NAKTINUKAI MAITINANČIOMS MAMOMS – KOMFORTAS BEI ESTETIKA VIENAME GAMINYJE

Kūdikio atėjimas į šeimą yra žodžiais neapsakomas stebuklas, džiugesys bei, žinoma, naujo, nusistovėjusią rutiną keičiančio gyvenimo etapo pradžia. Naujas šeimos narys ne tik užpildo tėvų širdis pilnatvės jausmo, bet ir „padovanoja“ dar didesnę atsakomybės bei naujų pareigų „dovaną“. Viena iš tų „dovanų“ yra naktinis maitinimas, kurį lengvesniu gali padaryti tinkami miego rūbai.

Iš kokių audinių pagamintus naktinius patartina rinktis maitinančioms mamoms?

Maitinančioms mamoms specialistai pataria rinktis tik iš natūralių audinių pasiūtus naktinius. Vienas iš tokių audinių yra medvilnė. Medvilnė, kaip žinia, yra labai higieniškas, orui laidus audinys, kuris puikiai sugeria drėgmę, nedirgina odos bei yra malonus liesti, todėl iš šio audinio pasiūti maitinančioms mamoms skirti naktiniai padeda ramiau miegoti laisvomis tarp naktinių maitinimų akimirkomis. Be to, iš kokybiškosios medvilnės pasiūti maitinančioms mamytėms skirti naktinukai visada atrodo estetiškai bei stilingai.

Kuo skiriasi įprasti naktinukai nuo naktinukų, skirtų maitinančioms mamoms?

Maitinančioms mamoms skirti naktinukai nuo įprastų miego rūbų skiriasi savo funkcionalumu bei paskirtimi. Naktiniai maitinančioms mamoms yra sukurti tam, kad maitinimo procesas būtų lengvesnis bei ženkliai greitesnis: dėvint tokius naktinius nėra būtina nusirengti, norint pamaitinti kūdikį, nes krūtis paprasta atidengti, atsegus vos kelias sagutes ar paslinkus viršutinį audinio sluoksnį. Pažymėtina, kad dauguma maitinančioms mamoms skirtų naktinių modelių yra „sukonstruoti“ taip, kad apnuoginus krūtinę, ji vis tiek išliks prilaikoma specialaus audinio. Tokia naktinukų „konstrukcija“ suteikia ypatingą komfortą bei prisideda prie sklandesnių kūdikio maitinimo procesų.

Ar visi maitinančioms mamoms skirti naktiniai yra vienodi?

Dažnai klaidingai manoma, kad visi maitinančioms mamoms skirti naktinukai yra vienodi. Iš tiesų tai nėra tiesa, nes įprastai skiriasi ne tik naktinukų modeliai, bet ir jų rūšys bei tipai. Šiltesnius arba „vėsesnius“ naktinukus maitinančios mamos renkasi pagal metų laikus. Įvertinus jau minėtą kriterijų ir savo individualius poreikius, jos gali rinktis tarp naktinukų su ilgomis rankovėmis, petnešėlėmis ar kt. rankovių tipais. Maitinančioms mamoms skirti naktiniai skiriasi ir užsegimo ties krūtine tipu: vieni naktinukai suteikia galimybę apnuoginti krūtinę tiesiogine šio žodžio prasme, atsegus sagutes, kitiems užtenka paslinkti viršutinį audinio sluoksnį ir pan.