Naujienos Savivaldybėje: atleista D. Rudienė, kėdę „matuojasi“ D. Žebelienė

Retai taip būna, tačiau, viena savivaldybės administracijos vadovių nuo birželio 23 dienos liko be darbo. Tokios yra politinio pasitikėjimo pareigos – nereikia nei priekaištų, nei konfliktų. D. Rudienė tiesiog prarado bendraminčių pasitikėjimą ir dabar jai teks ieškotis naujo darbo.

Komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovai E. Jurjonas ir D. Žebelienė pateikė sprendimą atstatydinti iš pareigų jų pačių parinktą direktoriaus pavaduotoją D. Rudienę.

Sprendimo projektą, dėl atleidimo iš pareigų pateikęs Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis teigė, kad administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigos, pagal valdančiosios koalicijos sutartį, priklauso rinkimų komitetui „Už žmonių valdžią“. Todėl kiti koalicijos partneriai daugiau ir nesidomėjo kodėl paprašyta iš pareigų atleisti jų pačių parinktą ir deleguotą asmenį – Dalią Rudienę.

Tą pačią dieną buvo ketinta paskirti ir naują direktoriaus pavaduotoją – Daivą Žebelienę. Tačiau, svarstant dienotvarkės klausimus meras tokį sprendimo projektą išėmė, teigdamas, kad jis galės būti svarstomas tik tuomet, kai bus gauta Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) teigiama pažyma.

Opozicija norėjo žinoti daugiau

Meras V. Laurinaitis pateikęs sprendimo projektą apie D. Rudienės atleidimą iš darbo sakė, kad toks sprendimas atsirado po to, kai koalicijos partneriai – „Už žmonių valdžią“ politikai pateikė tokį prašymą. Savo sprendimą jie motyvavo tuo, jog D. Rudienė prarado jų pasitikėjimą.

Pasak V. Laurinaičio, koalicijos partneriams toks argumentas yra pakankamas. Todėl konkretesnėmis priežastimis nesidomėta.

Opozicijos atstovas, liberalsąjūdietis Audrius Endzinas sakė, kad valdančiajai koalicijai gal ir pakanka logikos tokiam atleidimui iš darbo. Tačiau kai kurie savivaldybės politikai norėtų žinoti tikruosius atleidimo argumentus. Gal tai tik paprastas ambicijų ar politinių žaidimų veiksmas?

Pasak V. Laurinaičio, šį kartą reikia vadovautis taisykle: kas turi teisę siūlyti į pareigas, tas turi teisę ir atsiimti. Direktoriaus pavaduotojo postas yra politinis postas.

Konservatorius Zigmantas Merliūnas sakė, kad tenka pripažinti, jog komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovai prisipažįsta, jog siūlydami D. Rudienę į pareigas suklydo. Tad kaip dabar nuspėti, jog parinkdami naują žmogų į šias pareigas jie nesuklys vėl?

Pasak V. Laurinaičio, iš klaidų visiems tenka pasimokyti, todėl reikia manyti, kad „Už žmonių valdžią“ atstovai pasimokė.

Konservatorė, opozicijos lyderė Sandra Tamašauskienė primygtinai norėjo, kad „Už žmonių valdžią“ atstovas pasakytų konkrečias priežastis, kodėl jie prarado pasitikėjimą savo parinktam žmogui.
Komiteto atstovas Edvardas Jurjonas teigė, kad toks sprendimas dėl D. Rudienės atstatydinimo iš pareigų pribrendo jau anksčiau nei buvo susiruošta pateikti prašymą.

„Už žmonių valdžią“ valdyba senokai pastebėjo, kad D. Rudienei trūksta pastangų tinkamai bendradarbiauti su Savivaldybės kolegomis ir su komiteto bendruomene. Be kita ko, pasak E. Jurjono, pastebėta, kad D. Rudienės veikla yra priešinga komiteto tikslams ir priešina jo narius.
S. Tamašauskienė, sakė, kad dabar jau yra aiškesnės atleidimo priežastys, tačiau, kiekvienas jos frakcijos narys turi teisę laisvai pasirinkti kaip balsuoti.

Lijana Jagintavičienė buvo vienintelė politikė, kuri sakė, kad D. Rudienė jai daug padėjo sprendžiant problemas. Ji sakė, kad nepriklausomai, koks bus sprendimas dėl atleidimo iš pareigų, ji yra dėkinga D. Rudienei už bendradarbiavimą.

A. Endzinas pastebėjo, kad kai kurie politikai norėtų žinoti tikruosius D. Rudienės atleidimo argumentus.

D. Rudienė norėjo pasiaiškinti

Administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Rudienė prieš balsuojant dėl jos atleidimo iš pareigų paprašė galimybės pasisakyti.

Ji sakė, kad kaip ir buvo žadėjusi skiriant dirbti pavaduotojos pareigose, ji stengėsi dirbti žmonėms. Dėl savo darbo nei iš Savivaldybės administracijos direktoriaus, nei iš bendraminčių – rinkimų komiteto priekaištų negavo. Todėl jai keista, kad prieš pusantro mėnesio abu komiteto savivaldybės politikai – D. Žebelienė ir E. Jurjonas atėjo į jos kabinetą ir paprašė atsistatydinti. Jie kalbėjo, kad jokių pretenzijų jos darbui neturi, bet toks yra politinis komiteto valdybos sprendimas. D. Rudienė atsistatydinti nesutiko, todėl klausimą dėl savo atstatydinimo palieka spręsti visiems savivaldybės politikams.

Prieš balsavimą apie D. Rudienės darbą buvo paklaustas ir administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Gal jis turi kokių nors pastabų ar priekaištų?

Tačiau V. Pozingis nuo tiesaus atsakymo išsisuko, teigdamas, kad jokių pastabų jis neturi, postas yra politinis, todėl politikai ir sprendžia.

Balsavimas buvo slaptas. Posėdyje dalyvavę 24 politikai sumetė savo balsavimo biuletenius. Balsavimo komisijos pirmininkas Tomas Budrikis informavo apie rezultatą: 13 politikų balsavo, kad D. Rudienė būtų atleista iš pareigų, 5 buvo prieš, o 6 politikai nebalsavo.

Taigi nuo birželio 23 d. D. Rudienė, jau yra atstatydinta iš pareigų. Jai bus išmokėtas uždirbtas birželio mėnesį atlyginimas ir kompensacija už nepanaudotas atostogas.

Komercijos direktorius, korespondentas