Pagerbti geriausi rajono sportininkai, paskelbtas ir populiariausias

Gruodžio 16-ąją Šilutės kultūros ir pramogų centre surengtas tradicinis metų renginys - iškiliausių Šilutės rajono sportininkų ir jų trenerių pagerbimas. Tądien pasveikinti aukščiausių rezultatų pasiekę įvairių sporto šakų atstovai, kurie kasmet džiugina pamario gyventojus savo rezultatais, jiems įteiktos ir piniginės premijos.

2022 metų apdovanojimai.

Dėkojo ir pristatė planus

Tądien sporto pasaulio atstovus, susikaupusius ir pasitempusius jiems neįprastoje vietoje – scenoje, o ne sporto aikštėje, sveikino rajono meras Vytautas Laurinaitis, savivaldybės administracijos atstovai bei rajono Sporto tarybos pirmininkas Vygantas Kamarauskas.

Sveikindamas visus susirinkusiuosius į neeilinę šventę, meras V. Laurinaitis pasidžiaugė tradicija, kad baigiantis metams vėl suskaičiuoti sportininkų rezultatai.

„Šie metai – daug geresni nei praeiti. Mūsų sportininkų ir jų trenerių pasiekimai – visos savivaldybės sporto pasaulio veidrodis“, – sakė meras. Už kantrų kiekvienos dienos darbą, išlietą prakaitą ir rajono reprezentavimą meras dėkojo visiems sportininkams ir jų treneriams, pasveikino visus su artėjančiomis šventėmis ir palinkėjo jose džiugių akimirkų.

V. Kamarauskas sakė, kad 2022-ieji tikrai buvo derlingi kraštui sporto pasiekimais. Savo ruožtu rajono Sporto taryba taip pat stengėsi padaryti viską, ką galėjo: paskirstyti sportininkams ir jų treneriams pinigines premijas, parengti ateinantiems keleriems metams rajono sporto strategiją. O joje – daug džiugių netikėtumų bei ambicingų planų. Tai – ne tik Šilutės stadiono rekonstrukcija, bet bus dedamos visos pastangos ir turėti sporto šventovę – sporto areną.

Išdalintos piniginės premijos

Pirmieji atsiimti Šilutės rajono savivaldybės administracijos paruoštų padėkų ir piniginių premijų į sceną lipo automobilių sporto aistruoliai ir įvairių tarptautinių rungčių nugalėtojai: Rytis Gurklys, Ligitas Kordušas, treneris Kazimieras Gudžiūnas. Visiems jiems kartu su padėkomis įteiktos ir 150 Eur piniginės premijos.

Stalo teniso atstovai Matas Vilkas ir jo treneris Jonas Piekautas apdovanoti 270 Eur premijomis, 80 Eur premijomis pasveikinti aviacijos sporto aistruoliai Dovydas Stungurys ir treneris Kęstutis Paldauskas.

Pasveikinta ir lengvosios atletikos sporto bendruomenė. Padėkų atsiimti į sceną buvo pakviesti  Naglis Kuturys, jo trenerė Lina Leikuvienė, Vilius Liorencas bei treneris Audrius Urmulevičius. Jiems įteiktos 120 Eur premijos. Už išskirtinius pasiekimus lengvaatlečiui Mariui Rudzevičiui bei jo treneriui Broniui Mulskiui skirtos 270 Eur premijos.

Sunkiaatlečiui Lorenui Matevičiui įteikta 270 Eur, o jo treneriui Liudui Čičirkai – 230 Eur premija, o Tomui Li-čin-chai ir jo treneriui Laimui Li-čin-chai paskirtos 270 Eur premijos.

Scenoje sulaukta ir būrio bokso aistruolių bei prizinių vietų laimėtojų. Pirmasis atsiimti padėkos ir 170 Eur premijos pakviestas Markas Užkuraitis, padėkota ir Vytautui Balsiui, Agnei Kilpienei, Austėjai Aučiūtei, Ivetai Lešinskytei ir jų treneriui Vincui Murauskui. Visi jie pagerbti ir 270 Eur piniginėmis premijomis.

Bene didžiausias buvo rankų lenkimo sporto atstovų būrys. Padėkomis ir 80 Eur premijomis atsidėkota Valteriui Kupčikovui, Tomui Agintui. Aukštus pasiekimus per 2022 m. iškovojo ir Inga Parnarauskaitė, Vitalija Kudrešova, Eva Merkelytė, sportininkėms skirtos 120 Eur premijos. Po 170 Eur apdovanoti Vilija Parnarauskienė, Vitoldas Šiaudvytis, Orestas Šeputis, Aurimas Šikšnius, Julija Jančauskaitė, Eva Parnarauskaitė, Paulina Mickutė, Gintė Parnarauskaitė. Nepamiršti ir kasmet apdovanojai mūsų krašto čempionai Eglė Vaitkutė ir treneris Aleksandras Pancerovas. Abiem jiems su rajono administracijos padėkomis įteiktos ir 270 Eur premijos.

Dziudo bendruomenės atstovas Dominykas Šatkus apdovanotas 170 Eur premija, o Edvardas Sagalec ir treneris Rimvydas Lukošius – 230 Eur premijomis.

Išskirtinė vieta tarp geriausių krašto sportininkų atiteko futbolo komandos „Šilutė“ vadovui Romualdui Taršauskui: jam padėkota už komandos pasiekimus, užėmus III vietą LFF II lygoje.

Išrinktas populiariausias sportininkas

Sporto taryba jau trečius metus iš eilės inicijavo populiariausio Šilutės sportininko rinkimus, kuriuose viską lėmė tik visuomenės balsavimas. Pagrindiniam laimėtojui buvo skirtas 500 Eur prizas.

Šiemet savivaldybės administracijai pateiktos net aštuonios kandidatūros į šią nominaciją. Tai – žirgų užkalbėtoja, klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams Evelina Brazdeikytė. Taip pat – Tomas Čeliauskas, vyrų futbolo komandos „Šilutė“ kapitonas, ilgametis Šilutės vyrų futbolo komandos žaidėjas. Arūnas Dikšas – teniso klubo „Verdena“ ilgametis narys, Kazimieras Gudžiūnas – automobilių sporto klubo „Vilkyčiai“ treneris, varžybų organizatorius, Domantas Mulskis – aktyvus klubo „Skrydis“ narys, įvairių varžybų prizininkas, Jonas Piekautas – stalo teniso klubo „Varmas“ pirmininkas, Eljotas Zaremba – Lietuvos, Europos ir Pasaulio imtynių čempionas ir Eduardas Targonskis – antri metai atstovaujantis reprezentacinei vyrų krepšinio komandai „Šilutė“ Nacionalinėje krepšinio lygoje, kandidatas į U16 jaunučių Lietuvos rinktinę.

Anot renginio vedėjo M. Budraičio, šiemet sulaukta rekordinio susidomėjimo šia Sporto tarybos iniciatyva, o balsavime dėl populiariausio krašto sportininko dalyvavo beveik 3700 respondentų, iš kurių 1737 balsai buvo atiduoti už Eduardą Targonskį. Jaunasis krepšininkas apdovanotas 500 eurų prizu, padėka įteikta ir jo treneriui Petrui Jonikui.

Po apdovanojimų visi sporto pasaulio atstovai ir jų artimieji pakviesti pabendrauti arbatos puodelio, jiems surengtas nedidelis koncertas.