Populiarumo pagreitį įgaunančios transporto logistikos biržos – kas tai?

Prekyba užsiimančios įmonės nuolat ieško būdų kaip efektyviai transportuoti prekes ir užtikrinti aukštą teikiamų paslaugų kokybę.

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: pexels.com

Ne veltui pastaraisiais metais itin išaugo prekių transportavimo keliais svarba. Gabenant prekes keliais tiksliai suplanuojamas pristatymo laikas, pasiekiami net atokiausi miesto kampeliai, o galimybė prekes greitai transportuoti į kaimyninę šalį dar labiau išpopuliarino transporto logistikos įmonių teikiamas paslaugas. Dabar surasti patikimą transportavimo įmonę tapo daug paprasčiau internetinių platformų arba kitaip – logistikos biržų dėka kurios, laikui bėgant, tampa vis labiau inovatyvios.

Transporto logistikos biržos – kas tai?

Augant krovinių transportavimo paslaugų paklausai, pradėta ieškoti sprendimų, kurie padėtų šios srities verslus vystyti efektyviau, patogiau bei optimaliau. Atsakymą padiktavo į įvairias sritis besiskverbianti technologijų pažanga. Taigi, transporto logistikos paslaugos persikelė į internetines platformas, kuriose buvo galima siūlyti ir ieškoti transporto priemonių ir vežėjų, kurie prekes transportuotų greitai ir optimaliausiomis kainomis. Tačiau keičiantis rinkos poreikiams, tobulėjo ir tokių platformų funkcionalumas.

Paprastai tariant, dabar transporto biržą galima vadinti internetine platforma, kurioje vežėjai, krovinių siuntėjai ir ekspeditoriai gali surasti vienas kitą. Tokios platformos įprastai vienija tiek ieškančius krovinių, tiek galinčius pasiūlyti transporto priemonę ar vietą joje, tiek ieškantiems naujų verslo partnerių. Tokios biržos – tai tarsi transporto sektoriaus pasiūlos ir paklausos sandūra. Be to, visi tokių mainų procesai vyksta profesionalioje ir aukščiausią saugumą užtikrinančioje aplinkoje, todėl pavojaus prarasti krovinį nėra.

Remiantis vartotojų atsiliepimais, galima įvardyti pagrindinius tokių platformų naudojimo privalumus:

  • Operatyvumas. Transporto logistikos biržose galima akimirksniu rasti transporto bei
    vietos transporto priemonėje pasiūlymų. Tai itin patogi platforma padedanti sutaupyti laiko.
  • Užpildymas. Biržos naudingos ir siekiant, kad kroviniams skirta vieta transporto priemonėje būtų išnaudota maksimaliai. Užpildžius transporto priemonę keliais kroviniais, optimizuojamos degalų sąnaudos ir sutaupoma laiko, nes nereikia tuo pačiu maršrutu keliauti kelis kartus. Toks prekių transportavimas dar vadinamas daliniu krovinių pervežimu.
  • Taupymas. Biržų pagalba galima patogiai apskaičiuoti pačius optimaliausius maršrutus kelionės tikslui pasiekti. Pasirinkti teisingi maršrutai padeda ne tik sutaupyti degalų, bet ir leidžia sumažinti mokamų kelių ar muito išlaidas, tad logistika ir ekspedijavimas tampa dar paprastesni.
  • Bendradarbiavimas. Nors biržos naudingos ir ieškant vienkartinės pagalbos ar paslaugos, vis dėlto bene labiausiai tokios platformos yra vertinamos dėl galimybės surasti patikimų potencialių partnerių ilgalaikiam bendradarbiavimui. Ne mažiau svarbu ir suteikiamos verslo plėtros galimybės. Daugumai įmonių, teikiančių prekių transportavimo paslaugas, gali pasiūlyti strategiškai patogiose vietose, skirtinguose miestuose ar šalyse įkurtus sandėlius. Taip sukuriama puiki galimybė sklandžiai praplėsti verslą į naujas užsienio rinkas.
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: pexels.com

Į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Nors, gali atrodyti, kad transporto logistikos biržų platformose svarbiausia procesų greitis bei naujų pristatymo pasiūlymų koncentracija, renkantis su kuo dirbti reikėtų atsižvelgti ir į kelis kitus ne mažiau svarbius aspektus.

