Norite nuomotis automobilį veiklai, ką reikia žinoti? 

Automobilio nuoma yra didžiulis patogumas, kai reikia laukti viešojo transporto ar mokėti už taksi bet kuriuo metu, kai reikia keliauti toliau nei pėsčiomis. Tačiau paslėptos išlaidos gali pakenkti jūsų piniginei, jei apie jas nežinote. Ekonomiški automobiliai gali būti puikus pasirinkims.

Jūsų kredito kortelėje gali būti draudimo polisas

Kai išsinuomojate automobilį, jums bus pasiūlytas brangus nuomos automobilio draudimas, kuris padengs bet kokią žalą. Tai gali kainuoti nuo 10 eur. iki 25 eur. per dieną ir jums to gali neprireikti, net jei jūsų automobilio draudimas neapima automobilių nuomos. Daugelis pagrindinių kredito kortelių suteikia draudimą automobilių nuomai be papildomų mokesčių. Tačiau įsitikinkite, prieš atsiskaitydami. Kai kurios kredito kortelės riboja limitą, o kitos to apskritai nesiūlo. Pirmiausia paskambinkite ir patikrinkite. Galbūt galėsite sutaupyti dėl papildomų nuomos draudimo išlaidų.

Tačiau kreditinės kortelės negali padengti visko

Kai skambinate norėdami patikrinti savo kredito kortelės politiką dėl automobilių nuomos, paklauskite konkrečiai, ką jie apima. Kai kurios kredito kortelių bendrovės gali padengti bet kokią žalą, kurią patiriate nuomojantis automobilį, tačiau nemokės mokesčių, kuriuos nustato automobilių nuomos įmonė. Šie mokesčiai gali padidėti. Jei nuspręsite, kad jums reikia papildomo draudimo, galite pasirinkti laikiną automobilio draudimą – savotišką trumpalaikį polisą, kuris jus apsaugos ribotą laiką.

Kiekvienas vairuotojas yra svarbus

Net jei visi jūsų vairuotojai yra vyresni nei 25 metų, greičiausiai mokėsite mokestį už kiekvieną papildomą vairuotoją, užregistruotą nuomodami automobilį. Gerai pagalvokite, kiek vairuotojų jums reikia. Pažymėkite vieną ar du, kad išvengtumėte papildomų mokesčių.

Jauni vairuotojai kainuoja dar daugiau

Ilgą laiką automobilių nuomos įmonės net neleisdavo vairuotojams, jaunesniems nei 21 metų vairuoti jų automobilių. Dabar dauguma tai daro, tačiau nemažas mokestis gali būti jauno vairuotojo patirties dalis – paprastai tai kasdienis mokestis už jauno vairuotojo (iki 25 m.) priėmimą.

Laikykitės asfaltuotų kelių

Kai automobilių nuomos atstovas supažindins jus su įmonės politika, nesunku praleisti kai kurias detales. Tikrai norėsite atkreipti dėmesį į vieną dalyką: dauguma įmonių draudžia naudoti savo automobilius neasfaltuotuose keliuose. Jei įsigijote draudimą nuo susidūrimo ar kitą nuomojamo automobilio draudimą, tai greičiausiai bus anuliuota, jei važiuosite žvyru ar neasfaltuotu keliu.