Populiarūs, tačiau mažai ištyrinėti – namų kvapai su pagaliukais

Praleidžiant kiek daugiau laiko namuose, ta pati aplinka ir tos pačios sienos gali gerokai įgristi. Laikas remontui?

Užuot skubėjus, verta pasidomėti namų dekoro elementais. Užtenka naujo aromato, kad savame kampe atsirastų daugiau spalvų ir jaukumo. Tik ką būtina žinoti, norint išsirinkti tokius namų kvapus, kurie tiktų ir patiktų visai šeimai?

Kelias į kvapų pasaulį – per paprastumą

Namų kvapai su pagaliukais – tai vienas iš paprasčiausių ir efektyviausių vidaus erdvių kvėpinimo sprendimų. Šio tipo dekoratyvinį oro gaiviklį paprasta naudoti ir pritaikyti prie interjero. Užtenka įpilti į vazelę specialaus skysčio, indo viduje įkomponuoti keletą rotango lazdelių, ir difuzorių  padėti norimoje vietoje. 3-5 lazdelės – optimalus skaičius pradžiai. Jei namų kvapas stovi didelėje patalpoje – tikrai nepamaišys dar pora papildomų pagaliukų.

Geriausia vieta namų kvapui su pagaliukais – ten, kur gera oro cirkuliacija: koridoriuje, vonios kambaryje, prieškambaryje kvapas greičiau ir efektyviau pasklinda. Svarbiausia vengti tiesioginių saulės spindulių bei šilumos šaltinių, kad aliejus taip greitai neišgaruotų. Tiesa, jei namuose kvapukui grėsmę kelia maži vaikai ar gyvūnai – kvadratinis buteliukas su tvirtu dugnu ir aukštesnės lentynos padės išvengti netikėtumų.

Namų kvapai su pagaliukais – atsakingas požiūris į aplinką ir gamtą

Daugkartinio naudojimo stikliniai buteliai yra perdirbami, o pagaliukai – biologiškai skaidūs, todėl namų kvapas su pagaliukais yra vienas išmintingiausių būdų kvėpinti namus. Ekologiškas aliejus nesukelia alergijų, todėl kvapų terapija mėgaujasi netgi kenčiantys nuo astmos ir alergijų. 

Nors pigūs difuzoriai komplektuojami su bambukinėmis lazdelėmis, aukštos kokybės kvapukus galima įsigyti su rotango lazdelėmis. Tai palminių šeimos vijoklinis augalas, dėl kurio gebėjimo kaupti didelį skysčių kiekį kapiliaruose kvapas pagaliukuose išsilaiko net 4-6 savaites.

Nendrinės lazdelės taip pat efektyvios – jų kapiliarai greitai užsipildo aliejais. Vis tik pluoštinės nendrės kvapą išsklaido stipriau, todėl namuose gali pasklisti per daug intensyvus aromatas. Jas geriausia naudoti su lengvais, gaiviais kvapais.

Aukštos kokybės namų kvapų su pagaliukais akcentas – ekologiškas aliejus. Natūralūs, iš gamtos išgaunami aliejai nealergizuoja ir yra lengvai priderinami prie norimos atmosferos ar metų laiko. Populiariausių aliejų vėsesniems orams sudėtyje gausu sausmedžio ir muskato natų. Rožės, pakalnutės, jazminai bet kuriuo metų laiku tobulai praturtina miegamojo erdvę – nenustebkite šį aromatą pajutę ir biure. Egzotiškumo suteikia granatai, lelijos ir pipirai. Na, o vasaros gaivą sugrąžina citrusai bei šviežių žolelių eteriniai aliejai.