Plastikiniai langai: Rekomendacijos, kaip išsirinkti tinkamiausius

Šiuolaikiniai langai turi būti gaminami pasitelkus pažangius metodus ir inovatyvius sprendimus, naudojant aukštos kokybės medžiagas, kad būtų išsaugotas maksimalus langų sandarumas ir komfortas patalpoje.

Be to, langų gamybai svarbu naudoti tvirtas konstrukcijas, kurios ne tik puikiai atrodo, bet ir pasižymi ilgaamžiškumu, nesideformuoja ir nelūžta. Tačiau šie privalumai galimi tik tais atvejais, jei pasirenkami tinkami langai. Rinkoje yra didelė langų gamybos ir montavimo pasiūla, bet ne visi langai atitinka aukštus kokybės standartus ir pasižymi pageidaujamomis savybėmis.

Žmogui, visiškai neišmanančiam apie plastikinius langus, labai sunku atskirti aukštos kokybės langus ir jų konstrukciją nuo nepatikimų gaminių. Tinkamai pasirinkti plastikinius langus nėra lengva ir norint tai padaryti sėkmingai, reikia atsižvelgti į kai kuriuos svarbius aspektus.

Įvertinkite, koks plastikinių langų tipas jums tinkamiausias

Skirtingų gamintojų plastikiniai langai turi panašumų, tačiau turi nemažai ir skirtumų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis langus savo namams ar butui. Tik teisingas pasirinkimas leis mėgautis visais naujų plastikinių langų privalumais ir ilgam pamiršti langų problemas.

Būtina išsiaiškinti pagrindinius skirtumus, kad nereikėtų permokėti už langų dizainą ar visiškai neaktualias langų savybes. Pagrindiniai plastikinių langų skirtumai priklauso nuo profilio medžiagos sudėties (metalo konstrukcija, aliuminio konstrukcija ar kt.) ir naudojamo plastiko kokybės. Jei plastikas yra nekokybiškas, langai gali greitai pakeisti spalvą, išblukti ar patamsėti. Tokiais atvejais teks išleisti daug pinigų ir laiko langų priežiūrai, o po kelerių metų netgi gali tekti keisti langus naujais.

Išsiaiškinkite, kokį plastikinių langų profilį geriausia pasirinkti

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas langų profiliui ir jo gamintojui. Populiariausi iš jų – „Rehau“, „VEKA“ ir kt.

Pasidomėti vertėtų ir pgrindinėmis langų profilių klasėmis:

  • A klasė – išorinių konstrukcijų storis nuo 2,8 mm, vidinių – 2,5 mm;
  • B klasė – išorinių metalinių konstrukcijų storis 2,5 mm, vidinių – nuo 2 mm;
  • C klasė – visi profiliai, neatitinkantys A ir B klasėms taikomų kriterijų. Jei pažvelgsite į pigius langų pasiūlymus, tikėtina, kad matysite, jog tai C klasės langai. Sunku įvertinti, kiek tiksliai toks profilis tarnaus. Kitaip tariant, po kelerių metų eksploatavimo toks langas gali deformuotis ir įgyti defektų.

Apsvarstykite populiariausių dvigubo stiklo langų pasirinkimą

Langai su vienu stiklo paketu dažniausiai pasirenkami tik techninėms patalpoms. Dauguma langų ekspertų rekomenduoja įsigyti dvigubo stiklo langus, kur tarp išorinio ir vidinio stiklo būna panaudojama speciali tarpinė medžiaga. Tai padidina langų energijos vartojimo efektyvumą iki 30 %. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į sandarinimo kokybę. Jei plastikinių langų rėmo guma prastos kokybės, ji greitai deformuosis, taps standi arba atsiklijuos. Tuomet šaltis lengvai prasiskverbs į namus ir padidins šildymo išlaidas.

Kiti komponentai ir langų priedai: ką pasirinkti?

Įsigyjant plastikinius langus galima pasirinkti įvairius priedus ir pageidaujamus komponentus, t. y. specialius langų uždarymo mechanizmus, rankenėles, rėmo spalvą, papildomus sandariklius. Vienas iš dėmesio vertų variantų – langų rankenos su spyna. Tai padidina langų saugumą, ypač jei namuose yra mažamečių vaikų.

Svarbu žinoti, kad šiuolaikiniai plastikiniai langai dažniausiai atitinka kainos ir kokybės santykį. Brangesni langų variantai yra pagrįsti, nes jų kainą išaugina dekoro elementai (pavyzdžiui, išskirtinė spalva), tam tikras stiklo paketo paruošimas, įmantresnės išvaizdos rankenos, papildomos atidarymo sistemos (pavyzdžiui, lango fiksavimas tam tikroje padėtyje ar apsauga nuo savavališko uždarymo, apsaugos nuo įsilaužimo sistemos ir t. t.

Renkantis plastikinius langus svarbu ne tik teisingas požiūris į papildomas detales. Svarbų vaidmenį atlieka ir gamintojas bei montuotojai. Netinkamas montavimas gali sumažinti net brangiausių langų efektyvumą. „Megamas“ – daugiau nei dvidešimt metų langų gamybos rinkoje sėkmingai veikianti įmonė, subūrusi didelį klientų ir profesionalių partnerių ratą, ir siūlanti aukštos kokybės standartus atitinkančius plastikinius langus. Norite kokybiškų paslaugų, malonaus aptarnavimo, profesionalių konsultacijų ir maksimaliai patenkintų poreikių? „Megamas“ turės ką pasiūlyti! Apsilankykite mūsų svetainėje: https://www.megamas.lt/