Neeilinę seriją sužaidusios „Šilutės“ treneris: apie veterano pasiaukojimą ir fizinį pranašumą

„Šilutės“ komanda NKL – VIKINGLOTTO reguliariojo sezono pabaigoje atsisveikino su dviem krepšininkais ir buvo priversta verstis siaura rotacija, tačiau per dvi laisvas savaites taip gerai pasiruošė fiziškai, kad aštuntfinalio seriją su Vilkaviškio „Perlu“ laimėjo 2-0.

Abiejose rungtynėse aštuntą vietą reguliariajame sezone užėmę šilutiškiai buvo giliose duobėse. Iki pirmųjų rungtynių pabaigos likus 13 minučių „Perlas“ turėjo 16 taškų persvarą (64:48), o antro mačo antrame kėlinyje Vilkaviškio klubas pirmavo 25 taškais (36:11).

Nors abiejose rungtynėse vertėsi aštuonių žaidėjų rotacija, mat rungtyniauti negalėjo Mykolas Dieninis ir Justinas Tayloras, „Šilutė“ serijoje ketvirtus kėlinius laimėjo bendru rezultatu 57:31.

„Viską nulėmė fizinis pasirengimas, – svetainei „nklyga.lt“ sakė „Šilutės“ treneris Kęstutis Mačijauskas. – Sužaidėme reguliarųjį sezoną ir turėjome beveik dvi savaites. Pirmąją savaitę mūsų fizinio rengimo treneris Tomas Munius labai gerai padirbėjo, davė didelį krūvį, po dvi treniruotes per dieną. Tiek pirmose rungtynėse, kai ketvirtąjį kėlinį laimėjome 10 taškų persvara, tiek ir šiose rungtynėse viską lėmė fizinis pasirengimas.

Atsikovojome kamuolius ir visi penki bėgome į priekį bei susirinkome lengvų taškų. Vakar likus dviem minutėms turėjome tik penkių taškų persvarą, bet dukart iš eilės nubėgome ir pataikėme iš po krepšio. Manau, kad tai „Perlui“ davė per psichologiją ir jie nesugrįžo.“

Pirmajame serijos susitikime 36-erių Linas Lekavičius pataikė pergalingą metimą, o antrose rungtynėse jis surinko dvigubą dublį – 10 taškų, 11 rezultatyvių perdavimų ir tai susidėjo į 28 naudingumo balus. Įžaidėjas rungtyniavo 37 minutes ir 38 sekundes.

„Linas vakar jautė labai didelius nugaros skausmus, – atskleidė K. Mačijauskas. – Jis turi dvi išvaržas ir kitą dieną po pirmųjų rungtynių treniruotėje pasitempė nugarą. Taip surakino, kad vos išėjo iš salės. Vakar prieš rungtynes susileido vaistus, pasidarė apšilimą, žaidė su skausmais ir surinko 28 naudingumo balus. Nesu matęs, kad būtų toks pasiaukojimas. Aš jį kartais norėdavau pakeisti, bet jis neleisdavo, sakydavo, kad išbus. Man net gaila būdavo tai matyti, bet kovojo iš visos širdies ir neprašė keitimo.“

Seriją su reguliariajame sezone laipteliu žemiau buvusiu „Perlu“ laimėjus greičiausiu būdu, „Šilutė“ vėl galės kiek pailsėti ir pasiruošti ketvirtfinalio serijai, kurioje žais su reguliariojo sezono nugalėtoja Jonavos „CBet“. Kova iki 3 pergalių prasidės kovo 9 d., antradienį. Šioje serijoje jau turėtų žaisti Justinas Tayloras, serijos eigoje tikimasi sulaukti ir M. Dieninio.

– Treneri, antrose rungtynėse panaikinote 25 taškų skirtumą. Kaip pavyko tai padaryti? – „nklyga.lt“ paklausė K. Mačijausko.

– Per paimtas minutes pertraukėles raminau vyrukus. Lygiai ta pati situacija buvo per pirmas rungtynes. Pradžioje, kol varžovai turėjo energijos, įklimpome, bet sakiau, kad po truputį turime atiminėti taškus, iki ilgosios pertraukos kuo labiau priartėti. Po truputį grįžome ir viskas gerai gavosi. Fiziškai esame pasirengę labai gerai, Tomas Munius yra labai geras fizinio rengimo treneris ir mus paruošė.

Manau, kad tai rungtynių pabaigoje ir pasijuto – buvome geriau pasirengę. Jie turi ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį, bet jų žaidėjai irgi ilgai rungtyniavo.

Per minutės pertraukėles akcentavau, kad jie visas rungtynes, kaip pirmajame kėlinyje, nepataikys. Išėjome į aikštelę, jie prametė kelis metimus ir vyrukai pagavo ritmą, pradėjo bėgti, tada mums labai gerai pasisekė ir varžovus varėme į neviltį.

– 37-erių Valdas Vasylius komandoje yra vienintelis aukštaūgis, jis vakar per 37 minutes surinko 37 naudingumo balus. Ar jis buvo svarbiausias žaidėjas?

– Jis yra mūsų stuburas, kontroliuoja gynybą, labai daug šneka. Vilkaviškio komanda jį labai atakavo, mums įmetus kamuolį jį iškart dvigubindavo, bet jis vis tiek susirinko taškus. Aišku, Lekavičius Vasyliui atliko daug perdavimų. Turime du veteranus ir L. Lekavičius drasko gynybą, nusimeta kamuolį, o V. Vasylius žino, kur atsidurti, kad gautų perdavimą ir įmestų taškus. Patirtis šį kartą davė savo.

– Dar vienas labai daug žaidžiantis krepšininkas yra Ernestas Sederevičius, kuris ketvirtoje pozicijoje yra gana žemas krepšininkas (195 cm). Kaip jam pavyko atsilaikyti prieš „Perlo“ aukštaūgius?

– Jis yra toks ketvirtas numeris, kuris yra labai fiziškas, turi labai gerą sprintą, gali gerai šokti į viršų. Jo varžovai, Povilas Gaidys ir Mantas Šerkšnas, yra aukštesni, bet E. Sederevičius naudojosi savo fizinėmis galimybėmis. Jis ir gynyboje atstovi, yra kietas žaidėjas.

– Turbūt ir pats prieš seriją tokio rezultato nesitikėjote?

– Jeigu atvirai, visi mus nurašinėjo, nebuvome favoritai. Ir fanai nedavė tokio didelio pasitikėjimo, ir tos prognozės nebuvo mūsų naudai. Tokie dalykai mus dar labiau motyvavo. Galbūt tokio didelio spaudimo nejautėme, jeigu ir būtume pralaimėję, būtų visokių pasiteisinimų. Mus daug kas nuvertino, o dabar įrodėme savo pajėgumą.

– Ketvirtfinalyje su Jonavos „CBet“ nebūsite favoritais. Ko tikitės iš šios serijos?

– Bus labai sunku. Mūsų pradinis tikslas yra duoti gerą kovą, pasipriešinti, rodyti kokybišką krepšinį, kovoti visose rungtynėse ir pabandyti laimėti vieną kitą pergalę. Tuomet žiūrėtume, ką galima padaryti. Norisi gerai sukovoti ir nenusileisti. Mes įtampos nejaučiame, varžovai vėl yra favoritai. Atsipalaidavę galime pakovoti. Jonava jaučia didelį spaudimą, jiems reikia būtinai laimėti. Be jokios įtampos galime ir sužaisti.

Šilutės „Šilutė“ komandos treneris K. Mačijauskas.

NKL inf.