Populiariausi ir ekonomiškiausi gyvenamųjų namų projektai

Nekilnojamojo turto ekspertai vis dažniau pabrėžia, kad tarp individualių namų itin populiarėja nedideli, patogūs namai. Atsiranda tendencijos, kai namo paskirtis yra tarnauti žmonėms, o ne atvirkščiai…kiek gali būti mažas namas, paklausite? Vienam – 80 kv.m. namas yra puikus pasirinkimas, kitiems – 150 kv.m. namas nėra didelis. Galutiniam sprendimui svarbus šeimos narių skaičius, finansinės galimybės ir ateities vizija. Tai idealus pasirinkimas, kai galimybė derinama su noru, o ekonomiški projektai tinka visuomet.

Dažniausiai pasitaikantys variantai yra kompaktiški ir ekonomiški namų projektai

Protingas pasirinkimas susijęs su namo ekonomika: nedidelio ir paprasto projekto architektūriniai sprendimai įgyvendinami greičiau, kaip ir pastatyti. Statant mažo ploto namą (pvz., 100-120 kvadratinių metrų) nereikia samdyti didelės statybų įmonės ar didelio kolektyvo, statybinių medžiagų poreikis yra mažesnis, statybos procesas sklandesnis ir paprastesnis. Nedidelį būstą išlaikyti kainuoja pigiau, priklausomai nuo to, koks šildymo būdas pasirenkamas ir kokios išmaniosios technologijos įdiegtos. Mažo namo valymas užtrunka daug trumpiau nei didelio namo palaikymas švariai ir tvarkingai. Kitas mažų namų programų pranašumas yra efektyvus būsto finansavimas. Bet kuri kreditą teikianti finansų įstaiga juos išduos palankiau, nes statyboms atlikti reikia mažiau pinigų. Mažo ar vidutinio dydžio namo apstatymui reikia mažiau baldų ir kitų interjero detalių. Tad pasirinkus mažo namo projektą įgyvendinimui, visomis prasmėmis išlošite.

Populiarūs vieno aukšto gyvenamųjų namų projektai

Statybos ekspertai pastebėjo, kad per pastaruosius 5 metus statomų ar perkamų būstų dalis būsto sektoriuje didėja. Tiesą sakant, idealaus vienos šeimos namo dydis mažėja. Pasiūlymai projektams dideli ir pateisina net išrankiausių pirkėjų lūkesčius. Jei prieš 15 metų pirkėjai rinkosi arba statėsi dviejų aukštų namą, dažniausiai mūrinį, tai dabar jie vis dažniau renkasi vieno aukšto namą. Vieno aukšto namas patogus, ekonomiškas ir kompaktiškas. Tai didelis privalumas, jei namuose yra mažų vaikų ar pagyvenusių žmonių. Daugeliu atvejų dizainas yra apie 100-120 kvadratinių metrų. m, vieno aukšto namas šeimai. Tokiuose namuose nereikia įrengti laiptų, o juose patogu gyventi ir patogu naudotis. Jei reikia, suprojektuokite garažą ar stoginę automobiliui. Rinkdamiesi namo projektą būtinai pasikonsultuokite su architektu. Didėja susidomėjimas karkasiniais ar skydiniais namais, kuriuos būtų galima greitai pastatyti ir pagaminti pagal naujausią statybos techniką bei pritaikyti bet kokiam projektui pagal užsakovo pageidavimus. Tai vienas žaliausių namų. Vieta, sklypo dydis, žmonių gyvenimo būdas taip pat turi įtakos būsto projekto pasirinkimui.