Pakalnės upės prieplauka statoma… už Apeliacinio teismo durų

KAIMO REIKALAI 3Kada pagaliau Rusnės saloje, Pakalnės upės krantinėje, bus pradėti mažųjų laivų prieplaukos statybos darbai? Vietos verslininkų nesantaika užtęsė projekto įgyvendinimą, nes varstomos teismų durys. Ir tai verčia suabejoti, ar iš viso bus suspėta įgyvendinti projektą, vertą 6 mln. litų.

Statybos darbai jau turėjo būti pradėti, o spalį turėjo būti gautas pirmasis projekto „Žvejybos infrastruktūros įrengimas Rusnės prieplaukoje, Pakalnės upėje“ finansavimas. Deja, statybos nevyksta. Galimybės statyti prieplauką negavę verslininkai viešųjų pirkimų tarnybos sprendimą apskundė Klaipėdos apygardos teismui.

Teisiniai ginčai pasiekė ir Lietuvos apeliacinį teismą, ir dėl to Šilutės rajono savivaldybės administracija buvo priversta pateikti prašymą, kad pirmasis prieplaukos statybos darbų apmokėjimo terminas būtų atidėtas.

Vienas iš posėdžių Klaipėdos apygardos teisme įvyko praėjusį penktadienį, spalio 24-ąją. Kaip telefonu mus informavo rajono Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, kol kas kalbėti apie rezultatus dar anksti. Nes, pasirodo, teisminių procesų bus dar ne vienas. Kol kas už teismo durų abiejų pusių advokatai derasi ir ieško bendro sprendimo.

Nesantaika užvirė konkurso metu

Rugsėjo mėnesio pradžioje, kai turėjo būti paskelbtas statybos darbų rangovas, įgyvendinsiantis Rusnės prieplaukos statybų projektą, teko stabdyti viešųjų pirkimų procedūrą. Savivaldybę pasiekė žinia, jog UAB „Kavesta“ ir AB „Kauno tiltai“, kurios buvo pašalintos iš viešųjų pirkimų konkurso, dėl to kreipėsi į teismą.

Šių įmonių vadovai ieškinyje Šilutės rajono savivaldybės administracijai kaltina, jog neteisėtai pašalino UAB „Kavesta“ ir AB „Kauno tiltai“ iš konkurso. Klaipėdos apygardos teismo prašo grąžinti jas į viešųjų pirkimų konkurse dalyvaujančių kandidatų eilę bei pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones.

Anot S.Šepučio, UAB „Kavesta“ ir AB „Kauno tiltai“ konkurso metu iš sąrašo buvo pašalintos dėl to, jog siūlėsi atlikti darbus už 4 mln. Lt, tai yra 32 proc. mažesne kaina nei yra sąmatinė skaičiuojamoji darbų kaina. Vadinasi, pasak administracijos direktoriaus, iškyla grėsmė jog darbai būtų atlikti ne itin kokybiškai.

Priminsime, jog viešųjų pirkimų konkurse likus dviem kandidatams – UAB „Hidrostatyba“ su UAB „Litkom“ ir UAB „Šilutės polderiai“, laimėjo pastaroji įmonė, pasiūliusi palankiausią rangos darbų kainą.

Užvirus teisminiams procesams, UAB „Šilutės polderiai“ išsikovojo teisę Klaipėdos apygardos teisme dalyvauti kaip trečiasis asmuo. Įmonės vadovas Arūnas Jagminas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad nori stebėti įvykių eigą. Dėl daugiau nei du mėnesius užvilkintų darbų įmonė kol kas neketina prisiteisti patiriamos žalos. Pasak A.Jagmino, turi būti išlaikytas žmogiškumas.

Ieškinys pasiekė Lietuvos apeliacinį teismą

UAB „Kavesta“ su AB „Kauno tiltai“ Klaipėdos apygardos teisme sulaukė neigiamo atsakymo dėl prašymo pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones. Tad per 7 apskundimo termino dienas pastarosios įmonės suskubo kreiptis į Lietuvos apeliacinį teismą, kad būtų panaikintas Klaipėdos rajono apygardos teismo sprendimas.

Anot S.Šepučio, jau šios savaitės pabaigoje, spalio 31 d., turi įvykti Apeliacinio teismo posėdis. Jei ir jame bus atmestas UAB „Kavesta“ ir AB „Kauno tiltai“ skundas, rajono Savivaldybės administracija iškart ruošiasi pasirašyti sutartį su „Šilutės polderių“ vadovybe, kad įmonė imtųsi įgyvendinti uždelstus Pakalnės upės prieplaukos statybos darbus.

Priminsime, kad objekto statybos darbai turėtų būti atlikti iki 2015 m. rugsėjo 1 d.

S.Šeputis tikisi, kad nei žiemos šalčiai, nei potvyniai statybos darbams nesutrukdys ir projektas bus laiku įgyvendintas. Reikalui esant, galbūt bus susitarta projekto įgyvendinimo darbų terminą pratęsti.

Kol teismų durys varstomos, o projektas dėl Pakalnės upės prieplaukos guli tik popieriuje, norėjome išgirsti ir UAB „Kavesta“ direktoriaus Kęstučio Šeplerio nuomonę. Deja, pastarasis vadovas teikti informaciją atsisakė.