Nueinantys 2020-ieji: krašto politikai džiaugiasi nuveiktais darbais ir pyksta ant koronos

Atėjo paskutinysis 2020 m. mėnuo - gruodis, kuris visiems mums primena, jog jau visai čia pat metų pabaiga ir didžiosios šventės. O kartu - ir pats laikas pradėti rūpintis ateinančių metų planais ir jų įgyvendinimo sėkme.

DCIM100MEDIADJI_0217.JPG

Apie kitų metų planus ir veiklas galimybių pakalbėti dar turėsime. O dabar įdomu, kaip mūsų krašto politikai vertina savo veiklą ir pokyčius pamario žemėje 2020 metais.

Šie metai savivaldai buvo išties neįprasti: teko pragyventi net du karantino laikotarpius, posėdžiauti nuotoliniu būdu. Kiekvienas iš 25 Savivaldybės politikų galbūt buvo numatęs, kokį svarbų darbą reikėjo atlikti Savivaldybėje per šiuos metus, tačiau valdžiai nepavyko to įgyvendinti. O gal atvirkščiai – jūs matote darbą, kuris buvo labai svarbus ir jį įgyvendinti pavyko, ir tai turės pozityvius poslinkius rajono gyvenime?

Savivaldybės politikų paprašėme pasidalinti savo nuomonėmis su „Šilutės naujienų“ laikraščio skaitytojais.

      Žygimantas KURLIANSKAS, verslo vadybininkas, TS – LKD frakcijos narys:

– 2020-ieji buvo pirmieji pilni mano, kaip rajono tarybos nario kadencijos metai. Todėl ir darbų bei iniciatyvų buvo numatyta daugiau nei praėjusiais metais.

Vienas iš mano dalyvavimo vietos politikoje tikslų – skaidresnis valdymas ir visuomenės lėšų panaudojimas. Neatsitiktinai siekiau tapti ir tapau Antikorupcijos komisijos pirmininku. Šios komisijos veikla gali padaryti įtaką šioje srityje. Šiemet su komisijos sekretorės Jūratės Bandzienės pagalba buvo suorganizuota STT paskaita Tarybos nariams „Interesų konfliktai ir jų valdymas viešajame sektoriuje“. Apmaudu, kad be Antikorupcijos komisijos narių joje dalyvavo tik vienas Tarybos narys.

Taip pat, buvo ir yra atliekami keli tyrimai dėl viešųjų pirkimų. Tikiuosi, kad tai duos naudos ir visų mūsų lėšos bus naudojamos efektyviau.

Kaip Tarybos narys kreipiausi į administraciją su prašymu parengti sprendimo projektą, kuriuo būtų įgyvendinta ES direktyva ir Šilutės rajono viešuosiuose renginiuose nebeliktų vienkartinių plastiko indų. Sprendimo projektas priimtas rugpjūčio mėnesio posėdyje. Be aktyvaus dalyvavimo posėdžiuose, dar buvo išsiųsta ir keliolika užklausų Savivaldybės administracijai įvairiais klausimais – nuo elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimo iki kultūros paveldo išsaugojimo.

Nepalikau ir gimtojo krašto problemų nuošalyje – keletą kartų kreipiausi į Lietuvos automobilių kelių direkciją dėl Švėkšnos – Skomantų ir atkarpos per Bliūdsukius kelių asfaltavimo, o paskelbus konkursą – el. laiškais kreipiausi į rangovus.

Be tiesioginės Tarybos narių veiklos, manau, kad turime būti aktyvūs ir pilietiški visuomenės nariai.

Todėl, be dalyvavimo įvairiuose renginiuose ir šventėse, šiemet pirmą kartą Šilutėje su bendraminčiais suorganizavau upių valymo akciją, jau antrą kartą įvyko mažojo futbolo turnyras – „Meškos” taurė, kurį padeda organizuoti Švėkšnos seniūnas.

Arūnas PUPŠYS, ūkininkas, Socialdemokratų darbo partijos narys:

– Nors šiais metais mums visiems tenka susidurti su dideliu iššūkiu – COVID-19 pandemija, visgi šie metai Šilutės rajonui buvo ypatingai dosnūs. Gyventojai gali džiaugtis sutvarkytais keliais ir patogiau keliauti į darbus ir namus.

Po daugelio metų pagaliau turime rekonstruotus kelius Šilutė – Rusnė bei Šilutė – Žemaičių Naumiestis. Dėl to jau pastebimos išaugusios nekilnojamo turto kainos, o kitais metais, nurimus pandemijai, manau, Pamario krašte išvysime ir didesnius turistų srautus.

