Pokalbis su jauniausiu rajono politiku Žygimantu Kurliansku: apie kalėdinės dvasios kūrimą ir vietinės demografijos gerinimą

Miestų ir miestelių gyventojai jau priprato, jog Kalėdinis laikotarpis visada pristabdo politines veiklas, o štai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Šilutės skyriuje verda gyvenimas.

Ž. Kurlianskas sako, kad rajono politikoje kitais metais tikrai bus ką veikti.

Naujai išrinktas skyriaus vadovas Žygimantas Kurlianskas ne tik pakuoja paskutines kalėdines dovanas, bet ir planuoja ateinančių metų veiklas. Taigi, nusprendėme jį pakalbinti ir sužinoti, ką šiemet jis tikisi rasti po egle.

– Metų pabaiga tau atnešė svarbių pokyčių – tapai TS-LKD Šilutės skyriaus pirmininku. Kaip manai, kokie per šiuos, o gal kelerius pastaruosius metus nuveikti darbai padarė didžiausią įtaką tam, kad būtum ten, kur dabar esi?

– Kai kas rinkosi mane, nes esu vienas jauniausių skyriaus ir rajono tarybos narių – kaip sakoma dar nesugandintas (šypsosi). Kitiems imponavo mano žmona, kuri yra ne tik simpatiška, bet ir komunikabili. Džiaugiuosi, kad ji nekandidatavo, nes prieš ją šansų neturėčiau (šypsosi). Žinoma, tai tik draugiški bičiulių pajuokavimai, o jei rimčiau, manau, kad pirmiausia daug kam įspūdį padarė tai, kad į rajono tarybą patekau iš 24 startinės pozicijos sąraše. Gavęs tokį pasitikėjimą turėjau įrodyti gyventojams, kad jie nesuklydo, todėl nuo pirmų dienų aktyviai įsijungiau į rajono politiką ir gyvenimą: pradedant renginių organizavimu skyriaus nariams, rajono bendruomenei ir baigiant tarpininkavimu tarp gyventojų ir savivaldybės administracijos. Džiaugiuosi, jog žmonės mato mano darbus ir jaučia, kad darau tai nuoširdžiai.

– Kadangi dažnai viešumoje mini, jog esi savo krašto – Švėkšnos – patriotas, papasakok, kokias šeimos, o gal net šiam kraštui būdingas tradicijas puoselėdavote ir galbūt išlaikėte savo šeimoje?

– Niekuo nenustebinsiu. Esame visiškai tradiciniai mažo miestelio gyventojai. Pažymime visas liturgines šventes artimųjų rate ir laikantis populiariausių papročių. Per šv. Velykas aiškinamės, kieno margutis tvirčiausias, per šv. Kalėdas laužiam paplotėlį ir skaitom tą pačią maldelę iš maldaknygės, kiek save atsimenu. Žinoma, kadangi esu švėkšniškis, tai jau keletą metų tapo gyva ir dar viena tradicija – išskaptuoti moliūgą šventei. Visgi, turiu pripažinti, jog dabar jau suprantu, ką į jaunų žmonių gyvenimą įneša tradicijos ir papročių puoselėjimas šeimoje. Tai suartina ir sukuria bendrystę, kuri yra vaistas nuo visų ligų: ir psichologinių, ir fizinių.

– Jeigu turėtum visus pasaulio pinigus ir visą įmanomą valdžią, kokias šv. Kalėdas surengtum Šilutėje?

– Daug garso ir šviesų. Juokauju. Manau, kad šv. Kalėdas kuria ne daiktai ir pompastika, o visų pirma jausmas. Fejerverkų, šviesų ir garsų sukeltos emocijos yra trumpalaikės ir jos tikrai neatstos nuoširdžiai bendruomenės labui veikiančių žmonių, kurie ir yra visos šventinės atmosferos kūrėjai!

– Didžiosios metų šventės neatsiejamos nuo įvairiausių tikslų kūrimo. Kokius ateinančių metų tikslus esi nusimatęs asmeniniame gyvenime ir kokie susiję su rajono valdžia ar apskritai politika?

– Per šv. Jokūbo atlaidus vykusią Agapę Švėkšnoje prisižadėjau, kad prisidėsiu prie švėkšniškių demografinių rodiklių gerinimo, tai reikės šią situaciją kažkaip spręsti. O rajono politikoje kitais metais tikrai bus ką veikti. Su frakcija jau pateikėme projektą dėl kuro kompensacijų pedagogams įvedimo. Yra suplanuota parengti ir dar kelis svarbius projektus. Užbaigimo laukia didieji miesto projektai ir labai tikimės, kad jų neištiks Švėkšnos sinagogos likimas, kurios sutvarkyti taip ir nepavyko. Ir, žinoma, artėja rinkimai, tad laukia pasiruošimas bei intensyvus laikas.

– Na ir trys blic klausimai – atsakymai, tam kad rajono žmonės geriau pažintų naujai išrinktą partijos skyriaus vadovą: Už kokį gerą darbą šiemet nusipelnei Kalėdų senelio dovanų? Koks daiktas tau labiausiai asocijuojasi su Kalėdomis? Kur norėtum praleisti ateinančių Naujųjų metų naktį?

– Geri darbai sugrįžta, todėl stengiuosi tik tokius ir daryti, nors mieliau juos pavadinčiau „žmogiškais“. Būk „žmogiškas“ kitiems ir nereikės skaičiuoti gerų darbų.

Turbūt tai bus Kalėdinė eglutė. Jos išsirinkimas, parsigabenimas, kvapas namuose, puošimas – iškart pasijaučia šventės!

Keista, bet neturiu tokios vietos. Svarbiausia su mylimais žmonėmis ir tuomet bet kuri vieta tampa geriausia.

Pasinaudodamas proga, TS-LKD Šilutės skyriaus ir frakcijos tarybos vardu noriu pasveikinti visus Šilutės rajono gyventojus su šv. Kalėdomis ir artėjančiais Naujaisiais 2022 metais. Tegul Jūsų širdis užpildo šviesa, o apsuptyje artimų žmonių veidus papuošia šypsena. Labai linkiu, kad kitais metais graikų abėcėlės pamokos nebebūtų tokios aktualios ir mes visi kartu galėtume toliau kurti Lietuvą.