Mitai apie kvepalus: kurie aromatai juos sugriauna?

Mitais ir legendomis yra apipinti ne tik žinomų žmonių gyvenimai, istoriniai įvykiai, bet ir parfumerijos pasaulis.

Šiame straipsnyje supažindinsime su populiariausiais sklandančiais mitais ir juos sugriausime, pasitelkdami profesionalių parfumerių patirtimi.

1. Pirmasis mitas teigia, jog kvepalai nuo jo pirmo išpurškimo galioja nuo pusės iki 3 metų.

Tiesa ta, jog originalūs kvepalai galioja ir ilgesnį laiko tarpą. Atlikome eksperimentą: namuose turėdami naują „COCO CHANEL“ kvepalų buteliuką šio kvapą palyginome su tuo pačiu aromatu draugės namuose, kurį jį turi apie ketverius metus. Abu kvepalų aromatai kvepėjo taip pat ir išliko juntami vienodą laiko tarpą.

  • Įdomus faktas

Tam tikri populiarūs visame pasaulyje aromatai šiomis dienomis jau nebėra gaminami ir parduodami, tačiau tai anaiptol nereiškia, kad internetinėje parduotuvėje pamačius tokį kvepalų buteliuką šis yra pasenęs. https://kvepalusala.lt/kvepalai/kvepalai-vyrams/ asortimente taip pat galima atrasti kvepalus, kurie prekinių ženklų nebėra gaminami, tačiau juos vis dar (vyrų laimei) galima įsigyti internetu. Kvepalų gamybai yra naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos, koncentratai, užtikrinantys, kad savo mėgstamais aromatais galėsite kvėpintis ne vienerius metus, o norėdami įsigyti dar vieną kvepalų buteliuką, turėto iš seniau tikrai neturėtumėte išmesti.

2. Antrasis mitas teigia, kad užpurškus kvepalų ant riešų, šių nereikia patrinti, kadangi tokiu atveju kvapas išliks juntamas trumpesnį laiką.

Šis mitas taip pat yra klaidingas, kurį patikrinti galite patys, savo namuose, skaičiuodami laiką, kiek valandų jausite jūsų turimų kvepalų aromatą šiuos užpurškus ir patrynus tarp riešų bei neatlikdami šio veiksmo.

  • Įdomus faktas

Pastarasis mitas yra ypač gajus tarp moterų, tačiau dažniausiai jis nėra patvirtintas eksperimentais namuose ar kitais bandymais, o norint mitus paneigti arba patvirtinti, svarbu šiuos išbandyti patiems.

3. Trečiasis mitas pasakoja apie žmonių įsitikinimą kvepalus purkšti ne ant odos ar rūbų, o į erdvę, kurioje esame, praeiti pro susidariusį aromato šydą ir tuomet aromatas laikysis ilgiau.

Tiek kvepalus, purškiklius ar kvapniuosius vandenis yra būtina purkšti tik ant odos, nes būtent sąveikaudami su mūsų oda, šie pamažu atskleidžia savo natas.

  • Įdomus faktas

Užpurškus mėgstamų „Versace“ kvepalų į orą ir praeidami pro nedidelį šių „rūką“ pastebėjome, jog kvepalai ant odos bei rūbų buvo juntami labai trumpą laiko tarpą. Be to, mėgstami aromatai tam ir yra įsigyjami, kad džiugintų mus, o ne būtų purškiami į namuose ar lauke tvyrantį orą.