Nekilnojamasis turtas ir viskas, ką reikia žinoti apie nekilnojamo turto vertinimą

Nekilnojamojo turto vertinimas yra viena populiariausių nekilnojamojo turto vertinimo paslaugų ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

Ši procedūra ne tik leidžia sužinoti, kiek kainuoja jūsų namas, bet ir nustato tikslią nekilnojamojo turto, kurį norite įsigyti, rinkos vertę (kainą). Mokėdami mokesčius gausite visus reikalingus dokumentus, kurių reikalauja antstolis, teismas ar valstybinė įstaiga. Nekilnojamojo turto vertinimas atliekamas pagal valstybės užsakymus ir individualius užsakymus, gautus iš fizinių ar juridinių asmenų. Nekilnojamojo turto vertinimai taip pat naudingi, kai klientai nori sužinoti savo turto rinkos vertę.

Į ką kreiptis, jei norisi sužinoti turto vertinimą

Specialistams, išmanantiems savo darbą nekilnojamojo turto pardavimo procesas ir jo subtilybės yra kasdienybė, tačiau klientams tai gali sukelti daug papildomo „galvos skausmo“. Per ilgametę darbo patirtį mūsų turto vertintojai nuolat kelia savo kvalifikaciją, gilina žinias, seka įstatymų bei rinkos pokyčius, taip užtikrindami, jog turto vertinimas bus tikslus, aiškus, nešališkas ir skaidrus. Dažniausiai asmenys kreipiasi į profesionalus, nes nori išsamios informacijos apie turimą ar norimą įsigyti turtą. 

Norėdami objektyvaus ir aiškaus turto vertinimo turite pasitikėti tik tais turto vertintojais, kurie yra geri, nepriklausomi ir neatstovauja jokių šalių. Nepriklausomi ir skaidrų darbą garantuojantys profesionalai dirba UAB „MARLEKSA“ įmonėje, o kiekvieną jiems patikėtą užduotį atlieka pagal aktualius įstatymus, profesionaliai, bei nepalieka neatsakytų klausimų. Turto vertintojai drąsiai imsis atlikti vertinimą, turto vertinimo paslaugos bus suteiktos sklandžiai, suderinsime patogų susitikimo bei duomenų perdavimo laiką, aptarsime kitus svarbius aspektus ir pateiksime išvadas. Turto vertintojai dirba nešališkai ir skaidriai, todėl vertinimo procedūra yra naudinga visiems rinkos dalyviams.

Kaip atliekamas turto vertinimas

  • Yra tam tikri principai, kuriais vadovaujantis licencijuoti ilgametę patirtį turintys bendrovės/agentūros ekspertai juridinių bei fizinių asmenų užsakymu atlieka nekilnojamojo turto vertinimą. Prieš pradedant nekilnojamojo turto vertinimą, specialistui reikia ne tik sužinoti NT vertinimo tikslą ir atvejį, bet ir gauti vertinimui reikiamus dokumentus.
  • Nekilnojamojo turto vertinimo kainų pokyčius lemia ne tik ekonominės padėties svyravimai, bet ir esama politinė bei socialinė padėtis, todėl jų stebėjimas yra tęstinis procesas, reikalingas visiems savininkams ir investuotojams. Pavyzdžiui, per pirmuosius keturis 2021 m. mėnesius butų kainos augo ypač sparčiai, nors pandemijos akivaizdoje padėtis atrodo priešinga. Keista ekonominė padėtis nepaaiškinamai reguliuoja nekilnojamojo turto kainas, todėl netrūksta nekilnojamojo turto vertintojų darbo užsakymų.

    Kuomet atliekami nekilnojamo turto vertinimai

Nekilnojamojo turto vertinimai dažnai atliekami, kai to reikalauja tam tikros šalys ar komercinės organizacijos. Pastarosios gali būti bankai, kredito unijos ir finansavimo įmonės, teikiančios paskolas namams įsigyti ar prižiūrėti. Nekilnojamojo turto rinkos vertės nustatymas yra labai svarbus ir draudimo bendrovėms, siekiančioms suteikti klientams namų ar nekilnojamojo turto draudimo paslaugas. Dauguma iš pradžių mano, jog tai tėra optimaliausios būsto pardavimo kainos nustatymas, tačiau nekilnojamo turto vertinimas iš tiesų yra išsamus tyrimas, kurio rezultatas yra turto vertinimo ataskaita su joje nurodyta rinkos verte vertinimo dienai.