Meras siūlo už gerą darbą skatinti Savivaldybės kontrolierę

Šilutės savivaldybės taryboje vėl intriga. Meras Vytautas Laurinaitis pasiūlė skatinti Savivaldybės kontrolierę Jolitą Stonkuvienę ir išmokėti jai vieno atlyginimo dydžio premiją. Kai kurie politikai mano, kad toks skatinimas yra „neskanus“ ir, kad „pats procesas keistai klostosi“: „ji mus kontroliuoja, o mes ją kasmet skatiname“.

Kontrolierės J. Stonkuvienės skatinimo klausimas rajono taryboje bus svarstomas jau šį ketvirtadienį, vasario 25 dieną.

Savivaldybės tarybos komitetuose svarstant sprendimo projektą dėl kontrolierės J. Stonkuvienės skatinimo, meras V. Laurinaitis tvirtai laikėsi savo pozicijos, kad reikia ją paskatinti. Jis pasakojo, kad kontrolierė atskaitinga ne tik Savivaldybės kontrolės komitetui, bet ir Valstybės kontrolieriui. Valstybės kontrolieriaus vertinimu, Šilutės savivaldybės kontrolierė dirba labai gerai.

Pasak V. Laurinaičio, prieš kelis metus buvo iniciatyva didinti kontrolierės J. Stonkuvienės pareiginį atlyginimą, tačiau politikai jo nepadidino. Praėjusiais metais Taryba paskatinimui buvo suteikusi papildomas 5 dienas atostogų. Šiemet jis siūlo paskatinti kontrolierę, išmokant vienos pareiginės algos dydžio piniginę išmoką už asmeninį išskirtinį indėlį įgyvendinant įstaigai nustatytus tikslus.

Ekonomikos ir finansų komiteto narys Zigmantas Merliūnas bei Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto narė Lijana Jagintavičienė domėjosi, ar kasmet už gerą darbą skatinama tik Savivaldybės kotrolierė, ar yra ir daugiau vadovų ar administracijos darbuotojų, kurie gauna paskatinimus už gerą darbą.
Meras V. Laurinaitis sakė, kad merui, jo pavaduotojui bei administracijos direktoriui atlyginimų dydžiai nustatyti valstybės įstatymais. Administracijos darbuotojams atlyginimus ir paskatinimus nustato Savivaldybės administracijos direktorius.

Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis pasakojo, kad kai kuriems administracijos darbuotojams irgi buvo skirti paskatinimai. Tačiau tų paskatinimų dydžių viešai jis neskelbė. Pasak jo, tie politikai, kurie nori sužinoti informaciją apie paskatinimus, turi kreiptis raštu.

Daiva Plikšnienė sakė neturinti nieko prieš tai, jog kontrolierė skatinama. Tačiau faktas, kad atlyginimas yra mokamas iš to paties biudžeto, kurį kontrolierė tikrina, jai atrodo „neskanus“.
Edvardas Jurjonas stebėjosi, kad Savivaldybės kontrolierė atskaitinga Valstybės kontrolieriui, tačiau jai atlyginimas mokamas iš Savivaldybės biudžeto.

Meras V. Laurinaitis teigė, kad prieš kelis metus Lietuvos vyriausybė buvo iškėlusi iniciatyvą Kontrolierių tarnybas perimti iš savivaldybių ir finansuoti jų veiklą. Tačiau tokios iniciatyvos vėl nuslūgo ir Savivaldybė šioje srityje neturi ką keisti.

Baigiantis diskusijai Kontrolės komiteto pirmininkas Zigmantas Merliūnas teigė, kad ir jis neturi jokių priekaištų Savivaldybės kontrolierei J. Stonkuvienei.

Komitetų politikai nusprendė Savivaldybės kontrolierės skatinimo klausimą svarstyti Savivaldybės tarybos posėdyje vasario 26 dieną.

Komercijos direktorius, korespondentas