Nuotekų valymo įrenginių montavimas: pataria specialistas

Aplinkos apsaugos reikalavimai darosi vis griežtesni. Tai yra normalu.

Stengiamasi ne tik kurti švaresnę aplinką, tačiau ir paskatinti kiekvieną gyventoją suvokti savo atsakomybę prieš gamtą už kurią esame atsakingas kiekvienas iš mūsų. Kadangi rinkoje siūlomi inovatyvūs nuotekų valymo įrenginiai – belieka pasirinkti tinkamiausius, kurie užtikrins švarią ir tvarią aplinką.

Apie tai kalbamės su specialistu, kuris padeda rasti tinkamiausius nuotekų įrenginius ir konsultuoja jų montavimo klausimais.

Kur teka išvalytas vanduo?

Šiuolaikiniai nuotekų valymo įrenginiai, kurie parduodami legaliai, yra sertifikuoti – išvalo net iki 98 % nuotekų. Toks vanduo patenka į paviršinius vandenis, tad gamtos ratas – sukasi ir kiekvienas iš mūsų prisideda prie tvarkesnio rytojaus.

Kaip pastebi specialistas: „Vanduo gali būti išleidžiamas ne tik į pratekančius vandenius, nors upė yra geriausias pasirinkimas, tačiau taip pat ir į gruntą, tad viskas priklauso nuo to – kur bus montuojami įrenginiai ir tuo pačiu koks yra žmogaus poreikis“. Tiesa, jeigu nusprendžiama išvalytą vandenį nuleisti į gruntą – vanduo jokiu būdu negali būti molingas.

Visada galima vandenį išleisti į specialų rezervuarą, kuris dažniausiai užkasamas po žeme. Pati talpa yra nematoma, tad nedarkys bendro kiemo ar sodo vaizdo“,- priduria.

Planuojame montavimo darbus…

Šiuo metu rinkoje siūlomi nuotekų valymo įrenginiai yra labai įvairūs, tad renkantis visada siūlome tartis su specialistais, kurie pasiūlys Jums labiausiai tinkamą alternatyvą ir tuo pačiu patars dėl montavimo niuansų. „Pirmiausia reikia įvertinti vietą kur planuojama nuleisti buitines atliekas“,- akcentuoja ekspertas.

Tai dažniausiai yra melioracijos griovys, gali būti ežeras arba upelis, galiausiai, galima paprasčiausiai kasti specialią vietą, kur bus montuojama talpa. Žinoma, vertinami ne tik ekologiniai niuansai, tačiau taip pat ir žmogaus poreikiai“.

Geriausia, žinoma, įrenginius montuoti dar prieš planuojant sklypą. Tuomet numatoma ne tik tinkamiausia vieta valymo įrenginiams, tačiau taip pat ir žiūrima, kad vizualiai jie nebūtų matomi, galiausiai, reikia atitikti sanitarinių zonų reikalavimus, kurie aktualūs, vėlgi, ne tik gamtai, tačiau taip pat ir žmogui. Žinoma, nuotekų valymo įrenginiai gali būti montuojami ir jau būsto statybų metu, net ir tada, kai yra sienos, stogas, ne tik pamatai. Kadangi patys įrenginiai yra kompaktiški bei neužima daug erdvės – rasti jiems tinkamiausią vietą nebus sunku.

Ar man reikalinga sistema?

Kai kurie įsigiję įrangą bando ją montuoti patys. Tai dažniausiai yra ne tik laiko sąnaudos, tačiau taip pat ir įvairios problemos, kurias sukelia netinkami montavimo darbai. Tiesa, pardavėjai visada suteikia instrukcijas, kuriomis remiantis galima atlikti montavimo darbus, tad bent jau jomis naudojantis – klaidų bus mažiau.

Daugeliui patinka tai, jog specialistai įrenginius sumontuoja per vieną dieną, tad tai puiki alternatyva taupantiems“,- pasakoja ekspertas. Žinoma, visada geriausia įrenginius rinktis iš tų, kurie ne tik juos siūlo, tačiau taip pat ir montuoja. Tuomet nereikės dėl nieko sukti galvos. Patogu, kad po montavimo įrenginius galima paleisti tą pačią dieną. Tereikia pasirūpinti aktyvuoju dumblu bei pačios sistemos reguliavimu, kurį taip pat reikia palikti meistrams. Vėliau nereikalinga jokia ypatinga priežiūra – sistema puikiai veiks. Nereikia skirti daug dėmesio, galima visą mėnesį palikti įrenginius funkcionuoti – neteks keisti parametrų ar valyti specialių ertmių.

Sistema, žinoma, reikalinga tiems, kurie neturi galimybės prisijungti prie centralizuotų valymo įrenginių. Tuomet tai yra ne tik geriausia, tačiau ir vienintelė galimybė, kadangi Aplinkos apsaugos reikalavimai yra gana griežti.