų, nors šie irgi nori gyventi žalioje aplinkoje ir yra pasiryžę teritorijas prie savo namų užsodinti žemesniais ir puošnesniais želdiniais.