Oda ir hialurono rūgštis: 4 naudingi faktai

Daili, lygi, glotni oda – siekiamybė, kuriai, ko gero, yra tiek pat metų, kiek ir bendram žmogaus grožio suvokimui.

Tačiau net jei jaunystėje džiaugiamės puikia oda, tai nereiškia, jog ji liks atspari laiko dovanojamiems pokyčiams. Anksčiau ar vėliau šis mūsų apsauginis barjeras pradeda netekti drėgmės, o tuomet oda ima raukšlėtis, prarasti elastingumą, tonusą. Ideali išeitis – hialurono rūgštis, medžiaga, kurią patys gaminame. Specialios injekcijos gali efektyviai padėti kovoti su neigiamais odos pokyčiais. Aptarkime 4 faktus, kurie padės suprasti tokios procedūros poveikį bei naudą.

1. Drėgmė būtina bet kurio tipo odai

Tai, kad papildomai reikia drėkinti tik sausą, jautrią odą – mitas, su kuriuo odos priežiūros specialistai susiduria itin dažnai. Iš tiesų, kaip minėjome, hialurono rūgštį natūraliai gamina kiekvienas iš mūsų. Tiesiog laikui bėgant, dėl žalingų aplinkos veiksnių, netinkamo gyvenimo būdo šios rūgšties gamyba vis mažėja. Hialuronas savyje gali sulaikyti didžiulį kiekį drėgmės – taigi, jei mažėja šios medžiagos, atitinkamai didėja odos sausumas.

Nepakankamas riebios, mišrios, spuoguotos odos drėkinimas tik padidina problemas. Oda tuomet bando kompensuoti drėgmės stoką ir išskiria dar daugiau riebalų. Taigi, siekiant išlaikyti odą skaisčią, lygią, elastingą, sustabdyti raukšlių formavimąsi, hialurono rūgšties injekcijos gali labai praversti.

2. Efektui pasiekti serumų ir kremų neužtenka

Šiandien galima įsigyti įvairiausių priemonių, kurių sudėtyje yra hialurono. Tai ir serumai, ir kremai, ir netgi geriamieji milteliai. Jie gali būti veiksmingi, tačiau verta suprasti svarbų dalyką: hialurono molekulė yra ganėtinai stambi, tad ji dažnai tiesiog neprasiskverbia pro odą iki gilesnių jos sluoksnių. Dėl to daugumos priemonių efektas yra trumpalaikis – jos tarsi sudaro papildomą drėkinamąjį paviršinį sluoksnį, tačiau nepaveikia pačios odos struktūros. Geriamosios priemonės taip pat gali tinkamai neveikti, jei tiesiog „neišgyvena“ virškinamojo trakto procesų.

Jei norimas ilgalaikis efektas, ne smulkių mimikos raukšlelių, o didesnių odos sluoksnių korekcijos – injekcija gali būti itin naudinga. Tokiu būdu galima ne tik lyginti jau esamas raukšles, bet ir užkirsti kelią naujų atsiradimui, nes oda savo struktūroje turi daugiau drėgmės.

3. Hialuronas padeda ne tik šalinti raukšles

Gana dažnai manoma, kad naudojant hialurono papildus ar injekcijas tiesiog išlyginamos odos raukšlės. Iš tiesų hialuronas padeda koreguoti įvairius senėjimo padarinius. Nauda po injekcijų kurso gali būti tokia: išryškėjęs veido kontūras, sunkiau pastebimi randai, išnykusios pigmentinės dėmės, greičiau gyjančios smulkios žaizdelės. Hialuroną galima naudoti ir lūpoms putlinti, jų formai koreguoti. Be to, injekcijomis gali būti gydoma pūslelinė, įvairios opos. Taigi, ši rūgštis padeda visapusiškai saugoti mūsų grožį.

4. Injekcijos – ne viskas, ko reikia

Vien pasirūpinti reguliariomis hialurono rūgšties injekcijomis, kitomis priemonėmis – tikrai neužtenka. Jei norime tausoti ir puoselėti grožį, gerą savijautą, turime rūpintis kūnu visapusiškai. Taigi, negalime pamiršti reikiamo skysčių kiekio, judėjimo. Efektą padės išlaikyti streso vengimas ir subalansuota mityba.

Hialuronas, ypač derinamas su kitomis odai būtinomis medžiagomis, padeda atkurti ir ilgiau mėgautis jaunyste. Tad tereikia atrasti efektyvias priemones ir patikimus specialistus, kurie ne tik įvertins odos sveikatos būklę, bet ir pasirūpins injekcijų saugumu.