Nuaidėjo paskutinis skambutis: gimnazijoms pavyko išsaugoti tradicijas

Praėjusį penktadienį paskutinis skambutis nuaidėjo visoje Lietuvoje, Šilutės rajono gimnazijos taip pat atsisveikino su abiturientais.

Nors ir karantinas, laikantis saugumo reikalavimų dauguma gimnazijų nepabijojo surengti šventės abiturientams. Buvo išsaugotos ir tradicijos. Didžioji dalis abiturientų jau yra pasiskiepiję nuo koronaviruso.

Gimnazistų egzaminai prasidės birželio 7 d.

Egzaminai pandemijos metu

Šiemet paskutinis skambutis nuskambėjo 271 Šilutės r. abiturientui.
Šilutės švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Jovita Jankauskienė informavo, kad egzaminai karantino laikotarpiu vyks grupėse po 9 mokinius skirtingose klasėse. Pirmasis valstybinis ir mokyklinis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas bus birželio 7 d., paskutinysis fizikos egzaminas liepos 2-ąją.

Vydūniečiai žygiavo Atgimimo alėja

Vydūno gimnaziją šiemet baigė 3 klasės, 81 abiturientas. Paskutinio skambučio dieną abiturientai į gimnaziją tradiciškai žygiavo Atgimimo alėja. Atvykę į gimnaziją abiturientai susirinko išklausyti paskutinę pamoką klasėse. Trečiokai abiturientams paruošė atsisveikinimo pasirodymą salėje.

Dėl karantino nurodymų renginio vedėjų buvo tik šeši, ir visi susirinkę dėvėjo apsaugines kaukes. Virtualiai gimnazistai išklausė ir Pamario pagrindinės mokyklos pradinukų sveikinimus. Aplodismentai lydėjo ir pradinukų surengtą šokį abiturientams.

Pirmojoje gimnazijoje – geltonoji banga

Pirmajai gimnazijai pavyko išsaugoti tradicijas ir surengti gražią šventę ją paliekantiems moksleiviams. Šiemet gimnaziją baigė 78 abiturientai, o šiemetinio paskutinio skambučio tema buvo „Pozityvumo vilties geltonoji banga“. Šventės metu dominavo geltona spalva, buvo išsaugota ir kelionės į mokyklą tradicija – mokytojai atkeliavo kartu su mokiniais. Atsisveikinimo šventėje dalyvavo Pamario pagrindinės mokyklos pradinukai. Tačiau dėl saugumo reikalavimų įprasto „gyvo koridoriaus“ su pradinukais nebuvo. Tad mažieji svečiai abiturientams sudainavo dainą, o gimnazistai vidiniame mokyklos kieme tradiciškai vainikavo pelėdą.

Saulės gimnazija išsaugojo tradicijas

Švėkšnos Saulės gimnaziją šiemet baigė 14 abiturientų. Visi jie jau paskiepyti nuo koronaviruso. Paskutinio skambučio šventėje buvo išsaugotos visos tradicijos: gimnazistai vilkėjo tautinius drabužius ir šventė vyko lauke – lauko klasėje. Paskutinis skambutis šioje erdvėje švenčiamas jau ne pirmus metus.

Vainutiškiai šventė nuotoliniu būdu

Vainuto gimnaziją baigė 15 abiturientų ir visi jie paskutinį skambutį šventė nuotoliniu būdu. Tiesa net ir taip kai kurias tradicijas išsaugoti pavyko. Dvyliktokai atvyko į gimnaziją ir išklausė paskutines pamokas su pasirinktais mokytojais. O visa vienuoliktokų programa ir tėvelių pasisakymai vyko nuotoliniu būdu per didelį ekraną klasėje. Pasak mokyklos direktorės Laimos Barakauskienės, viskas buvo taip, kaip priklauso paskutiniam skambučiui – tik nauju nuotoliniu būdu.

Vieni sveikinimai internetu, kiti gyvai

Žemaičių Naumiesčio gimnazija paskutinį skambutį šventė pirmadienį, gegužės 24-ają. Pasak direktorės Vilmos Bartušienės, taip buvo numatyta pagal ugdymo planą ir tai buvo kultūrinė pažintinė diena, skirta būtent paskutiniojo skambučio šventei. Šventė vyko gimnazijos aktų salėje, dalyvavo abiturientai ir keli trečiokai – renginio vedėjai, keletas mokytojų ir administracija. Renginio metu buvo laikomasi visų karantino nurodymų. Kitų klasių mokinių sveikinimai buvo transliuojami nuotoliniu būdu. Kaip bebūtų, pasak direktorės, renginys buvo gražus ir visi džiaugėsi turėdami tokią šventę.

„Šilutės naujienos“ sveikina abiturientus užbaigus vieną gyvenimo etapą ir linki didžių pasiekimų įžengus į naująjį.

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.