Taip pat Šilutėje pradėti įgyvendinti ir kiti svarbūs projektai – pradėtas statyti Sporto ir sveikatingumo centras, rekonstruojamas Kultūros ir pramogų centras, tvarkoma Šyšos pakrantė. Įgyvendinus šiuos projektus Šilutė neabejotinai galės lygiuotis į kai kuriuos apskričių miestus. Matant tokį valdančiųjų progresą, kartu su kolega Ričardu Stonkumi nusprendėme prisijungti prie valdančiosios koalicijos ir dar labiau prisidėti prie šio krašto progreso.

Dar vienas svarbus žingsnis – šiais metais išsirinkome naują rajono atstovą Seime – Zigmantą Balčytį, kuris vos per keletą mėnesių glaudžiai bendradarbiaudamas su savivalda jau padėjo išspręsti kai kurias krašto problemas. Tikiu, kad per ateinančius ketverius metus pamatysime dar didesnę pažangą.

Na, o artėjant Naujiesiems metams, norisi kolegoms palinkėti nesustoti, nepritrūkti entuziazmo dirbant krašto naudai, o visiems gyventojams – atrasti naujus kelius savo tikslams pasiekti.

Audrius ENDZINAS, verslininkas, Liberalų sąjūdžio narys:

– Jūsų apklausos klausimai – kaip visada – tarsi ir lengvi, bet iš tiesų sunkoki.
Nesinori didžiųjų metų švenčių išvakarėse gadinti nuotaikos nei kitiems, nei sau. Todėl apie nesusikalbėjimus, nusikalbėjimus ar nepavykusius darbus lai kalba tie, kuriems tai įdomu ar labai svarbu.

Klaidų niekas neišvengia. Juo labiau tie, kurių darbas intensyvus ir reikalaujantis greitų sprendimų. Bet laikui bėgant atsiranda įgūdžiai, leidžiantys greičiau priimti reikalingus sprendimus. Atsiranda gebėjimai vertinti ir gerbti kitą nuomonę, ieškoti priežasčių, kodėl tos nuomonės skiriasi. O jas suradus pasverti ar tikrai tai svarbu.

Džiaugiuosi, jog Savivaldybės taryboje, mano galva, viskas taip ir vyksta. Taip, tarp tarybos narių yra skirtumų ir nemažų, bet yra ir noras siekti rezultato – geresnio, darnesnio mūsų krašto žmonių gyvenimo. Yra pareigos ir atsakomybės už savo darbą supratimas. Todėl labai tikiuosi, jog visa eilė dar nepriimtų sprendimų bus priimta, nepaisant pirminio nuomonių skirtumo, kaip atsitiko su galimybe tinkamu laiku nemokamai pasiskiepyti nuo kasmetinio gripo, studijų stipendijų fondo steigimo, gatvių tvarkymo projektų derinimo su visuomene ir daugybe kitų reikalingų ir svarbių dalykų. Bet kad tai vyktų, visų pirma turime būti sveiki. To ir linkiu visiems. Saugokime save ir artimuosius.

Antanas MARTINKUS, verslininkas, Socialdemokratų partijos narys:

– Nors susidūrėme su gana sunkiais laikais tiek ekonomikos, tiek psichologiniu atžvilgiu, reiktų pasidžiaugti, kad planuoti darbai 2020 metams Šilutėje vis tiek vyksta. Rekonstruojami Šilutės kultūros rūmai, statomas Sporto kompleksas, kur bus ir vandens pramogų, gerinama Šilutės savivaldybės kelių infrastruktūra, vyksta kiti darbai.

Šilutės rajono savivaldybėje stengiamės laikytis darbų plano, tačiau esame priklausomi nuo pasaulinių tendencijų, o dabar, kaip žinia, ne patys lengviausi laikai. Manau, kad šie metai mus užgrūdins ateičiai – turime išlikti stiprūs ne tik fizine sveikata, bet ir psichologiškai. Šie metai parodė, kad galime tikėtis visko, todėl turime būti pasiruošę ir pozityviai žvelgti į ateitį. Norėčiau palinkėti, kad dabartinė situacija greičiau pagerėtų, tęsiami darbai sėkmingai būtų užbaigti ir kad visa kita greičiau grįžtų į senas vėžes. Likime visi sveiki.