Greito sujungimo galimybė

Siekiant patogiai naudotis transporto birža, didelę reikšmę turi galimybė greitai ir patogiai prisijungti prie platformos bei operatyviai pasiekti tikslą – rasti krovinį nugabenti galinčią transporto priemonę. Profesionali birža turėtų suteikti galimybę greitai pasiekti platformą, leidžiant prie jos prisijungti per kelis įrenginius, bet kurio metu.

Pasirinkimo įvairovė

Kaip ir paprastoje maisto prekių parduotuvėje, taip ir transporto biržoje svarbu platus asortimentas. Siekiant, kad biržos integravimas į kasdienę darbinę veiklą atneštų teigiamų rezultatų, renkantis platformą svarbu atkreipti dėmesį į maršrutų pasirinkimo galimybes. Kuo daugiau maršruto pasirinkimo variantų sistema siūlo, tuo lengviau tampa surinkti didesnius krovinius.

Platformos funkcionalumas

Birža turėtų pasižymėti ne tik kokybišku turiniu ir plačiomis pasirinkimo galimybėmis, bet ir veikimo paprastumu bei patogumu. Svarbu, kad prie internetinės platformos kiekvienas galėtų prisijungti su bet kokiu įrenginiu. Tai transporto ir krovinių mainams ypač svarbu, kadangi didelė dalis platformos naudotojų yra vairuotojai, kurie naudojimosi birža metu bus kelyje. Jie fiziškai negalės prisijungti prie konkretaus kompiuterio susieto su platforma, tačiau turės galimybę naudotis išmaniuoju telefonu.

Tokio tipo prieiga prie biržos yra labai svarbi tikintis operatyvumo ir siekiant optimizuoti visus transportavimo darbus.

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: pexels.com

Nuo ko pradėti?

Aukščiau išvardinti atributai – itin svarbūs kiekvienai transporto logistikos biržai. Kad logistika ir ekspedijavimas būtų efektyvūs, kiekvienam šios srities verslui svarbu išsirinkti būtent jam tinkamą biržą. Tad kaip nepasimesti ir išsirinkti tinkamiausią sprendimą savo veiklai optimizuoti?

  • Klauskite. Jeigu užsiimate prekybos verslu, greičiausiai savo aplinkoje turėsite ne vieną šioje sferoje besisukantį žmogų. Nebijokite su jais pasikalbėti – galbūt jie jau praėjo šį biržos pasirinkimo etapą ir galės su jumis pasidalinti vertingais patarimais bei įžvalgomis. Gyvos rekomendacijos paprastai būna ne tik nuoširdesnės, bet ir taiklesnės.
  • Konkurentai. Greičiausiai savo veiklos srityje turėsite ne tik kolegų ar partnerių, bet ir konkurentų. Kokiais principais veikia jie? Kokią biržą jie naudoja? Tiesa, tai išsiaiškinti gali būti ne taip paprasta, tačiau įmanoma. Galima spėti, kad platformą išsirinkę konkurentai šį paieškų kelią jau bus praėję, įvertinę visus pliusus, minusus ir išsirinkę geriausią sprendimą.
  • Atributai. Prieš pradedant biržos paieškų procesą, aiškiai pasižymėkite, ko tikitės iš logistikos paslaugas teikiančios įmonės ir kokių paslaugų ieškote. Išskirkite, kas iš šio sąrašo jums yra didžiausios svarbos, o kas – mažesnės arba ne pirmo būtinumo. Žinant, ko ieškote, bus paprasčiau rasti tinkamiausią sprendimą.
  • Prieinamumas. Galų gale, turint kelis biržų variantus, įvertinkite jų plėtros galimybes bei prieinamumą. Didesnės arba į augimą orientuotos platformos įprastai siūlo daugiau su logistika susijusių paslaugų, taip pat turi pritraukusios didesnę auditoriją, kuri bus svarbi ir jūsų veiklai. Ne ką mažiau aktualu ir prieinama kaina. Ji turėtų koreliuoti su teikiamų paslaugų kiekybe bei kokybe.