Pradinukai rišo verbas

3 Biblioteka verbu edukacinis Verbu renginys 27Kasmet prieš Velykas norime bibliotekos lankytojams priminti šio laikotarpio tradicijas: margučių marginimą, verbų rišimą.1 Biblioteka verbu edukacinis Verbu renginys 7

Trečiadienio rytą Šilutės Žibų pradinės mokyklos moksleiviai skubėjo į Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Miesto filialą, kur vyko edukacinis užsiėmimas. Verbų rišimo paslaptimis dalijosi Macikų socialinės globos namų užimtumo grupės „Floristika” vadovė Danutė Grikšienė su savo globotiniais. Anot jos, tradicinė lietuvių verba – tai paprasčiausia kadugio puokštelė, pagyvinta tujos, išsprogusio gluosnio ar žilvičio šakele. Parsinešę iš bažnyčios verbą žmonės ją užkišdavo už paveikslo su šventųjų atvaizdu, laikydavo pagarbiai. Tačiau prieš tai namiškius smagiai verba pamušdavo sakydami: „Ne aš mušu, verba muša, būk laimingas nuo visų ligų apgintas”.

2 Biblioteka verbu edukacinis Verbu renginys 9Svečiai atsinešė džiovintų augalų – įvairių žolelių, gėlių žiedų, viksvų viršūnėlių, smilgų ir varpų, kuriuos rinko ir džiovino vasarą. Labai svarbu augalus surinkti tinkamu laiku. D.Grikšienė rodė, kaip pradėti rišti verbą, kaip ranka sukant verbą prie jo derinami žolynai, renkamas raštas.

Kiekvienas verbų rišėjas pasigamino po verbą, o dviejų vienodų nebuvo. Bibliotekininkės pakvietė vaikus Verbų sekmadienį nueiti į bažnyčią su savo verbomis, kad jas pašventintų.