Daiva PLIKŠNIENĖ, kaimo turizmo sodybos šeimininkė, Liberalų sąjūdžio narė:

– Metai buvo labai spalvingi ir kupini įvykių. Darbas taryboje opozicionieriams nėra lengvas, todėl ypač džiaugiuosi dėl įgyvendintos liberalų iniciatyvos – švietimo darbuotojų skiepijimo nuo gripo. Puiku, kad buvo rastas bendras sutarimas vardan gero tikslo.

Labiausiai liūdina padėtis miesto pagrindinėse mokyklose, kur paprasčiausiai trūksta erdvės – kabinetai maži, juose mokinių daug, krūvis mokytojams didžiulis, o rezultatai nedžiugina. Manau, neužtenka tik žvalgytis į Vilnių tikintis pokyčių, mūsų Taryba pati turėtų rasti dar neišnaudotų galimybių pagerinti savo krašto švietimo įstaigų situaciją.

Artėja stebuklų metas, tai gal galime pasvajoti apie trečią pagrindinio ugdymo mokyklą mieste?..

Sigitas MAJUS, įmonės direktorius, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys:

– Turiu pripažinti, kad ir kaip trukdo pandemija, Šilutės savivaldybėje tarybos sprendimų įgyvendinimas yra neblogas. Šiemet buvo įgyvendintas Vaikų gerovės centro steigimas ir dabar Saugų vaikų globos namai ištuštinti, o vaikai apgyvendinti šeimynose. Vaikų šeimynoms nupirktos sodybos. Neabejoju, kad toks gyvenimas, kai vaikai su auklėtojais gyvens ne daugiau, kaip iki dešimties šeimoje ir namų aplinkoje, jiems bus patogus ir teisingas.

Džiaugiuosi, kad per metus sklandžiai vyko Kultūros ir pramogų centro rekonstrukcijos darbai, Sporto komplekso su baseinu statybos bei miesto Ramučių gatvės ir kai kurių kitų gatvių atnaujinimo darbai. Atliktiems darbams gautas apmokėjimas. Dabar reikia tikėtis, kad pasikeitus LR Seimo ir Vyriausybės vadovams, paminėtiems darbams užbaigti bus skirtos lėšos.

Gaila, bet per šiuos metus nebuvo susitarta ir nebuvo sutvarkyta Šilutės miesto Kalinausko gatvė ir neasfaltuotos Naujakurių kvartalo likusios gatvelės. Džiugu, kad Naujakurių kvartale yra aktyvi bendruomenė ir jos lyderiai. Todėl tikėtina, kad anksčiau ar vėliau jie pasieks, kad nebaigtos tvarkyti gatvelės bus asfaltuotos.

Edvardas JURJONAS, verslininkas, VRK „Už žmonių valdžią“ narys:

– Metai kurie privertė mus permąstyti vertybes, susimąstyti apie gyvenimo prasmę. Žvelgiant iš aplinkosaugos perspektyvos, koronavirusas žmonijai suteikė nepamainomą galimybę įvertinti mūsų daromą poveikį aplinkai. Danguje nebėra lėktuvų paliktų pėdsakų, nebeliko gamyklų taršių dūmų, tylus ir ramus tapo miestas, kai nebėra transporto spūsčių. Labai panašiai turėtų atrodyti pasaulis, jeigu norėtume suvaldyti klimato kaitą ir atšilimą. Tačiau gali būti, kad visa tai bus tik trumpas atokvėpis prieš žmonijai suduodant paskutinįjį smūgį gamtai ir neatitaisomai iškreipiant jautrius gamtos ciklus ir procesus. Džiaugiuosi, kad Savivaldybė vykdo pradėtus projektus ir juos tikriausiai baigs kaip numatyta arba net anksčiau. Jų tiek daug, kad surašyti reikėtų viso laikraščio puslapio. Aš kaip pilietis ir Tarybos narys, aktyviai domėjausi esamomis problemomis rajone bei sprendžiau jas, tiesiogiai bendraudamas su fiziniais ir juridiniais asmenimis. Galiu pasidžiaugti, kad problemos sprendėsi ir nereikėjo jų viešinti. Vienintelė problema kuri mane liūdina ir liko neišspręsta, tai vandenlenčių parko įrengimas Ramučių tvenkinyje. Tvenkinio nuomotojas nesuteikia leidimo tai daryti. Tarėmės, kalbėjom, lyg ir sutarėm, kad pakeitus projektą bus galima, bet vėl išgirdome „ne“, nors projektas ir buvo pakeistas. Manau, tai tik laikina nesėkmė ir vandenlenčių parkas rajone bus įkurtas.

Komercijos direktorius, korespondentas