Opozicija keičia lyderį, botagą perima konservatoriai

Metams baigiantis keičiasi ir Savivaldybės tarybos mažumos lyderis. Kitaip tariant, opozicijos partijos - liberalai ir konservatoriai pagal išankstinį susitarimą lyderiauja tik vienerių metų laikotarpiui.

A. Endzinas pareiškė, kad jo kadencija baigėsi ir opozicijos lyderio poziciją jis perleidžia konservatoriams. Ar opozicijos lydere taps S. Tamašauskienė, paaiškės po sausio mėnesį vyksiančio Šilutės konservatorių susirinkimo.

 Taigi 2021 m. sausio mėnesio Tarybos posėdyje bus paskelbta, kuris iš konservatorių imsis vadovauti aštuonių opozicijos politikų grupei Taryboje – 5 konservatoriams ir 3 liberalams.

Užleidžia lyderystę ir patenkintas pasiekimais

Anksčiau į opozicijos gretas galėjo pretenduoti dar du laisvi politikai. Tačiau dabar abu socialdemokratų ir darbo partijos nariai – Ričardas Stonkus ir Arūnas Pupšys, po LR Seimo rinkimų pasiskelbė, kad jungiasi prie Savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos.

Vienerius metus vadovavęs Savivaldybės tarybos opozicijai liberalas Audrius Endzinas Tarybos posėdyje pareiškė, kad jo kadencija baigėsi ir lyderio poziciją, pagal išankstinius susitarimus, jis perleidžia konservatoriams. Jis tikisi, kad jau kitame Tarybos posėdyje, 2021 m. sausio mėnesį konservatoriai pristatys naują opozicijos lyderį. Dabar laikinai šias pareigas eiti jis patikėjo konservatorių frakcijos pirmininkei Sandrai Tamašauskienei.

Opozicijos lyderio pareigas užleidęs A. Endzinas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad per metus jam pavyko susitarti su valdančiosios koalicijos lyderiu, Savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu reguliariai bendrauti su opozicijos politikais. Taigi, bent kartą per mėnesį vyksta mero susitikimai su opozicijos politikais, kurių metu aptariami įvairūs klausimai.

A. Endzinas džiaugiasi, kad vieno tokio susitikimo metu buvo sutarta, jog Savivaldybės pedagogai, kurie nori, gali būti paskiepyti nuo gripo. Tokio skiepo išlaidas apmokės Savivaldybė.
A. Endzinas sakė, kad tokie Savivaldybės vadovo susitikimai su valdančiajai koalicijai nepriklausančiais politikais yra naudingi.

Dėl lyderio konservatoriai dar svarstys

S. Tamašauskienė sakė, kad A. Endzinas iš anksto opozicijos neįspėjo, kad jis atsistatydina iš lyderio pareigų. Pasak jos, opozicijos lyderiu, pagal jų susitarimą, A. Endzinas dar galėjo būti iki 2021 m. kovo mėnesio. Kodėl pareigų jis atsisako dabar, ji nežino.

Konservatoriai iki sausio mėnesio posėdžio rinksis ir nuspręs kam perleisti lyderio postą.

Konservatoriai nenuolaidžiaus

S. Tamašauskienė, dar nepradėjusi eiti laikinai einančios opozicijos lyderio pareigų, Savivaldybės merą V. Laurinaitį perdavė svarstyti Savivaldybės etikos komisijai. Ji taip tarsi parodė, jog konservatoriai neketina nuolaidžiauti valdančiosios koalicijos lyderiui.

S. Tamašauskienė teigė, kad meras V. Laurinaitis televizijos laidoje galimai diskredituojančiai ir menkinamai kalbėjo apie evangelikų liuteronų kunigų pastangas didinti jų konfesijai galimą Savivaldybės biudžeto paramą. Ji sakė, kad turi kunigo Valdo Miliausko laišką, kuriame, jo teigimu, išdėstyti mero kalbos neatitikimai.

V. Laurinaitis „Šilutės naujienas“ tikino, kad jo kalba televizijai paremta surinktais duomenimis, be jokio noro diskredituoti ir menkinti. Evangelikų liuteronų kunigai, pasak mero, pernelyg jautriai reaguoja.

Dėl S. Tamašauskienės pareiškimo Etikos komisijai V. Laurinaitis sakė esąs ramus. Jis apgailestauja, kad politikė niekaip nebaigia rinkiminės kampanijos ir nuolat jautriai išreiškia savo antipatiją jam asmeniškai.

Komercijos direktorius, korespondentas