Nešiojami kompiuteriai – rekomendacijos, kaip jais naudotis ir prailginti tarnavimo laiką

Šiais laikais nešiojami kompiuteriai tvirtai užėmė savo vietą mūsų kasdienybėje – dieną su jais dirbame, vakarais jie mus linksmina.

Shutterstock nuotr.

Nešiojami kompiuteriai labai skiriasi vienas nuo kito – dešimtys funkcijų, dešimtys modelių, dešimtys gamintojų. Renkantis išmanųjį įrenginį, rekomenduojame daug dėmesio skirti ekrano, procesoriaus ir vaizdo plokštės kokybei. Įsigijus nešiojamą kompiuterį, tikrasis klausimas yra tinkamas jo naudojimas ir priežiūra, apie kurį išsamiau aptarsime vėliau šiame straipsnyje.

Nešiojamas kompiuteris yra nešiojamas įrenginys, labai dažnai nekreipiame dėmesio, kur jis laikomas ir kaip įrenginys naudojamas. Norėdami pailginti įrenginio eksploatavimo laiką, nelaikykite jo tiesioginiuose saulės spinduliuose (neperkaitinkite) ir nestatykite šalia vandens ar drėgnų vietų, nes galite pažeisti kompiuterio lustus.

Nešiojamus kompiuterius patogu naudoti visur, nes jie veikia be maitinimo, tačiau norint pailginti įrenginio baterijos veikimo laiką, nerekomenduojame laikyti įjungus laidu, kai akumuliatorius 100% įkrautas. Jei esate namuose, atjunkite įrenginį ir laikykite įkrovą maždaug 60%. Neįkraukite akumuliatoriaus, kai kompiuteris nenaudojamas.

Nešiojami kompiuteriai jau seniai naudojami ne tik pramogoms, bet ir verslui bei grafikai, todėl gali būti gerokai perkrauti. Dėl aktyvaus ir ilgo nešiojamojo kompiuterio naudojimo vidinės nešiojamojo kompiuterio dalys įkaista, todėl įrenginyje yra įmontuoti ventiliatoriai, kurie vėsina įrenginį. Rekomenduojame visada įsitikinti, kad kompiuterio ventiliacijos angos neuždengtos (pavyzdžiui, nelaikykite nešiojamojo kompiuterio pasidėjus ant lovos, sofos, ant kelių ir pan.).

Nešiojami kompiuteriai yra su gana dideliais ekranais (iki 17 colių), o ekrano remontas yra gana brangus, todėl ekrano priežiūra yra svarbus dalykas. Prieš valydami įrenginį išjunkite, juodame ekrane bus lengviau matyti nešvarumus. Naudokite TIK nešiojamųjų kompiuterių ekranų valiklius, kuriuos galima įsigyti elektronikos parduotuvėse. Svarbu atkreipti dėmesį, kad skysčio negalima purkšti tiesiai ant ekrano ir nenaudokite popierinių rankšluosčių, nes jie gali subraižyti ekraną ir pažeisti jo viršutinį sluoksnį.

Apibendrinant tai, kas išdėstyta aukščiau, siūlome atkreipti dėmesį į įrenginio laikymo ir naudojimo vietą, tinkamą baterijos naudojimą, tinkamą įrenginio vėdinimą ir tinkamą ekrano priežiūrą, be to, nešiojamieji kompiuteriai yra ir mūsų internetinėje parduotuvėje RDE.LT.